Jump to content

Uygulamayı Alt+F4 Ile Kapatmayı Engellemek

assassin59
 Share

Recommended Posts

Uygulama Açık Çalışıyoken kapatmayı engellemek istiyorum Bunun İçin Alt+f4 Hariç Hepsini Yaptım Ancak Alt+f4 ile Kapatmayı Birtürlü Engelleyemedim. programı flat ve hidden modunda çalıştırıyorum bu sayede programı kapat ve simge durumuna küçült butonları yok oluyor ve Görev Çubuğundada Çalıştığı Görünmüyor görev yöneticiside engelli yani kapatmak için sadece alt+f4 seçeneği kalıyor onuda engellemek istiyorum Ancak Uygulamayı Alt+f4 ile Kapatmayı engelleyemedim bi türlü

1de program her ekran çözünürlüğünde kendini otomatik ayarlasın istiyorum mesela 1366x768 de ki görüntünün aynısı 1024x768 de de aynı olmasını istiyorum bu müm künmü ? mümkünse nasıl ? Lütfen Yardım TNC USTALARI....

Yardımcı Olacak Bi Usta Yok mu Arakdaşlar ???

Arkadaşlar Okadar AMS USTASI VAR YOK MU BİTANE YARDIM EDECEK ?=

[b]Akozdem!R[/b] -> Flood yapma!

1de program her ekran çözünürlüğünde kendini otomatik ayarlasın istiyorum mesela 1366x768 de ki görüntünün aynısı 1024x768 de de aynı olmasını istiyorum bu müm künmü ?

Page On Show evresine:

[CODE]
handle = Application.GetWndHandle()
nDisplay = System.GetDisplayInfo()
window.SetSize(handle, nDisplay.Width, nDisplay.Height)
window.SetPos(handle, 0, 0)[/CODE]

yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, fakat bu sefer pencere görev çubuğunun üstünüde kaplayacaktır. Genelde görev çubuğu tek satir olarak kullanılıyor, Pixel cinsinden görev çubuğunun boyunu ölçüp

[CODE]window.SetSize(handle, nDisplay.Width, nDisplay.Height-[b]Sonuc[/b])[/CODE]

yaparak bu sorunuda giderebilirsiniz. Yalnız bunları yaptıktan sonra proje üzerindeki nesnelerinde pozisyonlarının otomatik olarak hizalamnız gerekecektir.

Peki Bu Nasıl Oluyo ??? - yaparak bu sorunuda giderebilirsiniz. Yalnız bunları yaptıktan sonra proje üzerindeki nesnelerinde pozisyonlarının otomatik olarak hizalamnız gerekecektir. Bunu Nasıl Yapıcam... Yardımlarınız İçin Çok Teşşekür Ederim Bu Arada Vakit Ayırdığınız İçin...