Jump to content

Bilgisayarı Orjinal Yaptım. Açılmıyor

ReLoaDeD
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 
PC win7 orjinal yaptım res istedi resetledim açılışta 

F4F655C326A74070AADD22D8E616B30F.gif

Burdaki gibi kaldı pc .. F8 komutu F9 felan görmüyo.. Güvenli Mod yeri felan gelmiyor. 

Tek bios ayarlarına girebiliyorum. 

3-4 dk sonrada kendini resetliyo gene aynı şey.

Arkadaşlar bakın acil lazım pc benim değil başıma patlamasın acil çözmem lazım. PC format atabilirim yeterki açılsın ama format atmak için yer bile gelmiyor :( Güvenli mod v.b sekmeside gelmiyor keşke gelse lütfen yardım edin :(.

Edited by TeYyArEe
ileti içerisindeki dış bağlantı linkleri kaldırıldı

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eğer eski bir aktivasyon kullandıysanız büyük ihtimalle boot dosyaları zarar görmüştür. Bu iş için en güvenilir aktivasyon Daz Activator. Buradan indirebilirsiniz.

Elinizdeki Win7 CD'si ile bilgisayarı boot ediniz. Windows 7'yi onarın tuşuna basınız.

İşletim sisteminizi seçip ileri butonuna tıklayınız.

Komut istemine tıklayıp aşağıdaki kodları sırasıyla giriniz. Bir işlem bitip yanıp yanıp sönen imleç gelene kadar başka bir işleme kalkışmayınız. Hepsi bittikten sonra tüm pencereleri kapatıp sistemi yeniden başlatınız.

cd boot
bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

Show tuşuna basınız.

[spoiler]pre_1366794168__1stuprepair.jpg

pre_1366794441__images.jpg

pre_1366794470__23286351.jpg[/spoiler]

Edited by reyiz

Şimdi açılışta Del F1 felan diyor ardından hemen bir yazı geliyor en fazla 5 sn duruyo hemen bu siyah ekran geliyor.
Ayarlarda First boot felan var biosda oraya girdim kafam karıştı 10 tane şey var LAN HD 1 HD 0 v.b USB-Zıp USB HDD felan birsürü şey var neyi seçeceğimi bilemedim ordada.

USB'den boot yapacaksanız USB Hdd'yi başa getirin. Sonra sorun çözülünce eski haline getirin. Eski haline getirince baştakinde USB, LAN, CD, DVD yazmamasına dikkat edin. Kalanı zaten HDD olacaktır.

Eğer olmassa kullandığınız USB Boot hazırlama programında sorun var demektir. Kullandığınız program nedir?

Bootable USB hazırlamak için en güvenilir program bence RMPREPUSB. Diğer programlarda hep sorun yaşadım. İsterseniz anlatımını hazırlayabilirim. Fakat 30 dakika beklemeniz gerekecek.

Edited by reyiz