Jump to content

Kb2770917 Güncellemesi Yüklenmiyor!

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 64 Bit Windows 8 Professional Türkçe kullanıyorum. Tüm güncellemeler yüklenmesine rağmen KB2770917 her seferinde hata veriyor ve yüklenmiyor. İnternetten biraz araştırma yaptım. Çalıştır'a msconfig yazıp Windows hizmetlerini gizledikten sonra ne var ne yok devre dışı bırakıp baştan başlattım; olmadı. Bazı sitelerdeki önerilerin üzerine ses ve ekran kartı sürücülerini sildim yine olmadı. Kapattım, açtım; baştan başlattım; 3 gündür ne yaptıysam yüklenmiyor. Performans açısından önemli de bir güncelleme; yok mudur bunun bir yolu? 3 gün hard diskim bozuldu ve değiştirmek zorunda kaldım; tüm ayarlarımı kafama göre yapmışken yeniden format atmak istemiyorum.

helehoyni buna benzer bir durm windows7 de benim başıma geldi.Şöyle yap.Acronis veya Nortın Ghost ile şu anki yedeğini al. Sonra  Windows8 de var olan tüm güncellemeleri kaldır.Sadece windows8'i ilk kurduğun haliyle olsun.Programları silmeyeceksin.Sadece güncellemeleri.

Sonra sistemi yeniden başlat.Ve güncellemeleri kontrol et.Önce windows update nin işaretli olarak gösterdiği güncellemeyi yükle.Sonra işaretlemeyip sana gösterdiği güncelemeleri yükle.Bazı güncellemeler önce yüklenince sonra yüklenmesi gerekene engel oluyor.Saygılarımla

Hatırladığım kadarı ile

C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

bu klasörlerin içi bosaltılınca sorun kalmıyordu ama sen yinede datastore klasörünün yedeğini al her ihtimale karsı

Yabancı bir forumda bu söylediğinizi bat uzantılı dosya şeklinde yayınlamış bir arkadaş; yine de tekrar denedim; yine aynı hata. Teşekkürler yine de ilginiz için.

helehoyni buna benzer bir durm windows7 de benim başıma geldi.Şöyle yap.Acronis veya Nortın Ghost ile şu anki yedeğini al. Sonra  Windows8 de var olan tüm güncellemeleri kaldır.Sadece windows8'i ilk kurduğun haliyle olsun.Programları silmeyeceksin.Sadece güncellemeleri.

Sonra sistemi yeniden başlat.Ve güncellemeleri kontrol et.Önce windows update nin işaretli olarak gösterdiği güncellemeyi yükle.Sonra işaretlemeyip sana gösterdiği güncelemeleri yükle.Bazı güncellemeler önce yüklenince sonra yüklenmesi gerekene engel oluyor.Saygılarımla

Zaten güncelleştirmeleri dediğiniz sıraya göre yüklerim hep. Yine de tavsiyenizi dün Acronis ile yedek almış olmasam da denemiştim; ne melanet bir güncellemeyse ne yaptıysam olmadı. Size de ilginizden ötürü teşekkür ederim; saygı benden.

Yanlış anlaşılmasın sizin gibi üstatların onda biri olamam ama internet cafeciyim; bu güne kadar müşterilerimin yazılımsal sorunlarını çözemediğim olmadı. Defalarca kendi bilgisayarım da dahil Windows 8 yüklemesi yaptım; böyle bir olay başıma gelmedi daha önce. Bir işletim sistemi kendi yayınladığı güncellemeyi nasıl yükletmez; bu ne ters mantıktır aklım almıyor. Yordum sizleri de gece gece hakkınızı helal ediniz.

pre_1360567559__ekran_alnts.png

Bu hata için spesifik bir bilgi yok; genel olarak güncelleme sorunlarını gidermeye yönlendiriyor. Zaten Windows yardım'ın bir kez olsun işe yaradığını görmedim ki şimdiye kadar. Sanırım bu gidişle format atmak zorunda kalacağım.

bu hatayı bende cok aldım cözüm telefonla etkinleştirenlerde oluyor genelde yani format attıktan sonra bütün güncelleştirmeleri yükledikten sonra

aldıgın lisans yedeyini yap

Tokens Manager ile d,rekt lisans yedeğini kopyaladım zaten