Jump to content

Format Sorunu

kecik79
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar sitede baktım aslında bu konu var ancak tatmin edici bir cevap yok ; mesela bilgisayarınız açılmıyor cd sürücünüz yok yada arızalı , anakartınız usb den boot yapma desteği yok bu PC ye yada laptop a nasıl format atılır...

[center][size="5"][b]İmkansız değil.[/b][/size][/center]

[center][size="3"][color="#FF0000"][b]blue_life[/b][/color]'ın kodlamış olduğu program yanlış hatırlamıyorsam USB'yi HDD gibi gösteriyordu.[/size][/center]

[center][code]http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/[/code][/center]

Edited by digitall

[quote name='kecik79' date='19 August 2012 - 10:36 ' timestamp='1345361762' post='1232547']
Arkadaşlar sitede baktım aslında bu konu var ancak tatmin edici bir cevap yok ; mesela bilgisayarınız açılmıyor cd sürücünüz yok yada arızalı , anakartınız usb den boot yapma desteği yok bu PC ye yada laptop a nasıl format atılır...
[/quote]
arkadaş optik sürücün arızalıysa yenisini alacaksın 40 lira masa üstü pc için eyer netbook,ultrabook,usb sürücüleri arızalı ise format atamazsın tamir ettireceksin eski tip bazı anakartlar usb aygıtına flashdisk,harici optik okuyucu bağlarsan biosta kalır açmaz(ilk açılışta),mecburen optik sürücüden format atacaksın.netbook,ultrabooklarda genelinde optik sürücü olmaz usb aygıtından format atacaksın masa üstü pc lerde optik sürücü bozuksa usb den format atabilirsin (2008) sonrası çıkan anakartlarda geçerlidir

Edited by emrah48

Herkezin cevabına cok teşekkür ediyorum öncelikle şunu söyliyeyim mesala masa üstü için bir dvd rw almak zor değil biliyorum ben bunu alamadığımdan değilde bu imkanlarda ne yapabilirim onu meak ettim.. Peki şunu söyliyeyim bu durumdaki pc veya laptobun hdd ini başka bilgisayarda formatlasam pek işe yaramaz biliyorum ama başka bir bilgisayara takarak yalnızca mesela 4 gb gibi bir alanını ayırıp buradan boot edebilirmiyim edebilirsem nasıl yapmalı hangi programı kullanmalıyım şimdiden yardımlar için teşekkürler

[quote name='nano68' date='20 August 2012 - 04:30 ' timestamp='1345437023' post='1232782']
Eğer xp değilse çok kolay bir yöntemi var .Win 7 isonuzu bir yere çıkarın ve setup.exeye tıklayın.
[/quote]
bilgisayarın hiç açılmadığını varsayarsak iso dosyasını nereye çıkaracağız

[quote name='kecik79' date='20 August 2012 - 08:44 ' timestamp='1345445091' post='1232791']

bilgisayarın hiç açılmadığını varsayarsak iso dosyasını nereye çıkaracağız
[/quote]
Bilgisayar hiç açılmıyor ise yapabileceğin hiç bir şey yok.