Jump to content

Ams Ile Fatura Ödeme Programı Yapılırmı

ahmethero
 Share

Recommended Posts

Fatura ödeme programı derken, şu fatura tahsilat dükkanlarındaki programlar benzeri birşey istiyorsan yapılabilir diye tahmin ediyorum. Daha önce birisi için Kontör Gönderme programı yapmıştım. Sistem API üzerine çalışıyordu. Sisteme gönderdiğiniz verileri işleyip duruma göre size yaptığı dönüşlere göre işlem yapıyorsunuz. Bu sistemde bu şekilde çalışıyorsa eğer yapılır tabi.

Ustadım cevap için teşekkürler... 

Yapmak İstediğim sistem şu şekilde

Fatura tahsilatı programı içerisinde:

Elektirik

Su

Dogalgaz

Sabit Telefon Ödemleri

Kiredi kartı havele ve ödeme

Gsm Parça Tl yükleme

Gsm Fatura ödeme

Trafik Cezası ödeme

Kgs ceza ödemeleri

HGS-OGS dolum

IDDAA-Bahıs

Sigorta - Bağkur ödemeleri

Ssk Sorgu

Ucak Bileti- Otobüs Bileti

Dıgıturk fatura ödeme - Abone açamak

Ttnet fatura odeme - Abone açmak

D-samart Fatura Odeme - Abone Açmak

Motorlu Taşit Verğisi

Bu sistemi kurabilirmiyiz.Veya farklı bir alt yapı kullanabilirmiyiz bu sistem için

Bunun olması için bu hizmetleri veren kurumların sana izin vermesi gerekir. Mesela MTV ödemeleri için Vergi dairesinden izin alınıp API lerinden faydalanmak gerekir. Tabi bunuda kişiye vereceklerini sanmıyorum. Büyük yazılım firmaları alabiliyordur bu izinleri ya da belirli şartları vardır.Sistem kabaca şu şekilde işliyor. Müşterici faturayı getirdiğinde sen sorgulamayı yapıyorsun, Adamın borcunu görüyorsun, diyelim 100 TL olsun borcu. Faturayı kendi hesabındaki paradan ödüyorsun ve adamdan 101 TL alıyorsun. 1 TL kar kalıyor sana. Dediğim gibi izin konuları sıkıntı olabilir. Her önüne gelene sorgulama izni vereceklerini sanmıyorum. Bak şurda bu programdan satan bir firma, bu programı satın alabilmen için Vergi levhası, imza sirküsü felan gerekiyor demiş. O firmadan istedikleri belgeleri düşün birde :) Ayrıca bu firma programı ücretsiz verip kuruyorlar. Sanırım fatura başına komisyon alıyorlar. Araştırmak lazım.

fatura ödeme yazılımında yardımcı olabilirim ama satın almanda yazmak çok zordur diye düşünüyorum birde banka teminat istiyor ben parça kontor ve fatura ödeme bayiliği veriyordum askerden yeni geldim şuan tam bilgim yok ama istersen yönlendiririm seni

Bekliyoruz arkadaşim...

Kintaro arkadaşim dediğini dün abim ile biraz konuştukta abim ziraat bankasından alabilecgimi soyledi ziraat bankası şube muduru abimin kayıncosu.ve konuşmuş kendisi olur demiş.söyle bir baktık ziraat bankasında neler yapabiliriz diyede 

Yukarıdkı listeni yüzde 50 sını yapabiliyoruz.

Kalan yuzde 50 lık kısımda bize sorun cıkarmayacaktır dıye dusunuyorum.

bunlar verıyorlar programı ama yaptıgınız işlemden yarı yarıyya  neredeyse komısyorn alıyorlar bırde ucretsız makbuz dıyorlardı daha gondermıs degıller programı yukledıler

deneme için 100 150 tl yukleyelım dedık o da 5 bının altında odeme almıyuorlar bakıyene programları kurulu suana ama nafıle kullanmıyoruz yanı anlayacagını ucretsız dıyorlar ama boş

Benim kullandığım bir program kardeşim kontor satıyorum program aracılığıyla kendim yazdım istediğin siteye bağlana biliyorsun

senin istediğinide anladığım kadarıyla bunun gibi fatura ödemesi sistemi şeklinde istiyorsun galiba

bayılık filan gerekıyormu 

Benim kullandığım bir program kardeşim kontor satıyorum program aracılığıyla kendim yazdım istediğin siteye bağlana biliyorsun

senin istediğinide anladığım kadarıyla bunun gibi fatura ödemesi sistemi şeklinde istiyorsun galiba

bayılık filan gerekıyormu