Jump to content

Bir Zamanlar Firefox Vardı!

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

20130420024617_tarayici.jpg

Bir zamanlar Firefox vardı!

Bir dönemin en çok konuşulan tarayıcısı Firefox için düşüş devam ediyor. Chrome ve IE ise...

Tüm dünya çapında yaklaşık üç milyon web sitesini takip eden ve aylık 15 milyar site ziyaretine ilişkin istatistikler oluşturan StatCounter firmasının açıkladığı son tarayıcı kullanım oranları, Internet Explorer kullanımındaki düşüşün yavaşladığını gösteriyor.

Açıklanan son istatistikler internete bağlanan bilgisayarlarınyüzde 38,1'inin Chrome, yüzde 31,1'ininse Explorer kullandığını gösteriyor. Yaklaşık iki yıl önce %44,5 pazar payına sahip olan Explorer kullanım oranları, o tarihten itibaren sürekli bir şekilde düşmeye devam etti. Ancak Mart ayına ilişkinistatistikler düşüşün sona erdiğini, hatta Explorer popülaritesinde çok ufak bir artış olabileceğini gösteriyor. Firefoxkullanım oranı ise, her geçen gün düşmeye devam ediyor...

Halen Kuzey Amerika pazarına hâkim olan Explorer'ın eski sürümleri Çin ve Afrika'da yaygın bir şekilde kullanılıyor.Kullanım oranlarını arttırmak isteyen Microsoft, tarayıcının son sürümü olan Explorer 10 için kapsamlı bir reklamkampanyası düzenlemişti.

internet-test-1.jpg

http://www.veteknoloji.com/bir-zamanlar-firefox-vardi-62922--.html

Firefox hala var sevgili dostum. 10-15 yildir Firefox kullaniyorum. Chrome piyasada yerini almaya basladigi siralar biraz Chrome kullandim fakat nafile.

Internet Explorer i Firefox la kiyaslayanin zaten aklina sasarim.

Firefox un guclu eklenti (addon) dunyasiyla hic tanismamissaniz kullanmayabilirsiniz ve dolayisiyla sevmeyebilirsiniz.

Chrome ilk ciktigi zamanlardaki artisi hiziydi fakat Firefox hiz konusunda da Chrome a yetisti belki de geride bile birakti.

Diger bir yandan da Google a bu kadar destek vermek ne kadar dogru onu da dusunmek lazim kanaatindeyim.

vesselam

Edited by mehmetali00

Firefox hala var sevgili dostum. 10-15 yildir Firefox kullaniyorum. Chrome piyasada yerini almaya basladigi siralar biraz Chrome kullandim fakat nafile.

Internet Explorer i Firefox la kiyaslayanin zaten aklina sasarim.

Firefox un guclu eklenti (addon) dunyasiyla hic tanismamissaniz kullanmayabilirsiniz ve dolayisiyla sevmeyebilirsiniz.

Chrome ilk ciktigi zamanlardaki artisi hiziydi fakat Firefox hiz konusunda da Chrome a yetisti belki de geride bile birakti.

Diger bir yandan da Google a bu kadar destek vermek ne kadar dogru onu da dusunmek lazim kanaatindeyim.

vesselam

Katılıyorum. Firefox kullanmak için nedenlerim:

* Çoklu sayfa açma ve ram kullanımında firefox daha iyi.

* Firefox eklentileri diğer browser eklentilerinden daha önde.

* Chrome google a internette ne yapıyorsan yetiştiriyor.

* Alışkanlık firefox 2 sürümünden beri kullanıyorum

Edited by baracuda81