Jump to content

Asus Modem + Access Poimt Için Airties Kurulumu..

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Merhaba. Asus modemi kullanırken kablosuz sinyali bu modemin düşük olduğu için Access Point görevi için
Airties RT-204 modemi kullanmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Adım adım anlatırsanız memnun olurum.
Toplamda iki modem kullanacağım ve airties sadece access point görevi yapacak. Ben Airties modemin ayarlarından
INTERNET kısmındaki PPPOE'yi Bridge yaptım ve internete girdim. Lakin asus modemi kapatıp açınca bu kez internete
giremiyorum.

Teşekkürler...

ap(Access Point) yapacagın modemın(airtes) ıpsı 192.168.2.1 dir

asusun modemın: 192.168.1.1 dir

bu durumdA AİRTES modemin ipsini 192.168.1.x olarak auarlaman lazım

ornek olarak 192.168.1.100 olarak ayarlayabılırsın

bu durumda airtse modeme 192.168.1.100 olarak gırıs yapacaksın

@ozanaus;

dediğin gibi yaptım sorunsuz bir şekilde bağlanıyorum.

@tnc_tr;

merhaba. Arkadaşım senin lafına takıldım. Şimdi biliyorsun AP'lerde de ethernet girişi olur ve bu Ethernet girişleriyle ap kullanılır. Yalnız 2 modemi kablosuz olarak da bağlamak mümkün mü? Yani Asus modem kullanırken, AP için airties modeme ethernet kablosu takmadan da AP olarak kullanabilir miyim? Teşekkürler..

• 1 ay sonra...
Şimdi biliyorsunUZ AP'lerde de ethernet girişi olur ve bu Ethernet girişleriyle ap kullanılır. Yalnız 2 modemi kablosuz olarak da bağlamak mümkün mü? Yani Asus modem kullanırken, AP için airties modeme ethernet kablosu takmadan da AP olarak kullanabilir miyim? Teşekkürler..

Arkadaşlar bu mümkünmüdür?

Yani 2 modem kullanacağız. Access Point olarak kullanılacak modemi ethernet kablosu takmadan access point olarak kullanabilir miyiz?

Arkadaşlar bu mümkünmüdür?

Yani 2 modem kullanacağız. Access Point olarak kullanılacak modemi ethernet kablosu takmadan access point olarak kullanabilir miyiz?

Evet kullanabilirsin

Airties ın kullanma kılavuzuna ve asus un kullanma klavuzuna bakmanı tavsiye ederim. Zaten şu aöf finalleri bi bitsin airties ın tum menusunun ne işe yaradıgını anlatan bir video hazırlamyı düşünüyorum ama şuan meşgulum.

elimde ap airties yok modemi var. Arkadaşlar modemi ap olarak kablosuz bir şekilde ethernet kablosu takmadan kullanmak mümkünmü?

Yani iki modemin birini modem diğerini access point olarak kullanacağız yalnız ap olarak kullanacağımız airties modeme ethernet kablosu takmayacağız kablosuz olarak ap yapmak mümkünmüdür? Onu soruyorum.