Jump to content

Harddiski Flash Disk Gibi Kullanma

rommantix29
 Share

Recommended Posts

s.a. arkadaslar harddiskimde misal 20 gb lik bir bölüme hiren bootcd , acronis gibi imaj programları atıp gerektiğinde flash disk gibi boot edip pc imajı vs atıp yeri geldiğinde kurmak istiyorum.yani bu bölüm pc yi kurtarıcı bootable disk gibi pc de gözükmeyen ancak boot ekranında secebileceğim sonrasında imajı kurcagım bi harddisk. yani pc yi kendine bi flashdisk takılmış disk gibi göreceği bootable disk oluşturmak istiyorum. umarım acıklaya bilmişimdir. :) tavsiyelerinize simdiden teşekkür ediyorum.

http://www.tnctr.com/topic/202654-win7-xp-hbcd-acronis-multiboot-usb-dvd-2012/

linkdeki iso yu indir daha sonra _USBYE_KOPYALAMAK_ICIN klasorune gir blulife multi boot yapıcıyı aktif partition a boot menusunu yaz.

Boot menusunu kendine gore duzenle mesela ilk secenege windows 7 acılışını al. Oto açılış saniyesini azalt mesela hiçbir işlem yapılmazsa windows 7 yi 5 snde secsin ve açsın. Biraz karışık gibi gorunuyor ama grub4dos biliosan basit bir işlem. 

Daha sonra image ları ve programalrı 20gblık parttion a at. Tabi attıgın partition daki image ları bulmak için grub4dos menusunu ona gore duzenlemen gerekli.

Kısacası grub4dos ogren. 

kardeşim teşşekürler ama hazır olmasın kendi program ve imajlarımı kendim hazırlamam lazım. bu dosya boyutudu indirmeye vaktim yok. ama yaralı paylasımın için teşekkür ediyorum. daha basit yöntem olabilirmi tavsiyen olursa cekinmeden yazabilirsin teşekkürler

Niye cekiniyim hayırdır başbakan falanmısın :D Grub4dos u partition a yazdır sonra kafana göre acronismi atıon ghost mu atıyorsun istediğini yap.

Edited by ekran

Niye cekiniyim hayırdır başbakan falanmısın :D Grub4dos u partition a yazdır sonra kafana göre acronismi atıon ghost mu atıyorsun istediğini yap.

kardeş saolda bu dediğini öyle güzel yaparımki simdi :)) genede teşşekür ediyorum. grub4dos u araştırcam elimden geldiği kadar. yani orda demek istediğim bilgi döküman vs varsa uzun uzun paylasmaktan cekinmeyin orta ayarda bi pc kullanıcısıyım. uzun uzadıya yazın emeginize saygı duyarım demek istedim başbakan değilim. gençlik kolları il başkanıyım. ilerde oda olur inşallah. 

Acronis Truie Image arayüzünde Tools&Utilities düğmesini tıkla ve açılan menüde Manage Acronis Secure Zone'u çalıştır. Buradan  senin istediğin iş yapılabilyor (Ama Hirens Boot CD hariç,, Çok gerekliyde o ayrıca düşünülmeli.) Yani harddiskinde sistem imajını alabileceğin ve gerektiğindede recovery yapabileceğin bir bölüm, hemde virüs bulaşması, virüslerin zarar vermesi yada yanlışlıkla imajın silinmesi ihtimallerinide tamamen yok eden bir gizli bölüm oluşturulacaktır.

Kolay gelsin.

Bu arada konu başlığının doğru olmadığını düşünüyorum. Sormak istediğin şeyi tam ifade edemiyor ve çok daha genel kapsam ihtiva ediyor. 'Acronis ile harddiskte gizli bölüm oluşturma' gibi veya buna benzer bir başka şekilde değiştirilirse iyi olur (Yoksa forum yöneticileri seni bu konuda uyarabilirler.).

Edited by temmuz

kardeş saolda bu dediğini öyle güzel yaparımki simdi :)) genede teşşekür ediyorum. grub4dos u araştırcam elimden geldiği kadar. yani orda demek istediğim bilgi döküman vs varsa uzun uzun paylasmaktan cekinmeyin orta ayarda bi pc kullanıcısıyım. uzun uzadıya yazın emeginize saygı duyarım demek istedim başbakan değilim. gençlik kolları il başkanıyım. ilerde oda olur inşallah. 

Banada  5 sene önce teklif etmişlerdi genclik kolları başkanlıgını kabul etseydim senin sorunu anlayabilecek bilgiye bile sahip değildim :D

forumda rama yap grub4dos d,ye b,r ton dokuman cıkar

Banada  5 sene önce teklif etmişlerdi genclik kolları başkanlıgını kabul etseydim senin sorunu anlayabilecek bilgiye bile sahip değildim :D

forumda rama yap grub4dos d,ye b,r ton dokuman cıkar

teşşekkürler kardeşim sorunu net ve gerektiği biçimde telaffuz ettin il başkanı olmana gerek yok kendine zulmetme. gerekli araştırmayı yapıyorum zaten suanki bildiklerimi yanlızca teyid etmiş oldun selametle.

Acronis Truie Image arayüzünde Tools&Utilities düğmesini tıkla ve açılan menüde Manage Acronis Secure Zone'u çalıştır. Buradan  senin istediğin iş yapılabilyor (Ama Hirens Boot CD hariç,, Çok gerekliyde o ayrıca düşünülmeli.) Yani harddiskinde sistem imajını alabileceğin ve gerektiğindede recovery yapabileceğin bir bölüm, hemde virüs bulaşması, virüslerin zarar vermesi yada yanlışlıkla imajın silinmesi ihtimallerinide tamamen yok eden bir gizli bölüm oluşturulacaktır.

Kolay gelsin.

Bu arada konu başlığının doğru olmadığını düşünüyorum. Sormak istediğin şeyi tam ifade edemiyor ve çok daha genel kapsam ihtiva ediyor. 'Acronis ile harddiskte gizli bölüm oluşturma' gibi veya buna benzer bir başka şekilde değiştirilirse iyi olur (Yoksa forum yöneticileri seni bu konuda uyarabilirler.).

evet kardeşim bunun üzerinde biraz kafa yoruyorum grub4dos vs ile zenginleştirmek istedim yapabilen varsa bilgi almak babında yardım istedim teşekkür ediyorum. eğer bi şekilde başarırsam paylasırım selametle.

• 1 ay sonra...

s.a. arkadaslar harddiskimde misal 20 gb lik bir bölüme hiren bootcd , acronis gibi imaj programları atıp gerektiğinde flash disk gibi boot edip pc imajı vs atıp yeri geldiğinde kurmak istiyorum.yani bu bölüm pc yi kurtarıcı bootable disk gibi pc de gözükmeyen ancak boot ekranında secebileceğim sonrasında imajı kurcagım bi harddisk. yani pc yi kendine bi flashdisk takılmış disk gibi göreceği bootable disk oluşturmak istiyorum. umarım acıklaya bilmişimdir. :) tavsiyelerinize simdiden teşekkür ediyorum.

arkadaşlar aslına bakarsanız yapılabilir hdd üzerinden boot  ^^  diskpart  ^^ ı araştırmanız diskpartla win7 cd sini hdd içerisinden bir bölüm uçuruyorsunuz hdd içerisinde gömülü kalıyor disk yönetiminden göremiyorsunuz o bölümü bu şekilde ben hdd ye ne cd ne usb kullanmadan format attıysam hiren boot cd yi de ekleyebilirim ve boot ederim

youtube den araştırın örnek videolar var