Jump to content

Windows Phone 8 Vs. Android 4.1

Share

Recommended Posts

Evet dediğin giib micorosftun böyle bir sıkıntıısı var lakin unutmamak gerek daha yeni bir işletim sistemi dolayısıylada uygulamalar çıkacaktır hatta her geçen gün uygulamaları git gide artmaktadır.Yorumlarınız için teşekkürler

dostum bu işlerde önemli olan işe yarar uygulamalar çıkarmak önemli olan burda microsft adroide göre daha kullanışlı,günlük hayatta daha işe yarar uygulamalar çıkartırsa gerisi teferruattır.Lakin microsoft ugulamalarda gelişim gösteremesse gelişmeyi bırak işletim sistemi tahire gömülür başka iş ortaklarıyla bu işleri yürütür./Yeni bir tasarım yeni bir alt yapı yeni bir sistem ve yeni bir isim ....

windows mobili günü gününe elimden gelene kadar takip eden insanım :)

Şöyle diyeyim Microsoft'un çekirdeği Hybrid çekirdek bu çekirdek daha bilgisayarlarda düzgün çalışamıyor.Telefonlara hayatta uymaz.Android Linux tabanlı olması ile bu sorunların %90'nı çözülmüş oluyor.Linuxta uygulama yapmak windowsa göre daha kolay çünkü cmd ,terminal'in yanına bile yaklaşamaz.Microsoft ya mobile çok önem verecek ama bunu seçmez çünkü bilgisayar piyasası tehlikeye girer.Phone 8 gerçekten güzel ama bu iş olmaz.Google de boş durmaz Android Google için en büyük piyasa.Çok kar getirmiyor ama firmaya çok güven veriyor

Not:En önemliside Android açık kaynak yani uygulama yapmak katlarca daha kolay oluyor böylece.Windows daha virüs sorununu çözememiş durumda

Edited by nano68

nano68'in düşüncelerine aynen katılıyorum. Ancak virüs konusunda Linux'ta Mac'te kırılamaz değil sadece Windows daha fazla kullanım payına sahip olduğu için diğer sistemlerle Windows'a oranla daha az uğraşılıyor

nano68'in düşüncelerine aynen katılıyorum. Ancak virüs konusunda Linux'ta Mac'te kırılamaz değil sadece Windows daha fazla kullanım payına sahip olduğu için diğer sistemlerle Windows'a oranla daha az uğraşılıyor

:) Linux'un sistemine virüs yazmak çok daha zor Windows Kerneli Venedik Surları gibi Linux ise İstanbul Surları :)

wp 8 hızlı evet ama deli gibi de pahalı. ayrıca android devri kapanmaz. her geçen gün yeni bir özelliği çıkıyor.

nokia lumia 620 tavsiye ederim fiyat olarakda daha aşağısını bulamassın bende var yeni aldım tam  1 hafta oldu gayet memnunum.vodofone faturalı hat ile aldım ayda 25 tl 24 ay :) 

dostuma android devri kapandı 1 seneye kalmaz microsoft yerle bir eder androidi bi kere arada hız farkı var :)

Android devre kapandı derken?? Şov daha yeni başlıyor KEY LİME PİE

Android linux kaynaklı olduğu sürece uygulaması bitmez üstelik arkasında Google var

Microsoft ile yazılım konusunda kimse aşık atamaz.Android oyuncaktan öteye gitmez,Bill GATES hem kapıları(Gates) hem pencereleri(Windows) kapmış abi....Adam daha iyisini yapana kadar en iyisi bu bence...

ulennn 29 yaşındayım daha yeni öğreniyorum adamın soyadı kapı demekmiş ya koptum :Hey Allah'ım adam işi soyadından kapmış. :good:

Windows 8 Mobile işletim sistemini gerçekten çok beğendim. Tasarım, hız, kolaylık açısından ön plana çıkıyor.

Android ise özelleştirilebilirliği ve her donanıma kurulabilirliğiyle ön planda.

Windows 8'in tek eksiği mağazanın yeterli uygulama sayısına sahip olmaması.

Bunun dışında da Linux'a da virüs yazılır niye yazılmasın?

Windows daha çok kullanıldığından ve Windows'a program yazılması bilindiğinden virüsler daha çok yazılıyor.

Linux demiyelimde Android diyelim :).

Android uygulamaları standart kullanıcı üzerinden çalıştıttırdığından virüs bulaşamıyor.

Ubuntu gibi Debian tabanlı Linux dağıtımlarında da şifre soruyor.

Windows'un eksiği ilk kurulduğunda direk admin hesabı oluşturması.