Jump to content

Oyun Sistemi Oneri Ve Tavsiye

Recommended Posts

Oncelikle herkese selamlar saygilar bir oyun bilgisayari almak istiyorum gunumuz itibariyle oyunlarin performans ve ozelliklerini malum her pc kaldirmiyor asagidaki sistem icin tavsiye ve onerilerinize simdiden tesekkur ederim bu arada fiyati asagi yukari 1750-1800 ytl civarinda he tabi demeden edemicen yurtdisinda oldugum icin turkiyedeki kadar toplama yardim alabilme sansim yok herkese hayirli gunler..

Intel i7-3770K Core i7 Processor, 3.5GHz, LGA1155, Quad Core 8 Threads, 8M Cache, Intel Turbo Boost Technology (Up to 3.9GHz)
Motherboard:
Gigabyte All-in-one Z77  Intel Chipset Motherboard
RAM:
32GB DDR3 1600MHz Gaming Ram 240-pin
Graphics:
NVIDIA Geforce GT 610 2GB GDDR3 Dedicated Graphics Memory
Primary HDD:
3.5" 2TB 2000GB SATA3 7200rpm HDD
Optical Drive:
24x CD/DVD +RW /-RW drive (24x Dual Layer DVD burner)
Case:
ATX i7 Midi Tower Case Black 650W PSU with 12cm Silent Cooling Fan
Audio:
Onboard 5.1 CH High Definition Audio
Networking:
* Onboard Realtek 10/100/1000 Mbit LAN
* Wireless N Internal PCI-E Card

oyun için gerçek çekirdek daha iyi olur. sanal çekirdekli işlemciler daha çok winrar gibi programlarda kullanılır.

sen ya i5 al. ya da şu sıra duyduğum gerçek çekirdekli işlemcileri bekle.

hem aradaki fiyat farkı ile daha iyi bir ekran kartı alırsın.

hep diorlar şu kadar işlemci olsun falan filan da benim arkadaşım tek çekirdekle shogun 2 oynamıştı. ha işlemci yumurta kızartacak kadar kızmıştı ama takılmamıştı :dribble:

ama o kadar parayı gözden çıkarmışsan sana diyeyim ki sistemin çok garip. o işlemciye bu ekran kartı gitmez. 4850 al daha iyi.

ama düzgün bir şey istiyorsan tutuklu8 arkadaşın tavsiyesi güzel.

güç kaynağın güzel gibi.ama kaynağın markası yok. o yüzden bir şey diyemem.

o sisteme o hdd olmaz. bir kere aşırı ses yapıyor 7200 ler hele samsungsa kafanı ütüler. sonra işe jilet gibi kafa ile gidersin :dj:

onun yerine 64 gb ssd ve 2 tb 5400 rpm al derim. biraz fiyat değişir ama güzel olur. hem 7200 rpm ve o boyutta bir hddyi sistem yapmak o hddyi bir senede uçurabileceği için uzun vadede kar edersin. 64 yerine 128 de alabilirsin.

benim tavsiyelerim bunlar.

selam oncelikle hocam cok tesekkur ederim yorum ve onerin icin ya isin dogrusu derlerya sokma akil para etmez pek pc den anlayan biri degilim oyuzden sagdan soldan bakip birlestirmeye calistim aslinda suan kullandigim da fena bi sistem degil bilgim olsa uc bes masrafla cok guzel update olabilcek sistem ama iste hic anlamiyorum biraz bilgi vereyim kullandigim pc Acer  Model Aspire Z5610 all in one kasasiz sistem bu bilgisayarda sizce degisiklikle yola gelirmi dx11 uyumlu oyun agirlikli bir sisteme donusurmu?

Processor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz 7.2 5.3
 Determined by lowest subscore

Memory (RAM) 8.00 GB 7.2
Graphics ATI Mobility Radeon HD 4670 (Microsoft Corporation - WDDM v1.1) 5.3

Windows 8 Pro (oem win 7 backup var )

System   Manufacturer Acer   Model Aspire Z5610
  Total amount of system memory 8.00 GB RAM  ---System type 64-bit operating system-  -Number of processor cores 4

Storage   -Total size of hard disk(s) 931 GB

Graphics   >> Display adapter type ATI Mobility Radeon HD 4670 (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)--   DirectX version DirectX 10.1

Network  >>>Network Adapter Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

kasa olmadigindan nekadar oynama yapilabilir bilmedigim icin hic ugrasmamistim taki bazi oyunlar calismayana dek (crysis3 gibi)..