Jump to content

Windows 7 Aktivasyon Sorunu

Smartsis
 Share

Recommended Posts

Çok değerli Tnctr Ustaları

Windows 7 normal aktivasyonunu sorunsuz yapmıştım. Yıllardır aynı yöntemle aktivasyon yapıyorum stabil sıkıntısız kullanıyordum.

Ama Son zamanlarda belli aralıklarda bu hatayı alıyorum. Kapatıyorum belli bir zaman içerisinde yine aynı uyarı geliyor. Sisteme bakıyorum Windows etkinleştirildi olarak gözüküyor. Yaklaşık bir haftadır bu sorun var. Nasıl çözebilirim.

pre_1367342099__hata.jpg

• Editor

kullandığın işletim sistemi Starter yada Home Basic ise o uyarıyı her halükarda verir... ancak bu ikisi dışındaki sürümlerden birisini kullanıyor isen öncelikle aşağıdaki linkten

MBR Regenerator v4.5 uygulaması ile Windows 7'nin lisans dosyalarını yeniden re-build et... daha sonra ister benim çalışmam olan 4In1 $Oem$ Activation 7&Vista uygulamalarından birisi kullan, istersen başka bir loader kullan.. yüksek ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır...

Lisans dosyalarını re-build etmeden hangi loader ı kullanırsan kullan bir işe yaramaz, her defasında o uyarıyı alırsın...

MBR Regenerator v4.5:

http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/MBR-Regenerator.shtml
Edited by mephistooo2

kullandığın işletim sistemi Starter yada Home Basic ise o uyarıyı her halükarda verir... ancak bu ikisi dışındaki sürümlerden birisini kullanıyor isen öncelikle aşağıdaki linkten

MBR Regenerator v4.5 uygulaması ile Windows 7'nin lisans dosyalarını yeniden re-build et... daha sonra ister benim çalışmam olan 4In1 $Oem$ Activation 7&Vista uygulamalarından birisi kullan, istersen başka bir loader kullan.. yüksek ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır...

Lisans dosyalarını re-build etmeden hangi loader ı kullanırsan kullan bir işe yaramaz, her defasında o uyarıyı alırsın...

MBR Regenerator v4.5:

Windows 7 Ultimate Service Pack 1

bunu dene bakalım:

anlatım içinde mevcut.

Burada güncellemelerin kapatılması gerektiğinden bahsediyor. Bence bu işe yaramaz. Önemli olan güncellemelerin aktif olduğu durumda aktivasyonun stabil olarak çalışmasıdır. Yanılıyormuyum ?

MBR Regenerator v4.5:

Starter ve home basic sürümlerinin böyle bir sıkıntısı olması beni de çok uzun zaman düşündürdü. Sebebini çok merak etmeme rağmen sadece pencere çıkması yüzünden çok üstüne düşmemiştim. Bu çözümü bende deneyeceğim en kısa zamanda.tşkler.

benim dell leptop um var ve win  7 yükledikten sonra aktivasyon yapın ca yeniden başladınca bilgisayar durmadan reset atıyor ve masa östü   galmiyor baende tekrar format atıyorum ve aktivvasyon yapmıyorum...?

Aktivasyon aracını değiştir. ne kullanıyorsun? 

• Editor

Starter ve home basic sürümlerinin böyle bir sıkıntısı olması beni de çok uzun zaman düşündürdü. Sebebini çok merak etmeme rağmen sadece pencere çıkması yüzünden çok üstüne düşmemiştim. Bu çözümü bende deneyeceğim en kısa zamanda.tşkler.

Loader / Crack kullanılan Starter ve Home Basic sürümlerinde Microsoft'un doğrulama sitesinden başarıyla geçse de (tabi loader kaliteli ise) yine de o uyarı ortadan kalkmıyor... sebebi nedir şu ana kadar çözemedim......

Edited by mephistooo2

bunu dene:

aynı sorun bendede vardı sonunda çözümü buldum sorun windowsun KB97103 kodlu güncelleştirmesinden kaynaklanıyor bunu silince sorun kalmıyor önce denetim masası > programlar ve özellikler > sol üstte yüklü güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğine tıkla buradan Microsft Windows (KB97103) için .... bunu bul sağ klik kaldır bilgisayarı yeniden başlat windows yapılandırıldıktan sonra sorun kalmayacaktır ama otomatik güncelleştirmedeyse kendisi otomatik olarak tekrar yükleyeceğinden otomatik güncelleştirmeleri kapa istersen arada kendin güncelleştir ama KB97103 kodlu güncelleştirmeyi yükleme