Jump to content

Windows 8'de Bilgisayar Başlarken Direkt Masaüstü

yeniceli2001
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bunu yabancı bir forumdan koyuyorum direkt ama türkçeleştirmeleri yapacağım, Milli eğitimin netinden bağlandığım için resimyükleme siteleri açılmıyor, hotspot shield/ultrasurf/securitykiss ara sıra bağlanıyor

Öncelikle, 1:Denetim Masasını açmak lazım, bunun için;

windows tuşu basılı iken R tuşuna basarak(win+r) çalıştırı açıp oaraya CONTROL yazarak açabiliriz

Bilgisayarıma girerek tepede Denetim Masasını aç diyebiliriz

Sağ üst köşeye fare ile gelince yanda açılan metro gui ekranından Ayarlara girerek Denetim masasını açabiliriz

sol alt köşe, başlat menüsünün oraya mouse ile gelince başlangıç ekranı görününce oraya sağ tıklayarak denetim masasına erişebiliriz

2:Denetim masasından sağ üst köşede KATEGORİ seçeneğini küçük simgeler yaparak En aşağıda yer alan YÖNETİMSEL ARAÇLARA girmemiz lazım

3:Yönetimsel araçlara girdikten sonra önümüze çıkan ekrandan GÖREV ZAMANLAYICIyı açmalıyız, ardından, aşağıda ingilizce olan fotoları takip ederek de yapabilirsiniz,

4:Görev yöneticisinden sağ tarafta GÖREV OLUŞTUR

6395618-620-426.jpg

5:Görev Oluştur dedikten sonra açılan ekranda GENEL menüsünde isimlendirme yapabiliriz, Masaüstünü başlat dedikten sonra aşağıda yer alan OKa dikkat edip onu WİNDOWS 8 diye düzeltmeliyiz,

6395619-620-467.jpg

6:Tetikleyiciler menüsünde Geçip Oradan Yeni yi seçmeliyiz

6395620-620-467.jpg

7:biraz pc kasabilir ve açılan ekranın üstünde BAŞLATILIRKEN seçilip TAMAMa basıp çıkıyoruz

6395621-606-524.jpg

8:Eylemler Menüsüne Geçip YENİ ye  basıyoruz ve açılan ekrana c:\windows\explorer.exe yazıyoruz

6395624-468-507.jpg

9:sekizinci adımı tamam diyerek kaydettikten sonra KOŞULLAR menüsüne geçip  Özellikle DİZÜSTÜ pc kullananlar için  GÖREVİ YALNIZCA PC AC(ŞARJda) Modunda ise başlat TİKini kaldırıyoruz

6395625-620-467.jpg

Ve bu adımı da tamamladıktan sonra TAMAM a basıp Sol Tarafta yer alan GÖREV ZAMANLAYICI KİTAPLIĞI içerisinde oluşturduğumuz görevi, hazır olarak görebiliriz

6395626-620-426.jpg

*bilgisayarımız yeniden başlayınca masaüstü ekranımızda olacak....

Edited by yeniceli2001