Jump to content

Renault Symbol 1.2 16V Lpg Takılır Mı ?

club1520
 Share

Recommended Posts

İyi forumlar arkadaşlar.2012 model renault symbol 1.2 16v araç aldım daha 15binde ama benzin malum neredeyse 5 tl devir ekonomi devri lpg taktırsam nasıl olur çekiş bir nebze olsun düşecektir ona eminim ama 16v olması kurtarır işi taktırsam nasıl olur ?

abi dizelini alcaktın aslında hiçbirşeye gerek kalmazdı. Lpg taktırırsan her arabada ki gibi çekim düşecek klimayı açarsanda yokuşlarda filan vites düşürme zorlanmayı hissedersin motor küçük zaten. bana sorarsan taktır mesleğini ve yaşadığın yeri bilmiyorum ama kaç kere şehirlerarası tura çıkacaksın yada kaç tane yokuş engebe göreceksin. taktır en iyisi olur cebine masraf olmaz dediğin gibi benzin pahalı. Birde bagaja simit tüp sakın ola taktırma uzun olsun yer kaplasın sorun değil.

arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan bende sıfırını alıyodum orijinal tüplü ama yokuşta baya vites düşüyo dediler aracı durduru yakarsın dediler bende vazgeçtim bence taktırma zaten motor u küçük ama kendin bilirsin biliyorsun ki tüp araç motorlarının ömrünü bitirir

abi dizelini alcaktın aslında hiçbirşeye gerek kalmazdı. Lpg taktırırsan her arabada ki gibi çekim düşecek klimayı açarsanda yokuşlarda filan vites düşürme zorlanmayı hissedersin motor küçük zaten. bana sorarsan taktır mesleğini ve yaşadığın yeri bilmiyorum ama kaç kere şehirlerarası tura çıkacaksın yada kaç tane yokuş engebe göreceksin. taktır en iyisi olur cebine masraf olmaz dediğin gibi benzin pahalı. Birde bagaja simit tüp sakın ola taktırma uzun olsun yer kaplasın sorun değil.

Ben öğretmenim Burdurda Yaşıyorum genelde şehir içi kullanıyorum benzin çok pahalı bu araç denk geldi ikinci el aldım için benzinli aldım 

arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan bende sıfırını alıyodum orijinal tüplü ama yokuşta baya vites düşüyo dediler aracı durduru yakarsın dediler bende vazgeçtim bence taktırma zaten motor u küçük ama kendin bilirsin biliyorsun ki tüp araç motorlarının ömrünü bitirir

Kulanan bi kaç Kişiyle konuştum memnunlar tabi benzinle bir olamaz lpg

performans kaybı muhakkak olucaktır zaten 1.2 75 bg çokda performanslı bi motor değil bendede clio 3 var 1.2 benzinli burda yaptığın yıllık km miktarı önemli .km başına yapacağın tasarruf 10  15 kuruş olacaktır buda kendini 10bin km de amorti edicektir tüp  taktırmak nerden baksan 1500 tl.bu parayı  ne kadar sürede amorti edeceğin önemli benim gibi senede 5bin km yapiyosan hic taktirma derim ama çok yol yapıyosan düşünebilirsin.

Hocam 1.2 clio ya tüp tabiki takılır.

LPG de biraz performans kaybın olur ama eğer sürekli dağ taş gezmiyorsan çok sıkıntın olmaz.

Diyelim ki 5-10 km yokuş çıkacaksın lpg de çekmezse o zaman benzinde yokuşu çıkar tekrar lpg ye alırsın arabayı.

merhaba bende kamu gorevlisiyim.Bende Seat ibiza var lpg li (Atiker) not:Lovato tavsiye ediyolar.Araştır öyle al derim. 

Şöyle bi durum var lpg takılı araçlarda motor ışığı ara ara yanar buda aldığın lpg ve benzine göre degişir.

Sıralı sistem al bu da araç kalkışta once benzin sonra lpg ye geçmesi demektir.Faydası olur.

Burdur sıcak yer kış zamanı sıkıntın olmaz. Erzincandayım kış zamanı dizeller donma yapabiliyor.

Lpg çekişte illaki farkeder benim 1.4 hb kasa istanbuldan getirdim arabayı ve bolu dağı dahil çıktım. Sıkıntı olmadı anlayacağın.

1.2 arabada farkedebilir aracın kilosuda önemli benimki 1100 kilo civarı.

Saygılar...