Jump to content

Avermedia 303 Anolog Tv Kartı Bağlantı Sorunu

eray_zonguldak
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bi akrabamdan anolog tv kartı aldım bunu ben tv ye bağlamak istiyorum ve bir yerde okudum adam aynı bu şekil bağlamış bende aynı şekilde bağladım ama görüntü vermedi , driver falan herşeyini kurdum işletim sistemim Windows Xp , anlayan arkadaş varsa bir yardımcı olsun ..
k37g3.jpg

k37dk.jpg

k37f5.jpg

Senin kartın sadece analog yayıları alabilir. Yani dijital uydu yayınlarını almaz. Ama resimlere bakılırsa sen bu kart girişine uydu receiver bağlamışsın. Uydu yayınları analog değil, dijitaldir. Sonuç olarak bu kart girişine sadece eski tip analog antenleri bağlayabilirsin (Anten yönünüde ayarlayacaksın). Eğer yaşın çok genç ise bu antenleri hiç bilmiyorda olabilirsin. Zira son yıllarda kalmadı gibi bir şey.

Ama eğer kartın video girişi var ise (Galiba var) receiver video çıkışını oraya bağlayabilir ve tv kartını video konumuna alarak receiverdan aldığın dijital görüntüleride izleyebilirsin. Eğer bağlantın böyle ise (resimden çok anlaşılmıyor) doğrudur ve görüntü için tv modundan çıkarak video moduna geç, izlemeye başlayabileceksin.

Not: Ses için hiç tv kartı bağlantısı gerekmez (Girdi,çıktı, ses kartı bağlantısı falan..). Sesi doğrudan receiverdan al ve ses sistemine bağla.

Edited by temmuz

Senin kartın sadece analog yayıları alabilir. Yani dijital uydu yayınlarını almaz. Ama resimlere bakılırsa sen bu kart girişine uydu receiver bağlamışsın. Uydu yayınları analog değil, dijitaldir. Sonuç olarak bu kart girişine sadece eski tip analog antenleri bağlayabilirsin (Anten yönünüde ayarlayacaksın). Eğer yaşın çok genç ise bu antenleri hiç bilmiyorda olabilirsin. Zira son yıllarda kalmadı gibi bir şey.

http://forum.donanimhaber.com/m_38473469/tm.htm buradaki elusive adlı kullanıcının yaptığını yaptım 

senin bağladığın yer s video girişi  görüntü vermek için bağlamışsın  yani mönitörden görüntü alırsın  oraya ps2 veya ps3 bağlayabilirsin uydu vb şeyler

s video girişi değil receiver lerdeki sarı kablo yani video girişi  benim uydu alıcısıyla işim yok sadece tvden görüntü aktarmak istiyorum .

Ama eğer kartın video girişi var ise (Galiba var) receiver video çıkışını oraya bağlayabilir ve tv kartını video konumuna alarak receiverdan aldığın dijital görüntüleride izleyebilirsin. Eğer bağlantın böyle ise (resimden çok anlaşılmıyor) doğrudur ve görüntü için tv modundan çıkarak video moduna geç, izlemeye başlayabileceksin.

aynen dediğiniz gibi bağlantılar video girişi var , ama vdeo moduna falan nasıl alınıyor sonra ntsbc pal secam gibi karışık şeyler var anlamıyorum o yüzden

İnternette kartının görseline baktım. Evet video girişin var ve doğruda bağlamışsın (Bir arkadaş s video demiş ama orası s video bağlantısı değil, s video yanındaki..) Video biçimi ntsc değil pal bg (yada sadece pal) olacak. Tv kartının kumandası varsa oradan AV'ye bas. Eğer kumanda yoksa tv uygulaması arabiriminde Composite (AV)  düğmesini bul ve oraya tıkla.

Not: Tv kart uzaktan kumandasını kullanabilmek için önce kumanda alıcı gözünü tv kartına bağlamalısın.

Edited by temmuz

bende de analog lifewiev tv kartı var  win 7  ultimate x64  de kullanıyorum hem uydu hemde ps3 bağlıyorum sorunsuz kullanıyorum ama arkadaşım sen tv bağlamak istiyorum demişsin o linkteki kişi uydu alıcısı bağlamış

Edited by fight29

anlayan varsa teamwieverla halledebilirmi ?

bende de analog lifewiev tv kartı var  win 7  ultimate x64  de kullanıyorum hem uydu hemde ps3 bağlıyorum sorunsuz kullanıyorum ama arkadaşım sen tv bağlamak istiyorum demişsin o linkteki kişi uydu alıcısı bağlamış

nasıl yaptınız ?

Ne gerek var, sen gerekenleri yapmışsın. Sadece arabirimde Composite' yi ve Pal BG'yi seç, tamamdır (Composite, senin bağlantı türünün video modudur).

Eğer yine olmassa bakarız teamviewer ile.

Oldumu?..

Edited by temmuz