Jump to content

Laptop Açılmadan Kapanıyor (Çözüldü)

hanzo03
 Share

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar laptop gece sıkıntısız kullanıldı. Sabah bataryayı çıkarıp adaptörü taktım POWER düğmesine bastım 3-4 saniye bekleyip anında kapanıyor.Yani ekran daha gelmeden cd-rom sesi duyuluyor çat diye kapanıyor...[/b]

[b]Kendi bildiğim yöntemlerle uğraştım fakat hiç bir çözüm bulamadım aynı olay devam ediyor. Bios pilini çıkarmayı düşünüyorum fakat garanti olayından korkuyorum.[/b]
[b]ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. Tüm işlerim yarım kaldı.[/b]
Modeli: PACKARD BELL [color=#000000][font=Helvetica][size=3][b][background=rgb(221, 221, 221)]EASYNOTE_TK85-JO-004TK[/background][/b][/size][/font][/color]

[url="http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Vuj9hryLHEwJ:www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/model/LX.BR901.004+EASYNOTE_TK85-JO-004TK&cd=1&hl=tr&ct=clnk"][size=4][b][u]Modeli Buradan Görebilirsiniz.[/u][/b][/size][/url]

Sonuç alamadığım çözüm yolları :

* Bataryayı takıp şarj ettim adaptorsuz denedim.

* Türk aklı hafifçe alttan vurdum denedim.

* 3 saatten fazla kapalı (bataryasız ve adaptörsüz) beklettim.

* Ram'lari söküp çalıştırdım ( hata ekranı gelecek mi diye ).

* Ramların ucunu temizletip taktım.

* Bios tuşuyla açmaya çalıştım yine olmadı. Edited by hanzo03

Şarj girişinde her hangi bir sıkıntı varmı ve şarj kablosunda kırık varmı pil takmadan bir dene.
İşlemcinle ilgili sorunda olabilir.Laptopun calısırken dönüşü nasıldı ? Yani cok hızlı dönüyor sıcak hava üflüyormuydu(normalden fazla şekilde).Belki fanın kirlidir ve işlemciyi soğutamıyordur.

[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=2][background=rgb(237, 232, 224)]Aynı sorunla karşılaştım garantisi olduğu için kasayı açmadım doğrudan garanti yolu gözüktü [/background][/size][/font][/color][img]http://www.bilgisayarbilisim.net/images/smilies/icon_smile.gif[/img][color=#000000][font=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=2][background=rgb(237, 232, 224)] illa kasayı açacam diyorsan yapacağın ilk işlem işlemciyi yerinden çıkar tekrar tak, oda olmadı ekran kartını çıkar tekrar tak o da olmadı ramleri çıkar tekrar tak o da olmadı power düğmesi kısmında bi sorun olabilir. bu gibi sorunlar daha çok işlemcinin yuvasına oturmamasınddan kaynaklanmaktadır eğer güç düğmesinde bi sorun yoksa. tamamen donanımsal bi sorun.[/background][/size][/font][/color]

[quote name='hanzo03' timestamp='1347284656' post='1239285']
[b]Arkadaşlar laptop gece sıkıntısız kullanıldı. Sabah bataryayı çıkarıp adaptörü taktım POWER düğmesine bastım 3-4 saniye bekleyip anında kapanıyor.Yani ekran daha gelmeden cd-rom sesi duyuluyor çat diye kapanıyor...[/b]

[b]Kendi bildiğim yöntemlerle uğraştım fakat hiç bir çözüm bulamadım aynı olay devam ediyor. Bios pilini çıkarmayı düşünüyorum fakat garanti olayından korkuyorum.[/b]
[b]ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. Tüm işlerim yarım kaldı.[/b]
Modeli: PACKARD BELL [color=#000000][font=Helvetica][size=3][b][background=rgb(221, 221, 221)]EASYNOTE_TK85-JO-004TK[/background][/b][/size][/font][/color]

[url="http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Vuj9hryLHEwJ:www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/model/LX.BR901.004+EASYNOTE_TK85-JO-004TK&cd=1&hl=tr&ct=clnk"][size=4][b][u]Modeli Buradan Görebilirsiniz.[/u][/b][/size][/url]

Sonuç alamadığım çözüm yolları :

* Bataryayı takıp şarj ettim adaptorsuz denedim.

* Türk aklı hafifçe alttan vurdum denedim.

* 3 saatten fazla kapalı (bataryasız ve adaptörsüz) beklettim.

* Ram'lari söküp çalıştırdım ( hata ekranı gelecek mi diye ).

* Ramların ucunu temizletip taktım.

* Bios tuşuyla açmaya çalıştım yine olmadı.
[/quote]

değerli arkadaşım bilgisayarınıznı kendiliğinden kapanıyorsa çeşitli sıkıntılar vardır

eğer çözüm olmuyorsa fanını havavalıp almadığını kontrol edin çünkü bilgisayarlar işlemci ısınmasından dolayı kapanırar
bilgisayarın hava almasını engelleyecek toz kir varsa demizle
diğer sorun hdd yada anakartın chipsetinden kaynaklanan bir sorun olduğunu gösteriyor