Jump to content

Amd Fx 6100 3.3 Ghz ( Bulldozer ) Satılık - Takas

By.Ramses
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Alalı 1,5 - 2 ay oldu fakat havadan i7 işlemci geldiği için intele geçtim elimde kaldı işlemci .

Hiç zorlanıp overclock yapılmamıştır .

Gigabyte 990XA-UD3 anakart ile kullandım gayet memnundum oyun filan mükemmeldi zaten biraz araştırma yaparsanız ne kadar iyi işlemci olduğunu görürsünüz tabiki daha iyisi var Amd FX 8150 :D

neyse fiyatı : 200 TL

Garanti belgesi , stok fanı , kullanım klavızu ıvırı zıvırı faturası orjinal kutusundadır . ( yaklaşık 2 oldu alalı )

Takas olarak  Phenom serileriyle olur x4 + karşılığı yada x6 filan yada ram anakart aklınıza gelebilcek herşey.

Alıcak arkadaşa hayırlı olsun şimdiden.

vatanbilgisayara götürdüm yani işlemciyi aldığım yere anakartı ramleri ekran kartını aldığım yere test ettiler gönderdiler cpu gpu ramler sapasağlam hdd arızalı dedi hdd arıza yüzünden sıkıntın dedi vatandan almamıştım bende hdd yi neyse değiştirdim green serisini aldım WD nin mükemmel şuan :D

Ekran kartı ?

Biraz araştırma yaparsanız ne kadar iyi olduğunu görebilirsiniz demişsiniz ama hiç bir donanım forumunda bulldozer'den övgü ile söz edilmiyor. Hele intelin İ serileri karşısında tam fiyasko oldular. Ben de 3 nesildir amd kullanıyorum, şu anki sistemim de amd ama buldozer için 'oyun için fazlasıyla yeterli, uygun fiyatlı' denmesi daha doğru. İnter'in İ serisine karşı malesef oldukça geride kaldı. Bu yüzden de amd bulldozeri revize etti ama intel arayı açtı malesef.

Çekirdek sayısı olsun oyunlardaki performansı olsun , Frekansı olsun , önbellekleri olsun gayet iyi bence dediğin gibi gerçek olan intel arayı açtı .

Araştırın dememdeki neden ise bu saydığım yapısal özellikleriydi daha doğrusu kastetmeye çalıştığım

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By By.Ramses
      Merhabalar iyi günler ,

3.3 ten 4.7 hatta 5 yada 5.2 de açıyorum fakat kapanıyo fazla voltaj verirsem bişey olur diye korkuyorum .

Anakart :          Gigabyte 990XA-UD3
      Cpu :               AMD FX 6100
      Ram :              2x4 GB GSKill Ripjaws 1600 Mhz CL9,
      Ekran Kartı :    Sapphire HD7850 O.C 2 GB DX11.1
      HDD :             WD 1 TB 64 Mb Cache 7200 Rpm
      Soğutucu :      Akasa Venom Medusa
      PSU :              High Power 750 W 80+ Bronze

Çok sağlam bi CPU Soğutucusu aldım  180 TL ye  (Akasa Venom Medusa ) fakat Overclock yaparken ( Çarpan kilidi yok zaten ) ne kadar voltaj vermem gerektiğini tam olarak bilmiyorum 1.525 ‘de şuan fakat sistem kapanıp duruyo neyden kaynaklı olabilir ?
      Ayrıca Overclcok ile ilgili birkaç püf nokta  yada bilmem gerektiğimi düşündükleriniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.

Teşekkür ederim iyi çalışmalar , iyi günler arkadaşlar
    • By By.Ramses
      Sapphire HD7850 2 GB O.C DX11.1 ekran kartımın biosunu aşağıdaki linkteki rom ile güncelledim fakat yükleme işleminin yaparken bilgisayar çalışır halde ekrandaki görüntü gitti ve gidiş o gidiş .

http://www.techpowerup.com/vgabios/126284/Sapphire.HD7850.2048.120718.html

ekran kartını çıkardım PCI-E 8X slotuna taktım ramleri çıkardım taktım anakartın bios pilini çıkardım taktım fakat değişen bişey yok lütfen acil yardm edin lütfen 
    • By By.Ramses
      İşlemci :  Amd FX 6100 3.3 GHz Bulldozer
      Anakart: Gigabyte 990XA-UD3 
      Ekran Kartı : Sapphire HD7850 O.C 2 GB 256 Bit DX11.1
      Bellek : GSKill Ripjaws 2x4 GB Kırmızı 1600 MHz CL9- 9-9-9-24
      PSU : High Power 750 Watt +80 Bronze
      Soğutucu : Akasa x4 Cooler
      HDD : WD 1 TB 7200 Rpm 64 MB Önbellek 6 Gbit/sn ( EZEX)
      Kasa : Dark Truva ( 2 Tane önde ve arkada güçlü fan )
      ASUS DVD-RW Combo

İşte Crossfire köprüsünden tutun SLI köprüsünden sata kabloları aklıma gelmeyen  ıvırları zıvırları sıfır kutusunda ambalajında.
      Bütün parçalar Garantili ve faturalıdır ve 2 ay önce vatanbilgisayardan almıştım ihtiyaçtan dolayı satıyorum.

• By By.Ramses
      Kasa : Dark Truva Mid Tower 
      Anakart : Gigabyte 990XA-UD3 
      İşlemci : Amd FX 6100 3.3 
      İşlmeci Sğutucusu : Akasa Ak-968 X4  Cooler
      Ram : 12 GB GSkill + Geil ( 4 GB ) 1600 Mhz 
      Ekran Kartı : Sapphire HD7850 2 GB 256 Bit DX11.1 O.C Edition ( Fabrika çıkışı overclockludur ) 
      Hard Disk : 1 TB WD 64 MB Öncellek 7200 Rpm 
      Güç Kaynağı : High Power 750 Watt 
      İşletim Sistemi : Windows Ultimate 64 - Güncel ( Professional denedim bütün güncellemeler olduğu halde ) 
      Ekran Kartı Sürücüsü : 12.10 ( 12.11 betayıda denedim ) 

Hiç performans alamıyorum , athlondan bir farkı yok oyunlarda kasmalar takılmalar olsun çok iğrenç. lütfen fikirlerinizi söyleyin yardımcı olun ne yapmam gerekiyo. Bilgissayar hoş geldiniz ekranı bile 2 saate geliyo kasa kasa sesi kasa kasa geliyo anlamıyorum
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...