Jump to content

Firefox'ta Çıkan Bu Mesaj Nedir?

temmuz
 Share

Recommended Posts

ekranalntshx.jpg

Son zamanlarda pek sık çıkar oldu. Gerçi "vazgeç" diyorum, bitiyor (İstediğim sayfaya bunu dediğim halde gidebiliyorum). Yani bir zararı yok. Ama yinede can sıkıyor ve eskiden hiç rastlamadığım bir mesajla son zamanlarda pek sık karşılaşmam benim için bir merak konusuda oldu.

Not: Girmek istediğim sayfaların şifre ile alakası yok ve zaten IE'de bu olmuyor. Firefox'ta ise daha çok henüz google sayfasında arama sırasında çıkıyor. Yani daha aradığım sayfaya bile gitmeden, onu (herhangi bir arama nesnesini) daha arıyorken..

Edited by temmuz

Elbette doğru ve yaklaşık 18 yıllık PC kullanıcısıyım :shifty:

Firefox'u tamamen kaldırıp yeniden kurayım diyorum ama özel ayarlar, yer imleri araç çubuğu kayıtlarım falan.. Yeniden düzenlemek zor geliyor.

Ama hata işte.. Doğru uyarı değil yani. güvenlik ayarlarından mesaj verme ayarı yapabilirim ama buda bir güvenlik zaafı oluşturabilir. Ya gerçekten böyle (yada benzer) bir uyarı gerekirse ve ben bunun gösterilmesini kapatarak engellersem..

Güvenlik hassasiyetlerim oldukça fazladır (bankalar İnternet şubeleri falan sözkonusu).

Bugün gelen versiyonu (v21) beklemiştim, güncelleme ile düzelebileceğini ummuştum ama maalesef düzelmedi. Tamamen kaldırmak ve iyi bir temizlıik sonrası yeniden kurulum yapmak (Firefox kurulumu) elbette çözüm olur ama belki daha önce böyle bir tecrübe yaşayıp çözebilmiş olan vardır diye foruma başvurdum.

Edited by temmuz

Estağfurullah hocam. Bilgisayar bilginize bir şey demedim ama insanın bazen gözünden kaçabiliyor işte.

Girmek istediğiniz siteleri söyler misiniz? Sertifikalarını kontrol etmek ve bende uyarı verip vermediklerini test etmek istiyorum.

Çok senelerin kullanıcısı olsamda yine hiçbir zaman çok biliyorum iddiasında olamam. Zira bilişim denen konu çok derin ve giderekte bu derinliği artan bir konu. Sadece tarih konusu çok basit ve kolay kolay gözden kaçabilicek birşey olmadığından..

Özel bir arama değil.. En son olarak mesela "winrar" yazarak arama yaptım, anında sonuçlarla birlikte sözkonusu mesajda çıktı. Zaten foruma aktardığım görüntüde o mesajın görüntüsüydü.

Daha çok google aramalarında çıktığını belirtmiştim ama bazen bir site ziyareti (herhangi bir site) sırasındada olabiliyor.

Edited by temmuz

<p>İşe yarayabilir ama nasıl test edebilirimki?! Her zaman olmuyor..</p>
<p>Yinede deneyeceğim. Toplam on adet eklenti var. Hepsini javalar dahil hepsini pasifleştirip birka&ccedil; saat deneyeceğim. Eğer sonu&ccedil; olumlu olursa eklentileri birer birer deneyerek yeniden aktif hale getireceğim. Ta ki s&ouml;zkonusu mesaj tekrar &ccedil;ıkana kadar. Herhalde 24 saatimi falan alır ve sonucu buraya yazarım.</p>
<p>Teşekk&uuml;rler..</p>
<p>Bu arada başka &ccedil;&ouml;z&uuml;m &ouml;nerileri yada tecr&uuml;be aktarımları beklemeye devamda ediyorum.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Edit:<strong> Browsey2osave 3.8</strong> nedir? Bu eklentinin eklenmesini yeni farkettim. Yani benim irademle eklenmedi ve bunun aranan <strong>su&ccedil;lu</strong> olabileceğini d&uuml;ş&uuml;n&uuml;yorum. &Ouml;nce sadece bu eklentiyi devre dışı yapıp deneyeceğim. B&ouml;ylesi daha mantıklı olur.B&ouml;ylece daha az zaman ve daha emek kaybı ile problem giderilebilir.</p>

Edited by temmuz

Bu ne yahu? Bazen böyleside oluyor firefox'ta.. Mesajda geğişiklik sırasında karman çorman bir şeyler (Türkçe karakterlerin bozulması falan).. Diğer problemle bir alakası varrmı bilemiyorum ama bunada çözüm bekliyorum. Ayrıca yani..

Browsey2save 3.8 nedir? Bu eklentinin eklenmesini yeni farkettim. Yani benim irademle eklenmedi ve bunun aranan suçlu olabileceğini düşünüyorum. Önce sadece bu eklentiyi devre dışı yapıp deneyeceğim. Böylesi daha mantıklı olur.Böylece daha az zaman ve daha emek kaybı ile problem giderilebilir.

aaaaqi.jpg

Halen araştırıyorum.

Bu arada işletim sistemim win 8 ve antivirüsüm sadece defender.

Edited by temmuz

Portable olandada aynı sonuç.. Yani aynı mesaj..

Defender bunları engelliyor ama herhalde esas engellemesi gerekeni engellemedi(Üst mesajlarımda biraz söz ettim. Yani şüphelerimi belirttim). Şu an bunu araştırıyorm.

Evet kesin bişey var o bilgisayarda defender kullanılmaz ya karsambadan başka bişey değil bence.

Şu an windows7 kullanıyorum da 8e geçtiğim zamanlarda oldu kapatırdım defenderi eset hariç herhangi antivirüs kurardım.

Edited by STAN

Windows Defender gerçekten ne indirdiğinizi ve programlarınızı sanal ortamda çalıştırdığınızda kullanılabilecek bir antivirüs yazılımı. Hiçbir koruma sağlamıyor.

Bunun yerine STAN hocamın tavsiye ettiği gibi harici bir yazılım kullanmakta fayda var.

Benzer durumla karşılaşanlar!

Aşağıdakileri uygulayın:

- Firefox browser'ınızda eklentileri açın. Var ise Browsey2osave 3.8 eklentisini "kaldır" seçeneği ile kaldırın.

- Sistemde artık dosyaları ve registri kayıtlarını temizleyin (Ben bunlar için Ccleaner'i ve Revo Uninstaller "Gereksiz dosyaları temizle" aracını kullandım).

- Antivirus programınız ile PC'nize tam tarama gerçekleştirin.

Sonuç; mutlu son..