Jump to content

Xp Açılmıyor

CyRuS
 Share

Recommended Posts

Biraz önce siteden geçmişi temizleme programı indirdim.programın ismi kamuran dı heralde.bilgisayar hata verdiği için hatırlamıyorum tam olarak.temizlik için programı çalıştırdım temizlik bitti.bilgisayarı resetledim birdaha açılmadı.önemli sistem dosyaları silinmiş olmalı.elimde hiren boot cd programıda var ama hatayı bir türlü gideremedim.Hatanın içeriği şöyle ' Windows Ürün Etkinleştirmesi-Karşılaşılan bir sorun nedeniyle,Windowsun bu bilgisayarın lisans durumu doğru olarak denetlenmesi engellendi.Hata kodu:0x800700002. ' Bu şekilde bir sorun var.oturumu açağım zaman oturum tekrar kapanıyor.

Mini XP'den aşağıdaki kayıt defteri değerlerini silin:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Cryptography\Providers
HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Cryptography\Providers

Hiren's Boot CD'de bu düzenlemeyi Registry PE ile yapabilirsiniz.

Ayrıca sorunun silinen bir dosyayla alakalı olduğunu zannetmiyorum. Kullandığınız program ya yukarıdaki kayıt defteri değerlerine zarar vermiştir ya da program bilgisayara zarar vermemiştir.

Edited by reyiz

Normal güvenli modda açıp bilgisayarıma girdiğinizde sistem diskinin harfine bakabilir misiniz?

Bir değişiklik var mı? Sorun burada olabilir. Eğer bunla alakalı bir şey yoksa sistemin aktivasyonla ilgili dosyaları bozulmuştur tahminimce.  Yani tek çözüm Hiren Boot CD ile dosyaları yedekleyip format atmak.

Aklıma gelmişken de güvenli modda bir sistem geri yükleme yapın bakarsınız işe yarar :D. Ya da format yerine XP CD'sini takıp sfc /scannow komutu ile sistem dosyalarını yenileyebilirsiniz.

Edited by reyiz

Yok bi türlü açılmıyor oturumu acarken hata veriyor tamam deyince oturum yeniden açılıyor.iş yerinin bilgisayarı geri yükleme yapmak istemiyorum.yapınca programlar bozulur hiçbir işe yaramaz.