Jump to content

Printere Sadece Scanner Bağlanabilir Mi Pc Siz

cenkobay
 Share

Recommended Posts

Senin o dediğin fotokopi :shifty: Öyle özel bir scanner arayacağına (Varmıdır, bilmiyorum ve zaten varsa bile bunu öncellikle senin printer'inin desteklemesi gerekir. Yoksa işe yaramaz) ucuzundan bir scanner işlevide olan bir printer temin etsen işini görecektir (100 lira civarıdır ve aradığın scanner'i bulsan zaten daha ucuz olmaz). Herhalde tarama ihtiyaçlı baskı (fotokopi baskısı) çok gerekmez ve baskı kalitesi sıradan bir fotokopi kalitesinde olsa yeter.

Ama dersenki kalitesi, hızı, birim baskı maliyeti falanda önemli, o zaman herhalde ya çok işlevli (scanner, fotokopi vs işlevli) kaliteli bir printer alacaksın yada uygun fiyatlı bir fotokopi cihazı arayacaksın.

uygun fiyatlı  fotokopi  1500  tl  den  den  başlıyor.

çok  baskı   için lazım.

samsung  3470   dupleks basıyor,seri  basıyor ve  lazer

samsung  3470   piyasa fiyatı  1300  tl

fotokopi olmadığı ,scanneri  olmadığı  halde   pahalı  bir yazıcı

uygun fiyatlı  fotokopi  1500  tl  den  den  başlıyor.

çok  baskı   için lazım.

samsung  3470   dupleks basıyor,seri  basıyor ve  lazer

samsung  3470   piyasa fiyatı  1300  tl

fotokopi olmadığı ,scanneri  olmadığı  halde   pahalı  bir yazıcı

Ben mesajımda samsung yazıcın için birşey demedim. Zaten o kalite ve lazer bir printer'i hızlı ve kaliteli baskı amaçlı kullandığın belli. Ama ek scanner ihtiyacın için ki ben buna fotokopi ihtiyacı demekteyim ayrıca ucuz  çok işlevli/fotokopi fonksiyonlu bir yazıcı (100 lira civarı bulunabiliyor) alabilirsin diyordum ve eğer çok yoğun kullanım gerekmiyorsa (baskı kaliteside çok önemli değilse) derkende fotokopi baskısını kasdetmiştim. Ama fotokopi baskılarrıda diğer printer baskıları gibi yoğun-hızlı-kailteli olacaksa o başka.

arkadaşım bilgisayarsız olmaz. multi fonksiyonlu mürekkepli yazıcımı sadece tarayıcı olarak kullanıyorum diğer lazer yazıcımdan çıktı alıyorum böylece fotokopiye para ödemiyorum. fotokopiden yavaş ama işimi görüyor.