Jump to content

Tablet Pc Önerisi

Share

Recommended Posts

samsung galaxy 10.1 veya asus al tavsiye ederim ben de samsung galaxy tab 8,9 var memnunum gayet alacağın tablet mutlaka android olsun sakın ipad alma hem uygulamaları az hem de paralı herşey.. asus padfone de olabilir yeni çıktı biraz pahalıdır ama süper birşey.

• 1 yıl yıl...

Konu açılmış ama pek ilgilenen üstün deneyimlerini bizlerle Paylaşacak arkadaşlar yok sanırım neyse hemen konuya gireyim 2 Gündür deli gibi araştırıyorum ve okuduğum öğrendiğim işlemci karşılaştırmalarından edindiğim tecrübemi ve kişisel düşüncelerimi paylaşıcam ve silerden de öneriler bekliyorum şuda varki hep sonuçlar bu cihazı gösterdi Çünki:

Hemen Hemen her forumda Allwinner A31 işlemcisini önermemişler daha doğrusu sizin kullanım alanınıza göre değerlendirmeler var, mesela Eğer oyun için bir tablet arıyorsanız A31 işlemcisi yeni nesil olmakla beraber işinizi görecek yep yeni bir işlemci diye bahsedilmiş hep fakat eğer stabilite ve yüksek performanslı bir tablet arıyorsanız Rockchip: RK3188 CPU ve mali400 MP4 GPU işlemcisi olan modeller önerilmiş bunlar kalitesi kanıtlanmış çok yeni olmamasına rağmen genel amaçlı kullanımı hedefleyen işlemciler...

Eğer sadece oyun için bir tablet düşünüyorsanız çok iyi olmamasına ve neredeyse hiç önerilmemesine rağmen A31 işlemcisi Rockchip'e göre çok daha kaliteli ve performanslı deniyor, Fakat yukarıda da dediğim gibi sizin tableti ne amaçlı kullanacağınız önemli oyun düşkünü iseniz çok alternatifler var yeni nesil işlemcilerde çok ama genel amaçlı performanslı bir tablet arıyorsanız birde büyük ekran takıntınız yoksa " Vido-N90FHD " Model Çin malı tableti önerebilirim, bana mesela Ekranı çok büyük geldi tablet dediğin minyatür olmalı ha bu minyatürlüktende kastım ceptelefonunun Az büyüğü değil tabi :) yani makul 8 - 9 inç bence ideal büyüklükler fakat ben bunu bulamadım bulduysamda içeriği istediğim gibi değil Atıyorum RAM hemn 1 GB'a düşüyor o boyutlarda yada RAM 2GB olsa bile işlemci sizin istediğiniz kaliteli ve yüksek performansı verecek bir işlemci değil yani işlemcininde yeni nesil olması Süper anlamına gelmiyor işte size örnet yep yeni bir işlemci olmasına rağmen genel amaçlı kullanıcının nefret ettiği işlemci diyebilirim A31 için Kullanıcıyı çok üzmüş sizlerde birkaç forumda değerlendirmeleri okursanız benimle aynı fikire varacaksınız.

Benim araştırmalarımda ve edindiğim fikirde kişisel zevkime en uyacak performanslı bir tablet olarak ( bütük ekran sorunu dışında ) bu " Vido-N90FHD " Model Çin malı tablet sonucuna varmama neden oldu birde pil biliyorsunuz tüm akıllı telefonlarda ve Tabletlerde sorun olduğundan bu cihazın pili 10.000 mAh 5 saat kesin kullanma süresi sunuyor maximum 8 saat deniyor eğer interneti kapatıp sadece müzik dinliyecekseniz 15Saate kadar çıkıyor bu süre, internet derseniz 7saat aralıksız kullanabileceğiniz idda ediliyor ayrıca 8ila10 saat arasındada Video izleme imkanı sunuyor 2GB RAM ve 16GB Dahili hafızası bu cihazı seçmeme neden oldu ayrıcada almadan önce bu bilgileride sizlerle paylaşmak istedim - http://www.aliexpress.com/item/Window-N90FHD-Vido-N90FHD-32GB-RK3066-9-7inch-Retina-10-points-capacitive-screen-2048x1536-Android-4/677217026.html daha sipariş vermedim ama bu özelliklere böylebir tablet Türkiye sınırları içinde en aşşa 200 TL farkeder...

Yani demem oki Türkiyeden bu tableti bilmemne mağazasından aldığınızda En az 200 TL'nin üzerinde Fark ödeyeceksiniz şuanki fiyatı linkide verdim 199Dolar türk parası 400TL eder zamanla bu fiyat ne olur bilemem bunu Türkiyeden herhangi bir mağazadan alsam 600 Liranın üzerinde bir Rakam olacağına adım gibi eminim Şimdi buradan hareketle son olarak hazırda daha sipariş vermemeişken bu konuda bilgisi olanlar veya bu cihazı almış kullananlar varsa sizlerinde yorumunu almak isterim !