Jump to content

Kılık Kıyafet Özgürlüğü Için 10 Milyon Imza

yuuksel
 Share

Recommended Posts

"Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza" kampanyası başladı

Özellikle başörtüsüne özgürlük istiyoruz

Katılmak için sitedeki isim formunu doldurabilirsiniz

http://www.ozgurlukicin10milyonimza.com/

[spoiler]http://www.ozgurlukicin10milyonimza.com/[/spoiler]

oumlzguumlrluumlkistiyoruz_zpsa839c925.j

Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kilik-Kiyafet Ozgurlugu icin 10 Milyon Imza Kampanyasi' baslatmis bulunuyoruz. 30 Kasim 2012'de TBMM onunde bir eylem yaparak kamu gorevlilerinin kilik kiyafet ozgurlugunu elde etmelerine yonelik, basortusune ozgurluk eylemi gerceklestirdik. Egitim ogretim ve bilim hizmet kolu sendikamiz Egitim-Bir-Sen de, 10 Aralik Dunya Insan Haklari Gunu 81 ilde basin aciklamalari ve 2 Ocak 2013'te yeni yilin ilk mesai gununde is yerlerine serbest kiyafetle giderek sivil itaatsizlikle devam ettirmistir. 650 bin uyesiyle kamu calisanlarinin en buyuk konfederasyonu olan Memur-Sen kamuoyunu da eylemlilik surecine dahil ederek Basbakanliga sunulmak uzere 10 milyon imza toplama karari almistir. Kampanyamiza sayfamizdan katilabileceginiz gibi ayni zamanda indireceginiz formu destek vermek isteyenlere imzalatarak 0 312 230 39 89 numarali faksa yollayabilirsiniz

[spoiler]http://www.ozgurlukicin10milyonimza.com/[/spoiler]

Edited by yuuksel

Evet imzalar gerçekte hiç bir işe yaramıyor, bu bir bilgilendirme ve destek arama çabasıdır bir nevi tebliğ ve tebellüğ ilişkisinden doğa bilecek sonuç. Ve etkileri önemsenebilir yeter ki yüksek düzeyde ilgi görsün.

Bu nedenle karşı görüşlü olmayan herkesin destek vermesi veya çözüm araması gereken sosyal bir sorumluluktur.

bilinçlenmeye lafım yok ama şu ana kadar toplanan imzaların hiç işe yaradığını görmedim. hatam varsa düzeltin.

bilinçlenmeye lafım yok ama şu ana kadar toplanan imzaların hiç işe yaradığını görmedim. hatam varsa düzeltin.

işe yaramıyor ise bile insan elinden gelen ne varsa yapmalı gerisi için allaha havale etmeli 

kintaro senin önceki yorumlarına dayanarak şunu görüyorum sanki islamiyete biraz soğuksun
en mükemmel din islamiyettir bunuda unutma

Yorumlarıma bakarak din anlayışımı nasıl analiz ettin çok merak ettim. "İmzaların işe yaramadığını" düşündüğüm için işyerinde başörtüsüne karşı olduğu mu mu düşündün? yoksa yineben'in konusunda Teknoloji forumunda dini paylaşımların olmadığını ya da az olduğunu iddia edenlere kızdığım için "dini paylaşımlara karşı olduğumu" mu düşündün? 2-3 mesajdan benim manevi görüşümü analiz edebiliyorsan borsada işlem yapmalısın sen. Parayı kırarsın.

Yalnız şöyle birşey var, yukarıdakilerin hepsi senin önyargıların, burada dini görüşümü açıklayacak değilim. Herkesin düşüncesi kendine. Belki atestim, belki de 5 vakit namaz kılan biriyim. Hatta belkide kıymalı böreğe tapan, onun için ayinler düzenleyen biriyim kime ne? O sadece beni ilgilendirir. Ben sadece kendi inancımı kendi içimde yaşamayı severim. İnandığı şeyleri internette yaşayan, milletin gözüne gözüne sokmaya çalışan, "bak ben şu inançtayım ona göre, çok dindarımdır hatta" şeklindeki tiplerden değilim. Ve inancımı kimse sorgulayamaz. Bunları yazınca aklıma "hoşgörü" ile ilgili bir söz geldi ama tam çıkartamadım, gerçek dindarlar hemen bilecektir eminim. 

• 4 hafta sonra ...