Jump to content

Windows 7'mi Windows 8'mi Kurmalıyım

Launcher
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar sistemde i5 2500k,8Gb ram 1tb hdd var bilgisayar baya bi çöplüğe döndü format atacağım sizce windows 7 ultimate x64 bitmi kurmalıyım yoksa Windows 8 Pro x64 Bit'mi kurmalıyım ? çoğunlukla oyun oynuyorum uyumluluk sorunu var mı windows 8'de ?

Windows 98 kurun :D

İki sistemde bilgisayarınızda gayet hızlı çalışacaktır. İşlemciniz Core i5 olduğundan ekran kartını Nvidia olarak tahmin ediyorum.

AMD olsaydı bir ihtimal sürücüler uyumsuz olabilirdi. Ayrıca AMD'nin hem Linux platformunda hem Windows platformunda yeterli desteği vermediğini düşünüyorum. Nvidia firması sürekli güncelleme çıkarıyor ve güzel destek veriyor ekran kartı için.

Seçim size kalmış, eğer canlı kutucukları kullanmayacaksanız hiç Win8 yüklemeyin. Windows 8'in asıl güzelliği canlı kutucuklarda.

Son olarakta Win7 Ultimate ya da Win8 Pro yerine Win7 Home Basic ve Win8 Core öneriyorum. Pro ve Ultimate sürümleri gereksiz hizmetlerden başka birşey içermiyor ve yavaşlığa neden oluyor. Ben Aero görselliğinden yararlanmak istiyorum derseniz forumda arama yaparak Win7 Home Basic Starter için Aero aktifleştirici programı bulabilirsiniz.

Ben pek sevmedim Windows 8'i, Windows 8 sadece Win7'nin dokunmatik özelliği geliştirilmiş sürümü gibi. Windows Vista'dan Windows 7'ye geçişte devrim niteliğinde bir özellik gelmemiş.

Edited by reyiz

Windows 98 kurun :D

İki sistemde bilgisayarınızda gayet hızlı çalışacaktır. İşlemciniz Core i5 olduğundan ekran kartını Nvidia olarak tahmin ediyorum.

AMD olsaydı bir ihtimal sürücüler uyumsuz olabilirdi. Ayrıca AMD'nin hem Linux platformunda hem Windows platformunda yeterli desteği vermediğini düşünüyorum. Nvidia firması sürekli güncelleme çıkarıyor ekran kartı için.

Yani seçim size kalmış, eğer canlı kutucukları kullanmayacaksanız hiç Win8 yüklemeyin. Windows 8'in asıl güzelliği canlı kutucuklarda.

Son olarakta Win7 Ultimate ya da Win8 Pro yerine Win7 Home Basic ve Win8 Core öneriyorum. Pro ve Ultimate sürümleri gereksiz hizmetlerden başka birşey içermiyor ve yavaşlığa neden oluyor. Ben Aero görselliğinden yararlanmak istiyorum derseniz forumda arama yaparak Win7 Home Basic Starter için Aero aktifleştirici programı bulabilirsiniz.

Canlı kutucuklar derken neyi kastettiniz anlamadım ? :)

Canlı kutucuklar derken neyi kastettiniz anlamadım ? :)

skydrivelive1231359016715.jpg

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Tfy5CBfjZ8s[/media]

Metro ekranındaki değişen haber, mesajlaşma, sosyal ağ, hava durumu, haber gibi uygulamaları kastediyorum. Eğer devre dışı bırakacaksanız ya da kullanmayacaksanız hiç Win8 yüklemeyin. Birçok arkadaşım canlı kutucukları devre dışı bırakıp sistemi kullanıyor ve hiç hoş gözükmüyor.

Yine denemenizi öneririm. Eğer tasarımını beğenirseniz kullanmaya devam edersiniz.

Ayrıca XBOX uygulaması çok güzel. İstediğiniz oyunu güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. İndirdikten sonra forumda paylaşılan crack aracıyla full yapabilirsiniz.

Edited by reyiz

skydrivelive1231359016715.jpg

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Tfy5CBfjZ8s[/media]

Metro ekranındaki değişen haber, mesajlaşma, sosyal ağ, hava durumu, haber gibi uygulamaları kastediyorum. Eğer devre dışı bırakacaksanız ya da kullanmayacaksanız hiç Win8 yüklemeyin. Birçok arkadaşım canlı kutucukları devre dışı bırakıp sistemi kullanıyor ve hiç hoş gözükmüyor.

Yine denemenizi öneririm. Eğer tasarımını beğenirseniz kullanmaya devam edersiniz.

Ayrıca XBOX uygulaması çok güzel. İstediğiniz oyunu güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. İndirdikten sonra forumda paylaşılan crack aracıyla full yapabilirsiniz.

Devre dışı bırakacağım büyük :)

Birçok kişi 8 kurmanı söyleyecek   :)

Bende şuan 7 home basic kullanıyorum.  64bit desteklese ve ram'in tamamını görseydi 7 starter kurardım :)

Bilgisayar donanımım

pre_1365798593__acer.png

sen 7 starter kurup ramin tamamını da kullanabilirsin. Bunun için sitede benim paylaştığım şu konuyu ziyeret edebilirsin:

http://www.tnctr.com/topic/199921-windows-7-starter-ile-performansynyz-tavan-yapsyn/

Edited by sere

sen 7 starter kurup ramin tamamını da kullanabilirsin. Bunun için sitede benim paylaştığım şu konuyu ziyeret edebilirsin:

http://www.tnctr.com/topic/199921-windows-7-starter-ile-performansynyz-tavan-yapsyn/

Bunun sadece mevcut ram miktarını gösterdiğini düşünüyorum ve faydalı olacağını düşünmüyorum şahsen. 

Bunun sadece mevcut ram miktarını gösterdiğini düşünüyorum ve faydalı olacağını düşünmüyorum şahsen. 

yanlış düşünüyorsun tam anlamıyla aynı görevi görüyor. 4 gb'sa 4 8 gb'sa 8 gb hatta 128 gb'sa 128 gb'a kadar ram kullanabilirsin.

aynen katılıyorum.

aynen katılmıyorum..

Edited by sere

yanlış düşünüyorsun tam anlamıyla aynı görevi görüyor. 4 gb'sa 4 8 gb'sa 8 gb hatta 128 gb'sa 128 gb'a kadar ram kullanabilirsin.

aynen katılmıyorum..

Uzatmanın bir manası yok. Mantıklı olduğunu düşünenler kullanır, düşünmeyen kullanmaz. 

Eger oyle bisey olsaydi microsoft niye 64 bit diye bisey cikarsin ? ve o dedigin yontem sadece bikac dosyayi degistirip orda 3 yerine sistemde yuklu olan bellegi gosteriyor o sadece gosteris maksatli yapilmis bisey  denemek isterseniz sanal bi bilgisayar kurup ona 2 veya uzeri ram miktari verin bilgisayarin reset atacagini veya ram yetmedigi icin sanal bilgisayar programini kapatacagini goreceksiniz...

Eger oyle bisey olsaydi microsoft niye 64 bit diye bisey cikarsin ? ve o dedigin yontem sadece bikac dosyayi degistirip orda 3 yerine sistemde yuklu olan bellegi gosteriyor o sadece gosteris maksatli yapilmis bisey  denemek isterseniz sanal bi bilgisayar kurup ona 2 veya uzeri ram miktari verin bilgisayarin reset atacagini veya ram yetmedigi icin sanal bilgisayar programini kapatacagini goreceksiniz...

O gözle bakmamak lazım. Ona bakarsan microsoft ürünlerini mak keylerle kendi açtığı telefon  hattından sorunsuz bir şekilde korsan olarak etkinleştiriyoruz..

O gözle bakmamak lazım. Ona bakarsan microsoft ürünlerini mak keylerle kendi açtığı telefon  hattından sorunsuz bir şekilde korsan olarak etkinleştiriyoruz..

Cok kullanilmasi icin kendisinin yaptigi yontem bu ben sadece bu ram miktarinin artmayacagini sadece gorsel olarak kaldigini soylemek istedim.