Jump to content

Pc Açılış F1-F2 Sorunu

juvanpix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar pcnin fişini prizden çekip taktığımda her açılışta pc f2ye basmadan açılmıyor.her açılışta tarih saat sıfırlanıyor. bios pili değiştim yine aynı. f1 ve f2 ekranı gelmeden önce 3 defa dıt sesi gelio sonra f1 f2 ekranı. sorun nedir acaba?

bios güncellemeyi dene

bios türü:phoeix

anakart adı :ıbm 8313kgv

nasıl güncelleneceğini bilmiyrum. araştırdım ama programını bulamadım?

dıt sesleri kısamı uzun mu

f1 f2 ekranından önce 3 defa kısa kısa arka arkaya geliyor

bios türü:phoeix

anakart adı :ıbm 8313kgv

nasıl güncelleneceğini bilmiyrum. araştırdım ama programını bulamadım?

f1 f2 ekranından önce 3 defa kısa kısa arka arkaya geliyor

Arıza ram hatasıdır.

3 kısa dıt sesi Belleğin ilk 64kb’ lık bölümünde hatayı gösterir.

Kasayı açıp ramleri sök temizleyerek ve ram slotlarına hava tutarak yerine geri tak.

Arıza ram hatasıdır.

Kasayı açıp ramleri sök temizleyerek ve ram slotlarına hava tutarak yerine geri tak.

teşekkürler. peki bu biosu nasıl güncelleyecem. fişi prize taktığımda p kendiliğinden açılıo bu sorunu çözemedim bir türlü bios pilinide değiştim.bndan sonrası zaten f1 f2 htalrı devam ediyor?

Arıza ram hatasıdır.

ramleri söktüm temizledim 2 kısa dıt sesi geliyomuş.eğişen bişe olmadı

bendede olmuştu bios pili pitmiş demek o !

bilgisayarcıdan bios pili al zaten madeni para gibi 1 tl boyutunda onu tak olur.

değiştim ya taktm yenisini aynı pc kendi açılıyor, entere basıyorsun sonra f2 ile devam ediyon masaüstü açılınca tarih saat ayarlıyon kapatınca al bir daha baştan :)

buna benzer başka konu açmıştınız ben orada anlattım birşeyler burayada yapıştırayım

saat ve tarihin ayarı yanlış düzelt diyor ikincisi bios default yap diyor yapmışsın pili çıkartıp default yaptınız exit bölümünde default var oradan da yapınız olmasa

pilin orada jumper var ondan yapınız default yaptıktan sonra hata vermeye devam ederse bios tan error disable yapın sorun olmaz ayrıca fişi takınca direk açılması

donanımlarında arıza olabilir disket sürücü dvd sürücü kart okuyucu gibi bunların elektrik kablolarını sökerek dene biri yapıyordur bazende takıp çıkarmaylada düzelir bu sorun olmazsa kasanda kısa devre vardır donanımları sök tekrar tak anakartın altına filan bakın vida filan düşmüşse yapar