Jump to content

Ekran Kartımın Kaldırmadığı Bir Uygulamayı Açarsam

venom3535
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze iyi forumlar :)

DMC :devil may cry 5 diye bir bilgisayar oyunu var bu oyun;

DMC : devıl may cry 5 : 8800 gts ddr 3 256 bit ekran kartı istiyor.
Bende ise NWindia      : 64 bit 1024 mb 9500 gt ddr2 ekran kartı var

oyun 30-60 fps arası kasma olmadan oynanıyor.

Fakat Herhalde boşuna ekran kartı özelliklerini fazladan yazmazlar.... oyunu oynamaya devam edersem Ekran kartına veya bilgisayara bir zarar gelr mi ? Daha önceden de Starwars the force unlashead 2 diye bir oyun indirmiştim oyun 8600 gt ekran kartı istiyordu ben de ise 8500 gt ekran kartı var idi. oyunda bazı bölümlerde kaplamalarda hatalar oluyordu optionstan çözünürlüğü değiştirince düzeliyordu. oyun kasmıyordu oynadım bitirdim ama bittikten sonra bir daha replay level dediğimde oyunu 15 dk kadar oynadıktan sonra oyun takıldı . Bilgisayarı yeniden başlattığımda karıncalı bir ekran geldi ve ekran kartını değiştirmek zorunda kaldım. Oyunu oynarsam aynı şekilde bir sorun olur diye korkuyorum bu tarz bir sorunla karşılaşma şansım var mı bilgisi olan birisi yazabilir mi ? Aslında bilgisayarı da değiştireceğim fakat temmuz ayını bekliyorum. ve laptop özellikleri araştırıyorum.o zamana kadar da oynamak istiyorum, bir sorun çıkar mı sizce ?

Sistem özellikleri:

işlemci        : İntel core 2 duo 2 çekirdek @ 2,40 ghz

Ram            : 4 gb  "2x2 gb Kingstone ddr2 "

Ekrankartı  : Nwindia 1 gb ddr2  64 bit 9500 gt ekran kartı

İşletim

sistemi       : 32 bit windows 7  ultimate (RAM 4 gb ama 3 gb kullanılabilir

durumda bu yüzden

Ekran kartı hariç bütün özellikler tutuyor.

Bunungibi arada bir kaç fark ile kaçırdığım oyunlar vs. proğramlar oluyor onları açmam durumunda bilgisayara bir zarar gelme olasılığı var mıdır ?

Kilitlenme , kasıp tepki vermeme , donma gibi hatalar verir pc kapanır falan filan . Sonucta bu ekran kartlarını demirciler sağda soldaki elektrik dükkanında yapmıyolar korumalı yani kaldıramadığı şeyde kasmıyo kendini kapatıyo falan filan gibilerinden düşün kardeşim , kesinlikle ekran kartı yanmaz demiyorum şans meselesi birazda kardeşim ufak bir ihtimal  :dribble:

DMC'yi bende indirdim amd ati redeon hd series 4600 512mb'da full çözünürlükte oynuyom.

kitlenme donma kasma falanda olmuyor.

4650 hala laptopda kullandığım kart iyi bir karttır ayrıca overclockla performansı artabilen bir karttır