Jump to content

Windows 8 Hakkında Sorularım?

benwade_21
 Share

Recommended Posts

1.mzhtw.jpg resimdeki kutuyu işaretini nasıl kaldırabiliriz.?

2. sorum ise windows açılışta kullanıcı adı çıkmadan tıklamaya gerek kalmadan direk windows nasıl geçiş yapabiliriz.

3. sorum ise win7 temaları win8de çalışırmı değilse aero temayı aktif etme şansımız varmıdır.? şimdiden teşekkürler.

Edited by benwade_21

1. sorununu çözmek için denetim masasında klasör seçeneklerini ara ve bulduktan sonra ayarları aşağıdaki şekilde ayarla:

pre_1368362722__2013-05-12_154429.png

2. sorununu çözmek için autologin yapabilir veya şifreyi kaldırabilirsin. Şifreyi kaldırmak için Başlat + X kısayolunu kullan ve "Komut İstemi (Yönetici)" seçeneğini seç. Aşağıdaki komutu gir.

net user %USERNAME% ""

Autologin ayarını yaptığın zaman şifre bulunsa bile ilk bilgisayar açıldığında otomatik giriş yapar. Sorarsan söyleyebilirim.

3. sorununun cevabı ise hayır. Kullanmaya çalıştığında pencereler klasik temaya döner. Tabi aşmanın bir yöntemi var mı bilmiyorum ama dll dosyalarıyla oynayacağı için sisteme zarar vereceğini düşünüyorum.

Birde konunun çöpe gitmemesi için başlığı "Windows 8 Hakkında Sorularım" yapmanızı rica ediyorum.

Edited by reyiz

Cevaplar için teşekkürler yalnız kullanıcı hesabımda şifre yok zaten direk giriş yapıyorda biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim reg ile bunu yapmak mümkünmüdür. birde ek olarak

resimdeki şu windows 8deki explorer'i nasıl windows 7 deki gibi yapabiliriz kaldırmak mümkünmüdür.

8-29-2011windows8explorer.jpg

Edited by benwade_21