Jump to content

2 System32 Klasörüyle Svchost.exe Truva Atı Virüsü

onurx
 Share

Recommended Posts

pre_1357479773__hata.png

Yaklaşı 3 4 gündür bu hatayı sürekli almaktayım 2 3 saniye de bir bu uyarıyı sürekli veriyor. pc yi sürekli beklemeye bırakıyorum kapatmıyorum çökme sonucu açılmıyacak diye, nedeni ise netbookta cd/dvd sürücüsü olmadığı için sıkıntı olabilir format atamam o yüzden.
Acaba bi zararı olur mu bu soruna yapabilcem bi çare varmı?
Yardımlarınızı bekliyor şimdiden çok tşk ediyorum.

Kardesim surekli baskalarindan medet umacagina, caresizce bekleyecegine neden arastirma yapmiyorsun? Bu sorunu google a sorsam sana binerce sonuc verir lutfen anlayisli ve pratik olalim.

http://www.tnctr.com/topic/137321-svchostexe-%100-kullanyyor-virus-coezumu/

Güzel kardeşim ben o kadar cahil biri değilim site de çok araştırma yaptım ancak bu sorunla ilgili kesin çözümü bulamadım. Bilgisayar da normal de windows/system32/svchost.exe olması gerekiyor ve bu programın sistemde bazı programları çalıştırdığından dolayı virüs olmadığını ve yardımcı bir program olduğunu defalarca okudum ve öğrendim. Ancak benim sorunum c sürücüsünde için de windows klasöründe olmayan 2 tane system32 klasörünü virüs olarak görüyo, fakat sadece tek system32 ve tek svchost.exe dosyaları var bi defaya mahsus değil sürekli bu dosyayı bana virüs bildirimi olarak gösteriyo ve karantinaya aldığını sölüyo ve bu silinmiyor kaspersky gibi herşeyi virüs gören antivirüslerden de kullanmak istemiyorum NOD32 kullanıyorum. Yardımcı olacak yorumlarınız bekliyorum tepkiyle hiçbişekilde yardımcı olamazsınız kardeşim.

Edited by onurx

kardeş eseti kapatıp combofix ile tarama yap

svchost virüsün izin ver güvenli modda açılıyorsa güvenli modda combofix ile tarat yada elle temizle 

İşiniz gücünüz rast gitsin arkadaşlar. Güvenli mod'da Combofix'i çalıştırıp o dosyayı sildirdim. Allah razı olsun bu siteyi kuranlardan ve destek verenlerden. Herkese teşekkürler.