Jump to content

İşlemci Sıcaklık Sorunu

Connoisseur
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar işlemci sıcaklığı çok sorun olmaya başladı oyuna giremez oldum artık boşta 40 derece olan işlemci oyunda 60 dereceye vuruyor kasanın her yeri açık oyuncu kasası ama neden oluyor anlamıyorum termal macunumu kurudu acaba bilmiyorum şuan termal macun olmadığı için söküp bakamıyorumda boşta 1.5 ghz'de çalışıyor oyunda 3.4 ghz çıkıyor ben bunu 2.5 ghzde tutma şansım varmı ghz artıkça ısı artıyor sanırsam böyle yaparsam belki ısıda düşüş olur yapılabilir mi böyle birşey sizce ? 

i5 2500k. alalı 5 ay oldu. 5 ay önce boşta 30 derece felandı yükte şahsen 45'i geçtiğini görmemiştim.

Kasanın içini temizleyip termal macunu yenilemek gerekir. Kasanın olduğu ortam nasıl bilmiyorum. Benim masaüstü pc kasası 6 ayda toz torbası gibi oluyor :)

Kasanın içini temizleyip termal macunu yenilemek gerekir. Kasanın olduğu ortam nasıl bilmiyorum. Benim masaüstü pc kasası 6 ayda toz torbası gibi oluyor :)

Kasanın içi bayağı temiz ufak tefek çok az toz var :) kasanın etrafı açık masanın üzerinde duruyor. sanırsam termal macunla alakalı olabilir gibi geliyor. 

eğer garantisi yoksa sen sök temizle garantisi varsa serviste içini temizlet.
60 dereceye şükret ben bilgisayara işlemci ugrade ettim eskiydi pc intel t7250 işlemci alıp taktım taktığım gün abartısız 94 dereceyi gördüm :D ertesi gün termal macun aldım eskisini kazıtıp yenisini sürdüm ekran kartı çipi ve işlemci üzerine fanı çok iyi şekilde temizledim hava giriş yeri falan şu anda yükte en fazla 64 dereceyi gördüm :D

60 dereceye şükret ben bilgisayara işlemci ugrade ettim eskiydi pc intel t7250 işlemci alıp taktım taktığım gün abartısız 94 dereceyi gördüm :D ertesi gün termal macun aldım eskisini kazıtıp yenisini sürdüm ekran kartı çipi ve işlemci üzerine fanı çok iyi şekilde temizledim hava giriş yeri falan şu anda yükte en fazla 64 dereceyi gördüm :D

PC Toplama her parçanın garantisi var garanti sorun olmaz sanmıyorum. bence çok fazla sıcaklık boşta 30 derece ideal yükte 50'yi geçmemesi lazım diye düşünüyorum.

PC Toplama her parçanın garantisi var garanti sorun olmaz sanmıyorum. bence çok fazla sıcaklık boşta 30 derece ideal yükte 50'yi geçmemesi lazım diye düşünüyorum.

Hocam benin ki laptop masaüstü değil :) masaüstü için evet belirttiğiniz değerler doğru olabilir ama laptoplar malum :)

şöyle diyim laptop cayır cayır yanıyordu fan yetmedi soğutmadı macun yeniledim onda hatırı sayılır bi ısı azalması oldu ama yine yetmedi laptop zaten eskiydi aldım ince uclu matkabı :D tam işlemcinin üzerine gelecek şekilde delikler açtım çok sinirlenmiştim çok da orjinal oldu ısıyı biraz daha aşağı çektim :D laptopların ısı problemi çok fazla o yüzden şükredin dedim 60 dereceye en başta :)

acaba ekran kartı termal macununu bende mi yenilesem.faydası oluyor mu?1 yılı geçti kartı alalı sıcaklık yavaş yavaş 85-90 dereceye cıkıyor.