Jump to content

Acer Marka Laptobumun Şarj Sorunu

djlazo31
 Share

Recommended Posts

Acer marka 2 yıldır kullandığım laptobum son zamanlarda şarj almamaya başladı. Bunu oyun oynarken zorlandığında yapıyor. Elektriği direkt olarak kesiyor ve oyunu kapatmadan da şarj almıyor.Adaptörü çıkarıp taktığımda şarj ışığı sürekli yanıp sönüyor.Bataryasız çalıştırdığımda ise direkt kapanıyor. Adaptörümde sorun yok yeni değiştirdim. Adaptör soketini de değiştirdim sorun hala devam ediyor.Yardımlarınızı bekliyorum..

merhaba acer laptoplar genellıkle ısınırlar ve sen oyun oynuyorum demıssın ki  bu durumda laptobun kapanması normal. oyun oynamadan laptobunu dene bakalım kapanacakmı?bırde 2 yıldır laptobu kullanıyormussun hıc ıcını acıp temızledınmı? temızlemedıysen bı temızle ıstersen fanını laptop rahatlayacaktır.yınede kapanıyorsa ekran kartı chıpın olabılır.model marka yazarmısın?

Beyefendi sorun ısınma sorunu değil size şöyle anlatayım. Laptobumda pil takılı ayrıca adaptör de bağlı. Açıyorum oyunu laptop adaptörü görmemeye başlıyor. ŞArj ışıkları yanıp sönüyor. Adaptörü çıkarınca pille çalışmaya devam ediyor ancak adaptörü tekrar taktığımda şarj olmuyor ve şarj ışıkları sürekli yanıp sönüyor. Oyunu kapatım laptobu zorlayacak bir işlem yapmadığımda adaptörü 5-10 denemeden sonra görüyor. İlk zamanlar idare edilebileecek haldeydi ancak şuan internete girdiğimde bile adaptörü görmemeye başlıyor.Adaptör ve laptobun adaptör girişi değiştirildi. Sorunun kaynağı hakkında fikri olan var mı ?_