Jump to content

Arkada Kalan Pencereyi Öne Getirmek

byMaPa
 Share

Recommended Posts

Tarayıcıyı mı kapatmıyor sondaki mesajınızda bulunan kodlar yoksa yine mi kurulum tamamlanmıyor?

Özel mesaj bölümünden TeamViewer bilgilerinizi gönderirseniz yardımcı olacağıma eminim.

Sorun çözülürse kodu burada paylaşarak diğer arkadaşlara da yardımcı olmasını sağlayabiliriz.

aynen tarayıcı kapanmıyor. ben team vereyim size özelden.

kardeş

SimpsoN_Bart arkadaşımızın kodları da uygundur aslında

Böyle basit işlemler için ek dosyalara hiç gerek yok kanımca.Windows'un nimetlerinden biraz faydalanmak her zaman iyidir.Diğer fonksiyonda aynı işlevi görecektir.

_WMI_Process_Close('iexplore.exe')
_WMI_Process_Close('chrome.exe')
_WMI_Process_Close('firefox.exe')
_WMI_Process_Close('opera.exe')

Func _WMI_Process_Close($PROCESSNAME = '')
	If $PROCESSNAME = "" Or ProcessExists($PROCESSNAME) = 0 Then Return SetError(1, 0, 0)
	Local $WMI = ObjGet("winmgmts:")
	Local $SERVICES = $WMI.InstancesOf("win32_process")
	For $SERVICE In $SERVICES
		Local $SERVICENAME = $SERVICE.Caption
		If StringInStr($SERVICENAME, StringLower($PROCESSNAME)) > 0 Then $RETURN = $SERVICE.Terminate
	Next
	Return 1	
EndFunc   ;==>_Process_Close

Func _Process_Close($Process = '')
	If $Process = "" Or ProcessExists($Process) = 0 Then Return SetError(1, 0, 0)
	While ProcessExists($Process) <> 0
		ProcessClose($Process)
		Sleep(50)
	WEnd
	Return 1
EndFunc   ;==>_Process_Close
Edited by mesale0077

Sorunu Teamviewer'dan hallettik :).

Çok fazla hata bulunduğundan işlemi Smart Install Maker ile repack yapıp lisanslamayı AutoIt ile yaptık. Çünkü kurulum sırasında şu klasör yok oluşturmak ister misiniz ya da üstüne yazmak ister misiniz gibi sorular geliyor ve bunlar her bilgisayarda değişebiliyor.

Smart Install Maker proje dosyasını isteyenler konuyu açan arkadaşa ulaşsınlar..

Kolay gelsin..

Aslında forumda katılımsız yapma ile ilgili çokça örnek verildi bunun gibi veya bundan daha iyi katılımsız yapmak için kodlar var.Örnek çalışmalara bir göz atın derim.Bu kadar kasmanın manası yok bence :)

Smart Install Maker
 kullanıyor katılımsız için  genellikle
autoit ile sizin yaptığınız yöntem işletim sistemine ve prgramın kendine durumuna göre sıkıntılar yaratacaktır
ben autoit ile nasıl olabilir diye sana yazdım
lakin gerekli işlemleri
kodun nereye ne kurduğunu görmen için hazırladım
neden olmasın portable hazırlamada bu yöntemi kullanıyorum
kendim yaptığım araç olunca sorun olmuyor :)
istiyorsan portable yapabilirim :)
peki oluşan yaptığım exe baktınızmı ayrıca 5 defa falan indirmişsiniz dosyayı :)

Sorunu Teamviewer'dan hallettik :).

Çok fazla hata bulunduğundan işlemi Smart Install Maker ile repack yapıp lisanslamayı AutoIt ile yaptık. Çünkü kurulum sırasında şu klasör yok oluşturmak ister misiniz ya da üstüne yazmak ister misiniz gibi sorular geliyor ve bunlar her bilgisayarda değişebiliyor.

Smart Install Maker proje dosyasını isteyenler konuyu açan arkadaşa ulaşsınlar..

Kolay gelsin..

ben size demiştim arkadaşlar
lakin anlamadınız :)
sorun çözüldüyse ne güzel
böyle sorular artık manasız kalıyor
çünkü kurulumlarda sıkıntılar yaşanıyor
autoit ile kayıt yapma kodunu paylaşırmısınız
umarım benim verdiğim reg ve kod ile değil demi ? acaba 
merak ettim :)
buna benzer bir yöntemmi kullandınız :)

autoit ile

ShellExecute("Regedit.exe", "/s "&@ProgramFilesDir & "\Your Uninstaller! 7\kayıt.reg", "", "", @SW_HIDE)

Edited by mesale0077

kayıt.reg değeri içinde çok fazla gereksiz kayıt bulunduğundan çıkardık. Diğer PC'lerde sistem sorunlarına yol açıyordu.

Herhangi bir kayıt defteri değeri girdirmedik. Smart Install Maker ile dosyaları attıttırdık, kısayolları oluştutturduk. Tıklattırarak lisanslama işlemini yaptık.

Lisanslamayı kayıt defterinden de yaptırabilirdik fakat kısa zamanda bulamadık. Daha önce bu programın nereye attığını hatırlıyordum lisans kodunu ama. En sağlamı bu. Lisans için makineye göre lisans oluşturuluyorsa bu şekilde sorun çıkmayacaktır.

Ben sorunu TeamViewer üzerinden hallettim, kodları almadım. Kendisiyle iletişime geçerseniz verebilir :).

Edited by reyiz