Jump to content

Meslek Yüksek Okulu

Bnt1993
 Share

Recommended Posts

Şuan snn düşündügün gibi düşünüyorum . bilgisayr bundan 10 sene önce yqdu bundan 10 sene sonra olacagı ne maglum inşaat her zmn olan bir meslek .

bilgisayar her zaman ileri gider ama kendini geliştirir sen iyi bir meslek ögrendiklerinle kalmaman gerekiyor sürekli bilgilerini yenilemen lazım

Bilgisayar mı inşaat mı :): Ben düz lise çıkışlıyım bilgisayar mı muhasebe mi dedim. iyi ki muhasebe demişim çünkü senin hevesliyim ve yapıyorum dediğin bilgisayardaki işlerin çoğunu artık yaşıtların yapıyo. Format atmak rem sökmek işlemci değiştirmek vs. vs. Muhasebe de de programlar her zaman can sıkıyo onu biliyo musun bunu biliyo musun.... Kaldı ki programcılık demişsin yan komşumuzun oğlu bitirdi şu anda tezgahtarlık yapıyo.. Ben de kafama uyan bi mali müşavir ya da bi fabrika arıyorum belki aynı maaşı alıyoruz fakat o şeçildi ben seçiyorum :). İnşaat bitmez fakat boş elemanı da kimse istemez sen kendini geliştirdiğin ve ispatladığın müddetçe belki ilk mezun olunca sıkıntı çekersin iş bulma konusunda ama muhakkak devamı gelir. İkisi arasındaysan İnşaat yararına olur 

Edited by ultimaton

bilgisayar programcılıgı benim bölümüm :) hafife alma ben SDÜ de C# konsol+görsel ,SQL ,CSS, Matlab,PHP,HTML micro chip assembly

programlama,flash gördüm ha bide buna artı olarak 2 sınıf 2.dönem vizeye kadar Adobe Muse da gösterdi hoca.Düşün ne kadar zorlandıgımızı üstelik ben düz lise çıkışlıydım  :give_rose:

Kimin ne yazdıgını boş ver Bilgisayarcının ölüsü bile iş yapar.Tezgahtarlık yapan arkadaşın ya kafasına göre iş bulamamıştır yada bilgisayarlardan soğumuştur.2 yıllıklar arasında en gözde mesleklerden birtanesidir Bilgisayar

Edited by kacaksevgilim

bilgisayar programcılıgı benim bölümüm :) hafife alma ben SDÜ de C# konsol+görsel ,SQL ,CSS, Matlab,PHP,HTML micro chip assembly

programlama,flash gördüm ha bide buna artı olarak 2 sınıf 2.dönem vizeye kadar Adobe Muse da gösterdi hoca.Düşün ne kadar zorlandıgımızı üstelik ben düz lise çıkışlıydım  :give_rose:

Kimin ne yazdıgını boş ver Bilgisayarcının ölüsü bile iş yapar.Tezgahtarlık yapan arkadaşın ya kafasına göre iş bulamamıştır yada bilgisayarlardan soğumuştur.2 yıllıklar arasında en gözde mesleklerden birtanesidir Bilgisayar

okulu bitirdinizm, peki bitirdiyseniz şuan bştamısınız yqsa iş buldnzumu bide hangi üni. kaç puanla girdiniz ygs olarak

Kardeşim Proğramcılık Dallara Ayrılır...

Bildiğin Meyve Bahçesi Olarak Düşünebilirsin...

Ya Elma Olmayı Seçersin Bu yolda,yada Armut...

Bir Dilde Uzman Olan kesinlikle ortada kalmaz...

Birde Yolunu iyi çiz,ben Web,i seçtim ne lazım (Html,css,PHP yada ASP.NET,javascript,Jquery,Json) bu sıra ile gidiyorum ve şuan Jquerydeyim

ama şunu unutma...

Proğramcı olmak...

Sosyal Hayatı Bitirmek...

Gece Uykusuz,gündüz salak salak dolaşmak,ilerleyen zamanlarda beyinsel aktivitelerin yavaşlaması ve tepki sürenin gecikir bir hale gelmesi,konuşmalarında kekemelik gibi takılmalar,çok düşünmeye başlama ve olaylara programcılık mantığı ile yaklaşma yani kendi programlamaya veren bir insanın %50 yaşadıgı şeylerdir bunlar ama algoritmayı anlayıp ve mantığı çözdükten sonra senden iyisin yoktur,çünkü artık herşeey saat gibi işler...

Proğramcılık candır...

Sen yeter ki iste...

Edited by embome

Kardeşim Proğramcılık Dallara Ayrılır...

Bildiğin Meyve Bahçesi Olarak Düşünebilirsin...

Ya Elma Olmayı Seçersin Bu yolda,yada Armut...

Bir Dilde Uzman Olan kesinlikle ortada kalmaz...

Birde Yolunu iyi çiz,ben Web,i seçtim ne lazım (Html,css,PHP yada ASP.NET,javascript,Jquery,Json) bu sıra ile gidiyorum ve şuan Jquerydeyim

ama şunu unutma...

Proğramcı olmak...

Sosyal Hayatı Bitirmek...

Gece Uykusuz,gündüz salak salak dolaşmak,ilerleyen zamanlarda beyinsel aktivitelerin yavaşlaması ve tepki sürenin gecikir bir hale gelmesi,konuşmalarında kekemelik gibi takılmalar,çok düşünmeye başlama ve olaylara programcılık mantığı ile yaklaşma yani kendi programlamaya veren bir insanın %50 yaşadıgı şeylerdir bunlar ama algoritmayı anlayıp ve mantığı çözdükten sonra senden iyisin yoktur,çünkü artık herşeey saat gibi işler...

Proğramcılık candır...

Sen yeter ki iste...

Sn beni b.p soguttun kardeş .:) ben en iisi ,inşaat ta gidim

Isın wındows unıxle ne alakası var. Unıxe calısırsa appleda ıs mı verecekler? Burada onemlı olan cesıtlı konularda kendını gelıstırmek, arkadasların dedıgı gıbı programcılıkla ılgılı bır bolum secersenız kendı kendınızı egıtmenız gerekecek

Benım tavsıyem sevdıgınız ısı yapmanızdır. Parası ıyı olan bır meslek secımınız olsa bıle ılerıde pısmanlık yasamak ıstemıyorsanız sevdıgınız ıse yonelmelısınız. Tabı sevmekle bırlıkte duzgun calısma ve azımde gerekıyor.

Kardeşim Gece Uykusuz Kalmayan Proğramcı olamaz demiyorum ama Proğramcı olan Herkes Gece Uykusuz Kalmıştır Diyorum...

Benim Öyle Zamanlarım var dı ki...

Beyin Aktivitesi 0 ama ben gerçekten çok yıprattım kendimi

1,5 yıldır uğraşıyorum ama hala geldiğim nokta sıfır,sen birazda içinden gelen sese kulak ver zorla bişey olmaz...

Kardeşim Gece Uykusuz Kalmayan Proğramcı olamaz demiyorum ama Proğramcı olan Herkes Gece Uykusuz Kalmıştır Diyorum...

Benim Öyle Zamanlarım var dı ki...

Beyin Aktivitesi 0 ama ben gerçekten çok yıprattım kendimi

1,5 yıldır uğraşıyorum ama hala geldiğim nokta sıfır,sen birazda içinden gelen sese kulak ver zorla bişey olmaz...

sizdemi programcılıgı okuyorsunuz.

ben şuan açık öğretim mesleki lise okuyorum,benim işim gereği yükselmek adına okuyorum...

Özel Bir Şirkette Web Yönetim Bölümündeyim çalışıyorum...

Yani işim gereği Web'i geliştirmek zorundayım,yoksa benden iyisini anında bulurlar,elimdekinin değerini bilmeye çalışıyorum sadece ALLAH c.c herkesi muvaffak eylesin...

Edited by embome

okulu bitirdinizm, peki bitirdiyseniz şuan bştamısınız yqsa iş buldnzumu bide hangi üni. kaç puanla girdiniz ygs olarak

Bir hocayla tartıştık arkadanda küfür yedik 1 yıldırda bizi bırakıyor dersinden.Haliylede mezun olamıyoruz yaz okulunda verip kurtulsam iyi olacak yoksa 2. sayfa haberlere "öğrencisi tarafından bıçaklanan hoca öldü" diye gazeteye manşet olurum :give_rose:

mezun olabilseydim emin ola birden fazla iş teklifi arasında seçim yapmaya başlardım hastanede bilgi işlemciden tutta orman işletmedeki teknikerliğe kadar birkaç yerden duyum aldım

ama okulunu iyi seç özellikle SDÜ den uzak dur 

Edited by kacaksevgilim