Jump to content

Güncel Şifreli Giriş Paneli - Internet Gerektirmez

injuste
 Share

Recommended Posts

Bazılarımız programımıza belirlediğimiz şifrenin güncel olmasını ister fakat bunu internet bağlantısı ile yapmak zorunda kalırız mesela benim bir tane daha giriş paneli konum var, incelemek için buraya tıklayın.Şimdi o projenin mantığı şöyle, öncelikle sunucudan dosya indirilir içinden şifre çekilir dosya silinir.Fakat bazılarımız internet olsun yada olmasın şifrenin kendi kendine değişmesini güncel kalmasını ister işte burda mantık devreye giriyor.Şöyle diyelim sisteminizde sürekli değişiklik gösteren neler var? mesela saat olsun tarih olsun bunlar her zaman değişiklik gösterir işte bizde bundan faydalanıp kendi şifre kombinasyonlarımızı geliştireceğiz. 2 tane ".apz" dosyası paylaştım bunlardan biri giriş paneli projesi biride o giriş panelinin güncel şifresini size yansıtan şifre oluşturucu giriş panelini programınızda ayarladıktan sonra kullanıcıya vereceksiniz ve kullanıcı şifre istediğinde şifre oluşturucudan verebileceksiniz.Doğal olarak siz şifreyi bildirmedikçe kullanıcı uygulamaya erişemeyecek. Örnek olarak paylaştığım projede güncel şifrenin üretilme mantığı şöyle öncelikle sistemin yılı, ayı, günü alınır ardından birbiriyle çarpılır mesela 27*04*2013 ardından benim belirlediğim saçma bir sayıyla çarpılır 27*04*2013*134679 böylelikle şifre oluşur eğer ki gün ayın 28'i olursa otomatik olarak şifre değişmiş olacak fakat eğer bu sizin için yeterince güvenli değilse saat de ekleyebilirsiniz fakat şunu da unutmamalısınız eğer program bu ülke dışında da kullanılacaksa otomatik olarak saat değişik olacaktır bu yüzden saat i sunucudan çekmek zorunda kalacaksınız doğal olarak internet gerektirmiş olacak, saat olayını internetsiz de yapmanız mümkün olabilir yalnız bu biraz uğraş gerektirir, eğer sadece Türkiye de veya ikamet ettiğiniz ülkede paylaşılacaksa hiç sıkıntınız olmaz saat olayında.Neyse lafı uzattım dosyalar aşağıda indirin ve inceleyin.

Proje Dosyaları;

https://drive.google.com/folderview?id=0B56vB-ETfaN7Qk04OGpZTDNXdWM&usp=sharing