Jump to content
TNC-TR

adam4

Üye
 • Content count

  567
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

82 Excellent

About adam4

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Windows 7 Dosya Paylaşıma Açma Merhaba arkadaşlar.Windows 7'de dosya paylaşımana açmak istiyorum.İnternette yazılan şekilde dosyamı paylaşıma açıyorum.Açtığım makinada \\ADEK\paylaşım diye yazdığımda açılıyor.Ama aynı ağa başka bir makinada açılmıyor.Sebebi nedir? Dosya paylaşımına açma sebebim tarayıcım var tarattığım dosyaları pdf olarak paylaşıma açtığım klasöre atacağım. FTP olarakta yapılabiliyor aslında FTP'yi beceremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
 2. adam4

  Windows 7, Light (updated X64) (w0rmy)

  Hocam cd takınca okumuyor.D diskinin Windows uygun olduğuna emin olun.Disk biçimlendirilmemiş olabilir tarsı bi hata veriyor. Boş cd takınca oluyor.Dolu hiç deneyemedim.Problem ne olabilir.Bi servis falanmı kapalı acaba
 3. İş Başvurusu Yaparken Mezuniyet Sorunu Selam arkadaşlar.Ben şimdi bir yere başvuru yapıcam.Daha mezun olmadım ama tahminen 15-20 gün içinde mezun olıcam Benden mezuniyet tarihi ve okul ortalaması istiyor.Ne yapmam lazım.2 gün sonra başvuru kapanıyor.
 4. adam4

  C# Filtreleme Sorgum Hata Veriyor

  Comboboxtan değer alırken like ifadesi almana gerek yok zaten direk değer göndercek. Ama kullanadabilirsin bub bi sorun teşkil etmez Onun dışında '"+combox1.text+"' şeklinde olması gerekir kullanımın. Yani sorguyu bide şöyle dene select * from sistem where mod like '"+combox1.text+"' and Bina_isim like '"+text1.text+"' veya select * from sistem where mod = '"+combo1.text+"' and bina_isim like '"+text1.text+"' Birde sorgunu c#'a yazmadan önce mssqlde deneyip öyle alırsan daha hızlı yol alırsın.
 5. adam4

  C# Sql Cümlelerini Insert Eden Servis

  Hocam bahsettiğiniz Job olayı şunlar sanırım ; https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/sql/sql-server-2008/ms191439(v=sql.100) http://www.veritabani.gen.tr/2017/07/14/sql-server-job-olusturmak/ Bu job olayını biraz açarmısınız.Mantığı nedir yani.benim anladığım kadarıyla bu belirtilen süre zarfında bişeyler yapıyor ama ne yapıyor anlamadım. Birde ben şimdi şu şekilde düşünüyorum. İzmirdeki veritabanımda satış tablom var. aynı şekilde istanbuldaki veritabanımdada satış tablom var.Kolonlar aynı hiç bir fark yok.Linked Server ile İstanbul'daki veritabanını izmire çektim. Benim yapmak istedim şu kısaca.Dışarıda cümlelerim var.Bu cümleler izmirdeki satışı istanbuldaki satışa select insert yapıyor. Ben bu cümleyi kendi belirlediğim sürede yani bi from sayfam var.Burdan 30 dakika seçersem 30 dakikada bir çalıştıracak. Süreyide kendim belirlemek istiyorum yani.İlk yapmak istediğim şey bu.Job bu işi yapar mı.Birde aslında ben şöyle düşünmüştüm ki bunu daha önce gördüğüm için söylüyorum elimdede aslında böyle bir örnek var.Bir servis yazılmış c#'da o çalıştırıyor bu cümleleri.Jobla bir bağlantısı yok sanırım. 2.konuya gelirsek. SELECT name FROM sys.databases; Bununda sistemdeki databaseleri buluyorum. public string conString = ("Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True"); Şimdi burada Server kısmını elle alabilirim. [email protected];Database=adam4;Trusted_Connection=True Ama ben Server'i degilde Login ve Password'u alarak bağlantı yapmak istiyorum. Databaseleride Combox'ta listeletip ordan çekmek istiyorum. Yani şu ; Local sql araştırdım biraz eve gindince deneyeceğim onuda.Teşekkürler bu arada cevap için.
 6. adam4

  C# Sql Cümlelerini Insert Eden Servis

  Hocam kolonlar aynı olacak.Bunun ayarlı içinde bir form dizayn etmeyi düşünüyorum.Ayaralrıyla alakalı. Yalnız ben cümleyi dışardan almak istiyorum yani şu şekilde. Yani dışarda böyle cümlelerim var benim atıyorum 30 dakikada bir bunları çalıştıracak ve bir log kaydı bırakacak.Bu cümle çalıştırıldı ve başarılı diye. Birde sizi bulmuşkan şunuda sormak isterimm. Projemde cGenel diye bi class açtım ve içinde şu var ; public string conString = ("Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True"); Ben bütün classlarımda veritabanı bağlantısını burdan sağladım.Şimdi ben bu projeyi başka bilgisayara atınca haliyle çalışmayacak. Ben şöyle bir şey yapmak istiyorum.Forma sqla girerken girdiğim Login ve Passwordu girince combobox'a datebaseler gelecek.Ordan seçip bağlantı kuracağım. İlk olarak bunu yapmak istiyorum.Birde projeyi aktardığım bilgisayarda SQL server yoksada Şöyle bir şey yapmak istiyorum.Adı ne bilmiyorum bunun ama bunu nasıl yaparım.
 7. C# SQL Cümlelerini Insert Eden Servis Selamlar arkadaşlar.C# da bir servis hazırlamam gerekiyor.İştee atıyorum satıs database'imin içinde satış diye bir tablo var. Ben bu tabloyu 30 dakikada bir başka bir veritabanına insert yaptıracağım.satıs.sql diye dışarıda tuttugum bir cümlem var.Bu servis bu cumleyi 30 dakikada bir çalıştıracak. Nasıl hazırlarım böyle bir servisi.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
 8. adam4

  C#'da Form Kodlamak Ve Dll Açmak

  C#'da Form Kodlamak ve DLL Açmak Arkadaşlar dll ile C#'ta ayrı bir kod parçaçığında işlem yaptırılabiliyor.Peki ayrı bir form yazabiliyormuyuz.Yani şunu demek istiyorum. Form ekranımda buton var butona bastığımda veritabanına bağlanıyor ve başka bir form sayfası açılıp o sayfada veritabanında TBLKAYIT adlı tablodaki verileri çekiyor ve listeliyor. Ben o açılan diğer form sayfasını dll gibi yazıp dışa atıp daha sonra butona çekebilirmiyim.Bunu örnekle açıklayabilirmisiniz. Birde DLL dosyarının kod içeriği görüntülemek mümkünmüdür?
 9. adam4

  Kurtlar Vadisi Eski Bölümler ?

  En kalitelisi bu dostum.Bulamazsın daha iyisini.
 10. Abi sana nerden ulaşabilirim?

 11. adam4

  Windows 10 Gta 5 Kasma Sorunu

  Ben epeydir Win10 kullanan biriyim.Geçenlerde bir Win7'ye döneyim dedim 1 hafta falan anca dayandım.Win10'dan Win7'ye geçince insan bi boşlaga düşüyo sanki. Yazıcıyı falan okutamadım Win7'de driver ara allah ara. Win10'da güncelleme aldıkça stabilliği bozuluyor en son sürüm cidden çok vasat.
 12. adam4

  Gtx 1070 Bilgisayar Kapanma Sorunu

  BİOS'la alakalıdır kardeşim o olay.Eski sürüme dönün veya yeni sürümü çıktıysa update yapın.
 13. https://www.oyuncakdunyasi.com Arkadaşlar bu siteden 76 lira değerinde alışveriş yaptım.Sipariş vereli 10 gün oldu hala tedarik ediliyor yazıyor.Arıyorum açan yok Whatsapp'tan yazdım mesaj tek tikte kalıyor. https://www.sikayetvar.com/oyuncakdunyasicom Sikayetvar'da onlarca sikayet var bu konuda. Bu kadar şikayete ragmen nasıl kapatılmıyor bu siteler anlamıyorum.Birde google güvenli vermiş siteye. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.Parasında falanda değilim işin başka insanların kandırılmasını istemiyorum. Nasıl kapattırırız bu siteyi.Nereye şikayet etmeliyim.
 14. O zaman önümüzdeki ay Home sürümünü de beklemedeyim hocam.
 15. Home sürümü gelecek mi?
×