Jump to content

Nasıl Laptop Almalıyım ?

venom3535
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben LAptop almaya karar verdim . Malumunuz artık masa üstü bilgisayarların devri yavaş yavaş kapanıyor.

! ama laptopdan da hiç anlamam !

ekran kartı olarak

- 1 veya 2 gb gt630m nwindia 256 bit dx 11 destekli olanlar var

-1 veya 2 gb lık

jbthf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

--- hp pavilionlar var = onlardan alma uyarısını aldım 6 ay içinde elinde kalır dediler . cd - dvd yapmada sorunlar dediler.

----Casper nirvanlar = aynı şekilde onlarla ilgilide bu yorumu aldım 6 ay içinde elinde kalı ekranı bozuluyor cd yazmıyor

***Pockedbell=*** Bu marka karşısında biraz övgü aldım. Sadece Dvd-Rw sorunu çıkartıyormuş arada. onun haricinde sorun yokmuş

yukarıdaki resimde solda bulunan pockedbell laptop'unfiyatı ve özellikleri bana uygun sizce almalımıyım ? YAnisiz olsanız alırmıydınız. fiyat aralığı 1000-1500 tl olmakla beraber uzun süreli idare etsiz ve oyunları oynayabiliyim istiyorum.

GT630 M 2 gb 'lıkile crysisi 2 maksimum settings performansı

FPS: 15-25fps w/ fraps , 25-30fps w/o fraps on advance settings..

http://www.youtube.com/watch?v=8ahLXfikEQ4

gt630 m call of duty modern warfare 3 full ayarlarda

This video is recorded using fraps.And got around 45 fps without fraps and 30-35 with fraps on max settings.

http://www.youtube.com/watch?v=fswxwcZgeOs

gt630m ile darksiders 2

Recording with fraps cap fps at 30, without fraps i got a average of 40 fps ~ min 28 ~ Max 58

http://www.youtube.com/watch?v=zNpElhSkN0Y

Resimlerdeki Bütçelerde ;

+Gta 4

+Crysis 2

+Assassin's creed 3

+ Farcry 3

+Btalefield 3 'ü

full yada medium ayarlarda oynayabileceğim laptop markaları, Özellikler, fiyatlar önerirseniz sevinirim.

+ kullandığınız, dıştan bakınca casper filan cazip görünüyor, ama hiç önerilemiyor. önerdiğiniz uzun süreli gideceğini süşüneceğiniz laptop modelleriniönerirseniz sevinirim.

+Burada en garantili olarak bu tarz cihazlar satan  VATAN COMPUTER VAR. RESimler ve özellikleri oradan aldım. Laptop'u da oradan alacağım. Oradan da laptop önerirseniz sevinirim

TEŞEKKÜRLER

Sana şunu al yada bunu al diyemem ama benim laptop ekran kartı da 'GT630M' ve şimdilik oyunlarda bi sorun yaşadığımı söyleyemem. Yalnız 2GB HD7670 olması da yadsınamaz. İki ekran kartı da eşdeğer sayılır. Ayrıca çözünürlük gibi faktörleri de göz önünde bulundur. Varsa karşılaştırmaları vb. izle, araştır internetten, belli bir süre kullanmak istiyorsan seçimini iyi yap, sadece ekran kartı, harddisk, DVD Writer vb değil, ısınma sorunlarını, ekran kumlanmasını, pil performansını, servis kalitesini vb araştır. Şimdiden Hayırlı Olsun.

Edited by QalypSoo

teşekkür ederim peki konu da uzun oldu biraz.... yani peki

+Gta 4

+Crysis 2

+Assassin's creed 3

+ Farcry 3

+Btalefield 3 'ü full ayarlarda oynayanlar bana laptop Markasını atabilir mi yani Samsung acergibilemesinden ?

-packed bell

-casper

-hp pavilion

-toshiba ve

-samsung

marka laptoplar nasıl sizce . GEnelde alabileceğim yerde bu marklar var gt630m' ekran kartına saip bu markadan hangisini önerirsiniz  ? Almışken hangisini almak lazım ısınma - kullanışlılık- servis- bakımından

Casper ve Hp bildiğiniz gibi Isınma sorunu çıkarabilir. Oyun oynarken Ekran Kartı  Havalandırılmasını iyi yapmanız gerekir. Toshiba ve Samsung fiyat olarak biraz yüksek olacaktır. Packard Bell yanılmıyorsam Hp'nin 2. markası. 'Eee Marka kalmadı.' diyebilirsin :D. DELL veya ASUS bakabilirsin. Kafanı bulandırmak istemem. Her türlü bi laptop aldığında belli sorunlar olacaktır. Çok da zorlama derim. Kendin iyi araştır. İçine sineni al. Gidip bi kullan. Teşhir ürünlerini dene.

Şimdilik yazdığın oyunları GT630M de HD7670 de kaldırır. Çok sıkıntı olmaz.

Edited by QalypSoo

Casper ve Hp bildiğiniz gibi Isınma sorunu çıkarabilir. Oyun oynarken Ekran Kartı Havalandırılmasını iyi yapmanız gerekir. Toshiba ve Samsung fiyat olarak biraz yüksek olacaktır. Packard Bell yanılmıyorsam Hp'nin 2. markası. 'Eee Marka kalmadı.' diyebilirsin :D. DELL veya ASUS bakabilirsin. Kafanı bulandırmak istemem. Her türlü bi laptop aldığında belli sorunlar olacaktır. Çok da zorlama derim. Kendin iyi araştır. İçine sineni al. Gidip bi kullan. Teşhir ürünlerini dene.

Şimdilik yazdığın oyunları GT630M de HD7670 de kaldırır. Çok sıkıntı olmaz.

____________________________________________________________________________________________________________________________

gt630m'den yükse ekran kartı yok zaten baktığım kadarı ile. Isınma sorunu önemli değil. Laptop fanı falan alırım laptop soğutucusu fakat. Onun haricinde bir sıkıntı çıkar mı ki alanlardan yorumlar hep elimde kaldı gibisinden casper ve hp için.... Packed bell'de dediğin üzere hp'nin diğer ürünü ama ona iyi yorumlar vardı.

samsung ve toshibada ısınma sorunu daha az az olursa onu alayım

durum şu şekil. ne iş ise.

özellikleri hepsinin aynı

gt630 m 1 gb dx11 ekran kartı.

intel i5 2,4 ghz  -    2,5 ghz

6-8 gb arası ram

-hdd o kadar önemli değil benim için boyutu ama en az 500 gb İdi.

yani aslında konuyu açmamın sebebi markaları sorgulamak idi. Hangisi daha iyi teknik servis veriyor. Hangisinin ürünlerigenel olarak daha az sorun çıkartıyor. ?

Laptop alacaksan MONSTER tercihimdir.

monster ne bilgisayarmı yeni duyuyorum asus ile samsung dururken duyulmamış tuhaf markaları niye öneriyorsunuz  acaba anlamadım 

bu marka hangi donanımları yapıyor anakart ekran kartı yapıyormu yada başka birşey hiç duymadığım için soruyorum

monster ne bilgisayarmı yeni duyuyorum asus ile samsung dururken duyulmamış tuhaf markaları niye öneriyorsunuz  acaba anlamadım 

bu marka hangi donanımları yapıyor anakart ekran kartı yapıyormu yada başka birşey hiç duymadığım için soruyorum

Oyun bilgisayarlarıyla kendinin dünyaya kanıtlamış bir marka. Google'a yazmayı denesen birçok bilgi edinebilirsin

Oyun bilgisayarlarıyla kendinin dünyaya kanıtlamış bir marka. Google'a yazmayı denesen birçok bilgi edinebilirsin

bu iş şeye benziyor yeni sistem toplamak isteyen arkadaşa direk amd işlemci gigabyte anakart sanki başka anakart yok işlemci yok gibi

gelelim monster e oyun bilgisayarı diyorsunuz özel bir oyun bilgisayarı olmaz olurda şöyle olamaz bunun işlemcisini ekran kartını anakartını

kendimi yapıyor toplama yap sat gitsin ben asus alüminyum kasa almanı öneririm 

bir gün anlamıyormuş gibi bilgisayarcıya dedim en iyi marka hangisi dedi casper dedim ozaman bir casper anakart alabilirmiyim anakartımı değiştireceğim

adam kem küm birşey diyemedi elimizde yok gigabyte verelim demezmi ne adamlar var

Edited by yawuz58

• 1 ay sonra...

Peki şimdi birde gt 730 m çıktı başımıza gt 630m ile gt730 m arasındaki fark nedir ve gt 730 m gt 630m den daha üstün performanslıdır yani daha yüksek oyunlar açabiliririm değil mi ? Bu arada

lenovo-

acer -

samsung  -

toshiba

pockedbell hepsinin servis olanağı yüksek imiş

. bu nedenle farketmiyor birinden birini alacağım

fakat gt 630 m mi yüksek  gt 730 m 'mi

birisi dedi sayı 1'e ne kadar yakınsa o kadar güzeldir . 1. numara gibi düşün . .. ama sanmıyorum