Jump to content

Hdd Söküp Ssd Takmak

mert.0698
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde asus x55a notebook var, hdd 500 gb ben ssd disk almayı düşünüyorum 60 gb felan pc içerisinden çıkan hdd taşınabilir olarak kullanmak istiyorum benim asıl sormak istediğim şimdi ben bu hdd yi söküp ssd taksam ileride garantiye yolladığım zaman sorun yaşar mıyım? Pc daha yeni ya da asus teknik servise götürsem pc yi ben bu ssd yi aldım taktırmak istiyorum desem takıp kayda geçerler mi? Bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim :)

Garanti belgesini okuman gerekiyor. Sonuçta değiştirilen parçalar bilgisayarda uyumsuzluk sonucu arıza yaratabilir. Bir yandan da firma sana verdiği ürünü, donanımı garantiliyor. Değiştirirsen garanti geçersiz olacağı kanaatindeyim.

Edited by reyiz

laptop, üzerindeki hdd ye göre soğutma sistemi ayarlanmıştır, sen ssd takınca laptop iki kat soğutulması gerekir, bunu yapmayınca üründe genelde çipset arızası çıkacaktır, garantiye de ssd ile gönderirsen kabul etmezler gönderirken üzerinde orjinal hdd olsa daha iyi olur

Sayın global tr yanlış biliyor olabilirmisiniz. ssd lerde normal harddiskler gibi dönem  bir birleşim olmadığı için ısınma olmuyor diye biliyorum. Bu sebeple ek bir soğutmaya gerek yok harddisk soğutma sistemi yeterli diye biliyorum ben. Birde ssd garantiyi bozmuyor diye biliyorum.düzgün taktığınız sürece  ama dvd yuvasına cıkan harddiski takmak için özel aparat var onu takıpta ssd+harddisk kullanımı sırasında bir sıkıntı olursa o zaman garanti dışı kalıyor diye biliyorum. yinede en iyi bilgiyi asusa mail atın bilgi vereceklerdir.

Edited by saglikci_salih

merhaba kendim masa üstü pc,min hd,sini  söktüm 120gb ssd  hd taktım yaklaşık 2 aydır kulanıyorum çok memnunum ısınma falam olmuyur  o hantal gibi pc giti yerine canavar bir pc geldi  100/500 hızlandı herkese tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar elimde asus x55a notebook var, hdd 500 gb ben ssd disk almayı düşünüyorum 60 gb felan pc içerisinden çıkan hdd taşınabilir olarak kullanmak istiyorum benim asıl sormak istediğim şimdi ben bu hdd yi söküp ssd taksam ileride garantiye yolladığım zaman sorun yaşar mıyım? Pc daha yeni ya da asus teknik servise götürsem pc yi ben bu ssd yi aldım taktırmak istiyorum desem takıp kayda geçerler mi? Bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim :)

Dvd rom yerine ssd takıp dvdrom'u taşınabilir kullanmayı da düşünebilirsin?

SATA-to-SATA-2nd-HDD-HD-Hard-font-b-driv

Edited by yasak_ask

ssd lerin sistemi kat kat hızlandırıyor, ısınma problemi ssd de değil ekran kartı ve işlemcilerde olmakta bunun nedeni de ssd hızlı işlem yapmasıdır. laptopa ssd takın ve zorlaya bildiğiniz kadar zorlayın ve çipsetlerden birini yakın garantiye gönderirken ssd söküp kendi hdd sini takın garanti kapsamında tamiri veya değişimi yapılacaktır.

örnek veriyim hp teknik servisi gönderin biz takalım diyorlar sen ne olur ne olmaz ara bi sor büyük ihtimal sadece çıkardığın hdd garanti dışı kalcaktır

arkadaşın attığı resimdeki ürünüde alıp istersen o hdd yide oraya takarsın depolama sorunun olmaz 60 gb yetmeyebilir dvd sürücüsünü harici olarak kullanırsın ki artık dvd sürücüsünü nadir kullanılıyor formatı bile usb diskle daha hızlı daha kolay atıyorum

Arkadaşlar aradım asus teknik servisi ssd lerde ısınma problemi olmadığını bende biliyorum ve şu şekilde cevap verdiler garanti etiketlerine zarar gelmezse garanti dışı kalmıyormuş ;) Ha birde tanıtmak için 70 tl istemişler montaj dahil onlar tanıtılıyor mu yaw :D :D Kendim alıp takacağım birde bu garanti etiketleri pc nin neresinde oluyor bilgisayarı açarken dikkat edelim de zarar vermeyelim? :)

Edited by mert.0698

Dvd rom yerine ssd takıp dvdrom'u taşınabilir kullanmayı da düşünebilirsin?

SATA-to-SATA-2nd-HDD-HD-Hard-font-b-driv

Benim maksadım hdd sarsıntılarda çizilmeye başladığı için ya da pc yi düğmesine basılı tutarak kapatılınca ömrünü yitirdiği için ayrıca elimde taşınabilir hdd olsun istiyorum mesela arkadaşa oyun yüklemeye giderken elimde laptop götürmek yerine cep telefonu kadar hdd götürürüm ;)