Jump to content

[Xboot, Winsetup, Eazyboot V.b]Usb Cdrom Oluşturma

nefsim
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar multiboot olayını biraz araştırdım, öğrendiğim programlar özellikle en kullanışlı olan easyboota rastladım..

Easyboot ile iso haline getirilen multibootu, flashdan cdroma çevirmek çok kolay..

Ama winsetup ile direk flasha yazabiliyorum, oldukçada hoşuma gitmişdi gfxmenu ile arayüz çok güzel oluyor..

flash içindeki dosyaları nrg ile yazdırıp isoladım çalışır diye ama boot falan olmadı..

Xboot da hoşuma gitti, ama ondada xp mavi ekran veriyor ! Win 7 yi denemedim, diğer isolarda sıkıntı yok..

Benim asıl amacım, Win 7/Xp/Hirenboot/Acronis/Bitdefender rescue, ek olarak driverpack ile programları atıp tam bir ekipman oluşturmak..Bunlarıda multiboot ile isolayarak flasha cdrom olarak yazmak..

Bu dediğimi easyboot ile yapmak mümkün, ama nedense xp çalışmadı win7 dosya hatası verdi, grup kodlarını ve örnek dosya indirerek yapmıştım(uğraşsam kesin çalışır sorun olacağını sanmıyorum.)

1-Winsetup ile bu dediklerimi yapabilmek mümkün değilmi ?

2-Xboot ile bunun olacağını sanmıyorum çünkü programları falan nası atacam iso içine !

Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum, mantıklı açıklamalara herzaman açığım yeterki güzel bir ekipman oluşturup tek flash ile işleri kolaylaştırmak..

Flash 16 Gb..

Aşağıdaki linki bir dene bakalım aradığına cevap olacak mı? Eğer yetmez dersen daha da arama çünkü bundan daha kaliteli ve muazzam olanı bulamazsın... http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-iin-multiboot-hazrlamak/

bende bu konuyu dün farkettim :) bluelife arkadaşımız harika paylaşımda bulunmuş, mutlaka deniyecem..

tşkler..