Jump to content

Usb Girişi Windowsta Cevap Vermiyor

kalelibilişim
 Share

Recommended Posts

Degerli arkadaşlar bilgisayarımdaki usb girişlerinden biri windowsta (7-64bit Ultimate) çalışmıyor.
Aygıt yöneticisinden sorunlu aygıta sağ tıklayıp Kaldır deyip aygıtı kaldırıyorum,
Donanım değişikliklerini tara diyorum aygıtı düzgün olarak yüklüyor ve usb portu normal olarak çalışıyor.
Yani usb girişi arızalı falan değil.
Fakat Pc kapanıp açıldığında usb girişi yine çalışmıyor aynı işlemi yine yapmam gerekiyor.
Chipset driverini yeniden kuruyorum yine sorun devam ediyor
Bu sorunun çözümüne yardımcı olması için aygıt yöneticisinden alttaki resimleri koydum.
Yardımı dokunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1344344805__usb-sorunu.png[/img] Edited by kalelibilişim

bu olay sürücü uyumsuzluğundan yapıyor sanırım usb sürücüsünü kaldırın
tekrar kurmayın window kendi tanısın sürücüyü yüklerken sürücü göstermeyin yada elle kurmayın
otomatik yükle deyin yanlız güncelleştirmeler açık değilse windows kendisi tanımayabilir

[u][b]@ yawuz58[/b][/u]
Olay sonradan ortaya çıktığı için sürücü uyumsuzluğu olmadığını düşünüyorum.
İlk postta da anlattığım gibi aygıt yöneticisinden aygıtın sürücü yazılımını da silerek kaldırıyorum.
Donanım değişikliklerini tara dediğimde kendisi otomatik olarak yüklüyor.
Ben sürücü falan göstermiyorum. Elle de kurmuyorum.
Otomatik yüklüyor.
Elle kursam da birsonraki açılışta gene çalışmıyor. Her durumda sorun devam ediyor.

[u][b]@ oguzhan43[/b][/u]
Bios da öyle bir ayar yok.

[b]Bir kaç etkenden yapabilir,sürücüden olabilir,sürücüden değilse usb portlarınız sürekli çıkarıp takınca aşınma yapabiliyor,dolayısyla çipsette sorunlar çıkarabiliyor,ayrıca işletim sisteminizi değişip ve sıfırdan sürücülerinizi kurup deneyin,sonuç alamazsanız,aşınmasından veya sürücü hatası kalıyor,orjinal sürücüsünü tanıttınız diyelim yine aynısını yaptıysa ve daha önce stabil kullanıyorve bunu bu sıralar yapıyorsa,demek USB portlarınızda aşınma söz konusu ve düzgün yolu bulamıyordur,[/b]