Jump to content

Android 4.1.9 Hafıza Kartına Uygulama Yükleme

mert.0698
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar geçen gün  Samsung Galaxy s3 aldım Android Sürümü 4.1.9 16gb hafızası var ve benim şöyle bir sorunum var Cihazda 16 gb hafıza olmasına rağmen cihaz bana bunun yaklaşık 3.5 gb ını kullandırıyor bilgisayara taktığımda onu görüyorum ama 16 gb hafızası olduğundan eminim çünkü wi-fi üzerinden google play den herhangi bir uygulama ya da oyun vs. yüklediğimde kendine ayırdığı bana göstermediği 12.5 gb lık alana yüklüyor bundan gayet memnunum fakat google play de bazı oyunlar ve uygulamalar ücretli, ve telefondan internete girip indirmek sorun oluyor Örneğin nfs mw 2012 yaklaşık 1.8 gb ben bunu bilgisayardan ücretsiz indirip bana ayırdığı 3,5 gblık alana atabiliyorum e haliyle orasıda doluyor. Benim bunları telefonun bana gözükmeyen 12.5 gb lık alana yükleme durumum var mıdır? Eğer yok ise ben kendime 16 gb lık class 4 Toshiba Hafıza kartı aldım fakat oradada şöyle bir durum ile karşılaştım hafıza kartını telefon normal görüyor bilgisayara bağladığımda yine sorun yok. Fakat oyunların ve  uygulamaların data dosyalarını hafıza kartına atınca + apk dosyalarını yükleyince menü ye oyunun simgesi geldikten sonra açıyorum dosyalar eksik diyor nete bağlanıp indirmek istiyor yani dosyaları bana ayırdığı 3.5 gblık alanda arıyor. Ben bunun yükleme konumunu nasıl HAfıza kartı olarak değiştirirebilirim? Ya da ben uygulamaları Telefon hafızasına yükleyip nasıl Hafıza kartına taşırım diye sorayım kaç gündür uğraşıyorum bulamadım bu arada yanlış yüklüyorsundur demeyiniz uygulamalrın hepsi telefonun hafızasına yüklediğimde çalışıyor data dosyalarını nereye kopyalayacağımı biliyorum... :)

Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ;) Yardım edenlere çok şimdiden çok teşekkür ederim ;) Saygılar.....

Edited by mert.0698

Android'de hafıza Windows'ta gibi iki bölüme bölünür (ROOT ve SDCARD şeklinde). Eğer SDCARD'a 3.5 GB atanmışsa sadece 3.5 GB kapasitesini kullanabilirsiniz.

Uygulamaları hafıza kartına taşımak için de ROOT olmak gerekiyor. ROOT olduktan sonra DirectoryBind uygulaması ile taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Android Nasıl Rootlanır?:

http://www.tnctr.com/topic/215791-android-nasl-rootlanr-resimli/page-1

DirectoryBind kullanımı:

http://www.maxicep.com/android-yazilim-destek/oyun-datalarini-hafiza-kartindayken-calistirmak-directorybind-root-gerekli-672456.html

Edited by reyiz

Android'de hafıza Windows'ta gibi iki bölüme bölünür (ROOT ve SDCARD şeklinde). Eğer SDCARD'a 3.5 GB atanmışsa sadece 3.5 GB kapasitesini kullanabilirsiniz.

Uygulamaları hafıza kartına taşımak için de ROOT olmak gerekiyor. ROOT olduktan sonra DirectoryBind uygulaması ile taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Android Nasıl Rootlanır?:

DirectoryBind kullanımı:

Galiba aradığım yanıtı buldum çok TEŞEKKÜRLER :)