Jump to content

Turkcell Maxiplus5 Rom

mcEnGin
 Share

Recommended Posts

Turkcell MaxiPlus5 ilk kullananlardan biriyim. Piyasaya çıkmadan önce ilk benim elime geçti diyebilirim.

Üzerinde çok çalıştım. Uyumlu dosyaları sisteme entegre etmek zaman isteyen bir olaydı. Ama ortaya güzel bir sistem çıktı.

Sistem de Güncel Android Sürümü olan P752TV1.0.0B11 sürümü üzerinde çalıştım. Özellikle CWM yükleyip güncel rom yükleyemeyenler içinde bir fırsat diyebilirim.

Samsung alt yapısı olan touchwiz launcher kullandım.

·         İconlar dan başlayarak,

·         3D Galeri

·         Dosya Yöneticisi

·         Hesap Makinesi

·         Walkman

·         Kamera

·         Video

·         Widget’ler Dijital ve Analog saat vs.

·         Çalar Saat

·         Quickoffice Pro

·         Google Arama Butonu

·         Samsung Klavyesi vs.

Bir çok değişiklikler yaptım. Ram kullanımını yarı yarıya düşürdüm. Sistem Stabil ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır.

Not: Sistemi kurmak için CWM Recovery gereklidir. CWM için Windows 7 - Windows 8 64 bit işletim sistemi gereklidir. Sistemi kurduktan sonra orijinal Recovery’e dönebilirsiniz. Böylece Orijinal Rom’uda yükleyebilirsiniz ve telefonun garantisi devam eder.

Link

https://hotfile.com/dl/193329354/f2a2ac7/clockworkmod.rar.html

jwxdz.png  jwxg0.png  jwxh2.png  jwxjf.png  jwxkc.png  jwxl9.png  jwxm0.png  jwxmz.png  jwxnt.png  jwxq1.png  jwxqr.png  jwxrm.png  jwxsk.png

Edited by mcEnGin

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Abi ALLAH aşkına mcEnGin abi kurbanın olayım bana yardımcı ol turkcell maxiplus 5 i bu rom u birlikte atalım teamla bağlan allah aşkına abi cwm yi yapıyorum recovery modada alıyorum 4 tane 2 üstte 2 altta yazılar çıkıyor 1 tanesini instal sd card diğerinide chose sd card clockworkmod sd kartta fakat olmuyor zip dosyası değil rar dosyası olduğundan galiba abi kurbanın olayım

• 2 hafta sonra ...

rar dosyasını clockworkmod olarak klasör şeklinde Sd kartın içine çıkartınız.

Recovery ekranında EN ALTTA Back menu button enabled. yazana kadar backup and restore üzerine geliniz.

Restore seçiniz. Yes - Resore seçip işlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

Recovery ekranında EN ALTTA Back menu button enabled. yazana kadar backup and restore üzerine geliniz.

Rom editleme işlemini nasıl yapıyorsun? Elimdeki herhangi bir rom'un simgelerini değiştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim peki?

Bunu Nasıl Kurucaz telefonun rootlu olması gerekiyormu

Evet rootlu olması gerekiyor.

Edited by mcEnGin

https://hotfile.com/dl/226554311/d0fecf7/APK_Dzenle_TR.zip.html programından yararlanabilirsin.

Evet rootlu olması gerekiyor.

Root Nasıl atıcaz garanti dışı oluyormu

Root Nasıl atıcaz garanti dışı oluyormu

Root işlemi cihazı garanti dışı bırakır. Fakat Orjinal Recorey ve Rom'a dönerseniz  garantiniz tekrar devam eder.

Root için gerekli program, https://hotfile.com/dl/226555054/a6fb188/cwmroot_2.rar.html

Orjinal Recovery, https://hotfile.com/dl/226555497/655328c/Maxiplus_orjinal_recovery.rar.html

abi allah senden bin razı olsun allah senin istediğin gibi yapsın ne muradın varsa allah versin inşallah yerin cennet olur abi helal olsun emeğine çok tebrik ederim senin sayende telefonum yeni güzel oldu allah bin kere razı olsun abi HELAL OLSUN mcEnGin

abi allah senden bin razı olsun allah senin istediğin gibi yapsın ne muradın varsa allah versin inşallah yerin cennet olur abi helal olsun emeğine çok tebrik ederim senin sayende telefonum yeni güzel oldu allah bin kere razı olsun abi HELAL OLSUN mcEnGin

Allah senden razı olsun. Yakında v2 paylaşıcam. Beni takip etmeye devam edin.

• 2 hafta sonra ...

romu indirmedim ama büyük ihtimalle update.zip dosyasıdır bu. önce clockwerk mod u kurmalısınız (üstteki postlarda açıklanmış). sonra clockwerk mod'a girerek update.zip i telefonunuza yükleyeceksiniz. bu kadar.

McEngin çok acil clockworkmod u kaldırmam gerek zte sitesinde orjinal romu indiriyorum ama bir türlü kuramıyom lütfen yardımcı ol

CWM yükler gibi https://hotfile.com/dl/234341093/689440c/Maxiplus_orjinal_recovery.rar.html yüklüyorsun. Anlatmama gerek yok sanırım. Sonrasında ZTE'nin sitesinden orijinal rom'u kurabilirsin. Tekrar cwm dönmek istersen sorun yaşayabilirsin bilginize, çünkü son güncellemeyi yükledikten sonra cwm yüklenmiyor. 

root u attım şimdi rom u nasıl kurucam

Recovery ekranında EN ALTTA Back menu button enabled. yazana kadar backup and restore üzerine geliniz.

Restore seçiniz. Yes - Resore seçip işlemin tamamlanmasını bekleyiniz.