Jump to content

Web Tasarım Öğrenmeye Başladım Tavsiyeleriniz?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun Tnctr'ye Gönül Vermiş Dostlarım.

Başlıktada belirttiğim üzere web tasarım öğrenmeye başladım. Tabi internet ortamında bulduğum eğitim videoları v.s ile bayağı bir yol kat ettim.

İlk olarak photosop eğitim videoları ile kendimi orta düzeyde geliştirdim. Photoshopta hemen hemen her işi yapabiliyorum.

Daha sonra html dersleri ile kodları öğrendim.Kodları öğrendim derken hepsini ezberlemedim. Ne işe yaradıklarını nasıl kullanıldıklarını v.s öğrendim.  Html5 eğitim dersleri ile kendimi dahada pekiştirdim.

Dreamweaver  cs6 derslerini görsel olarak izlemekteyim şu anda. Basitte olsa web sayfası oluşturabiliyorum şu anda. Css menü ekleme, görsel ekleme, metin ekleme v.s herşeyi biliyorum. Ve uygulayabiliyorum.

Sizce doğru yerden mi başlamışım bu işe. Dreamweaver içerisinde bütün kodlamalar diller mevcut zaten. Sizce doğru yazılımlamı çalışmaktayım?

Bu dreamweaver ile en fazla ne yapabilirim. Web tasarım ile ilgili her işi yapabilirmiyim.

Teşekkürler

Edited by &ULTİMATE&

Dreamweaver seni hazıra alıştırır sen not defteri ile yaz ya da sublime-text ile yazmaya çalış hem kodları nerde nasıl kullandığını daha iyi anlarsın.

Div yapısını çözdün mü gerisi kendiliğinden gelir css3 öğrenmeni tavsiye ederim html,css php sonrasında wordpress e geçersen istediğin gibi tasarımlar yaparsın. Kolay gelsin.

Önce kelimeyi doğru yazmayı öğrenerek başlayabilirsin. örn : wep - web

Web tasarımı sadece photoshop,html ve dream kullanmak değildir.Web tasarım dillerini öğrenmen lazım.PHP,CSS,JAVA öğrenmen lazım.Sen şuan yazdıkların ile henüz giriş seviyesindesin.CSS'i emim yalayıp yutman lazım.Dream'da hazır hazır yapmak değil kod bazlı öğrenmen lazım.Çalışma stilin yanlış.Dediğim gibi web tasarım dillerinden 1-2 tanesine hakm olmalısın,sana yazdığım ikisini öğrenmeye başlayarak devam edebilirsin.Ayrıca HTML konusunda neyin ne işe yaradığını hakketten tam bilmen lazım.

Arkadaşım yanlış olursa kusura bakma.

Konu adı Wep tasarım değilmi.

Ben Wep tasarım diye birşey duymadım.

Konu ismi Web tasarım olabilirmi ?

Haklısınız bu hatayı devamlı yapıyorum. Düzelttim.