Jump to content

Airties 204Rt Modem Sorunu

gebzespor
 Share

Recommended Posts

simdi benim internetim gitti adsl ısıgı yanıp sönüyordu ttnet aradım arza kaydı bırakdım ttnet bakdı etti sorunun modemin adaktöründen kaynaklandıgını söyledi ertesi gün siddetli yagmur yagmısdı simsek cakmasından dolayı adaktörün zarar gördügünü belirtirler baska modem takdım bütün ısıklar yanıyor evde güzel bu modemle bilgisayarcıya gittim modem orda denettirdim kendi orjinal adaktörüyle adamda adsl ısıgı yanıp sönüyordu adam modem uygun adaktör denedi bütün ısıklar sorunsuz yandı. eve gelip denedim gine bende adsl ısıgı yanıp sönüyor aldıgım adaktörle aldıgım yerde tekrar denedim modemi aldıgım adaktörle ısıklar gine sorunsuz yandı bu modem bende neden calısmıyor

arkdaşım bu olay benim de başıma geldi rt-102 var modem değiştirdim olmadı 3 kere aradım sorun sizde dediler bende sorun fln yok yeni modem taktım yine adsl kesiliyor dedim,taahütüm 22 kasım 2012 de bitecek d-smart a geçmeyi planlıyorum ttnet iyi değil yüksek fiyat performanssız internet var

Edited by gangsta89

[quote name='kaosem' timestamp='1353237865' post='1257079']
tek solukta okudum :) adaptör değiş... :)
[/quote]

modemin orjinal adaktöriyle bilgisayarcıya gittim denettirdim kendisindede adsl ısıgı yanıp sönüyordu adam modem uygun adaktör verdı onu denedik orda bütün ısıklar yanıyor kendim evde deniyorum o adaktörle adsl ısıgı yanıp sönüyor:)

@gebzespor

Anladığım kadarıyla ilgili modem bilgisayarcıda sorunsuz çalışıyor ama senin evinde sorun yaratıyor. Aynı şekilde evde farklı bir modem sorunsuz çalışıyor. O zaman evinde kullandığın elektirikte voltaj düşük veyahut dalgalanmalar fazla olabilir. Bu nedenle bende modem değiştirmiştim. Seninde söylediğin gibi ara sıra internetim düşüyordu...

Unutmadan yıldırımlı havalarda ben telefonun fişini çekiyorum. Yıldırım nedeniyle (telefon hattından ani yüksek voltaj geliyor) bir modem, iki anakartım yanmıştı :(
Neyse umarım çözüm bulabilirsin, kolay gelsin...

al şu adaktörü adaktürcüye götür adaktörcü adaktörü adaklamassa adaklamadan adsl yi geri getir :D

Adsl ışıgının yanmaması adaptorden değildir yanlışın var ışıkları canlı yanıyorsa modemde sorun yokdur. (adaptorden kaynaklanan)
Modem in arayuzune gir ADSL hattı geliyormu show time oluyormu bir bak olmadı saf hattı modeme tak yada bilen birini cagır adaptore adaktor dediğine gore durum vahim :D
Ayrıca adaptorun ağır ise (içinde trafo var ise ) bozulma ihtimali cok dusuk (en fazla dc convertor (kondansator yada diyot) Hafif smps turu ise bozulunca tam bozulr hiç calışmaz.

• 2 hafta sonra ...