Jump to content

Asus K56Cb Aldım Win8 Win7 Yapamıyorum

Recommended Posts

Beyler ASUS K56CB Aldım Win8 Win7 Yapamıyorum

Bildiğiniz Yöntem Varmı ?

Benim Denemediğim Yöntem Kalmadı Ama Olmadı İşte :(

USB

DVD

BİOS

+ Bilgisayarın İçinden

4 Yöntemide Denedim Olmadı Birde Sizin Dediklerinizi Uyguluyalım

Korumalı Bilgisayar 1.800 Aldım

Bak yine 50 tane konu açmaya başladın :facepalm:

http://www.tnctr.com/topic/222103-win8-yuklu-win7-yukluyemiyorum/  :rant:

Yaptığın hiçbir şey işe yaramıyorsa sizde bir sorun var demektir. Bir adımı yanlış uyguluyor olabilirsiniz. Kimse siz yanlış bilgi vermez.

Ayrıca millet sistemini Win8'e yükseltmeye çalışır siz Win7'e düşürmeye çalışıyorsunuz. Win8 ile derdiniz nedir?

Edited by reyiz

win8 ile derdimmi sen ekmekçiye gidersin ekmek kaçıra 2.5TL der sana adam abi noldu niye böyle yeni uygulamaya geçildi der sana ve büyük ekmek verir sen bunu bitiremezsin başka yerde ekmek 70 krş dur ve sana göredir yani neyi biliyorsan onu alacaksın win8 hayatımda kullanmadım :D

+ kardeşim başka yerde konu açmışsın dedinde sorunum çözüldümüki başka konu açim ?

+ ben yanlış yapmam aga yapsam bile söylerim yanlış yaptım diye senin konunu okudum yaptım sorunum http://l1305.hizliresim.com/19/z/nnb9n.jpg bu dedim sen hiç bişey diyemedin görüntü türünü desteklemek için gereken alt sistem mevcut degil diyor ben sana resimle konuşuyom ya sen ?

Edited by tnctrseverii

Dediğinden hiç bir şey anlamadım :facepalm:

Hayatımda Win8 kullanmadım demişsin. Kullanmadan nasıl öğreneceksin? Çocuklar bir yemeği hiç yemeden ben bu yemeği sevmiyorum diyor ya, şu an aynısını yapıyorsun.

Hadi deneyip hoşuma gitmedi desen yardımcı oluruz. Sonuçta herkesin zevki ayrı, kimse sana zorla Win8 kullan diyemez.

Ayrıca biraz daha zorlarsan aşağıdaki gibi bilgisayarı bozacaksın:

http://www.tnctr.com/topic/220248-sabah-aldyk-aktham-bozduk/

Edited by reyiz

kardeşim anla işte ya ben işim acele oldugu için böyle dedim bilgisayar 2 haftadır bende hiçmi kullanmadım :D asdasdas :D aga varya begenmedigim için tabikide win7 geçmek istiyom kullanamıyorumki

Ben zaten ilk aldıgım gün bozdum arkadaş gibi 2.gün yenisini aldım aga

Edited by tnctrseverii

+ kardeşim başka yerde konu açmışsın dedinde sorunum çözüldümüki başka konu açim ?

+ ben yanlış yapmam aga yapsam bile söylerim yanlış yaptım diye senin konunu okudum yaptım sorunum http://l1305.hizliresim.com/19/z/nnb9n.jpg bu dedim sen hiç bişey diyemedin görüntü türünü desteklemek için gereken alt sistem mevcut degil diyor ben sana resimle konuşuyom ya sen ?

Hata kurulum ile WinPE'nin mimarisi farklı olduğu için ortaya çıkıyor. x86 ya x64 MSDN indir, birinden biri işe yarayacaktır.

Daha öncede sana söylediler sorun çözülmediyse beklemen gerekiyor. Ya da sorununu onun altına yazabilirsin.

Edited by reyiz

x86 oldugunu kim söyledi x64 sistemim + benimki toplu aga toplu msdn şifreyi bile kendim giriyom keyi içinde hiç bir oynama yok neden böyle hata veriyor anlamadım yenisinide indiresim gelmiyor zaten net yavaş offff başka çözüm yokmu bea :(

Toplu MSDN olmaz. MSDN sürümler Microsoft tarafından piyasaya sürülen orjinal sürümlerdir.

x86 ya da x64 MSDN sürümlerinden birini indir, mutlaka işe yarayan biri çıkacaktır.

Ayrıca x86 işe yarıyorsa daha sonradan x64'e çevirebilirsin.

Dostum çözümün bende fakat önemli bir uyarım var.Harddiskin tamamını biçimlendirmen gerekicek RECOVERY bölümünü bir yere yedek almalısın.

Öncelikle bilgisayar açılırken bios ayarlarına ulaşman gerekli.

Windows 8 Yüklü Bios üzerinde UEFI Boot ve hdD Üzerindeki GPT korumasının kaldırılması.... 

Yeni nesil Leptop lar artık Windows 8 ile yüklü geliyor ve üzerinde yeni nesil BİOS 
yazılımı yüklü UEFI boot menüsü aktif olarak. 
Windows 8 ile arası hoş olmayan kullanıcılar burdaki anlatımda BİOS ayarlarını 
yapmazlarsa Format atıp Windows 7 yüklenmez.. 

İlk önce PC açılırken F2 ile BİOS ekranına girilir. 

Normal şekilde F2 ile girmiyorsa PC yi kapatın 
Elinizle F2 tuşuna basılı tutun sonrada power tuşuna basın 
BİOS ekranına girecektir..

Bios Security bölümünden ( Boot Menü ) sekmesi Disable yapılır. (Bazı cihazlarda bu kısmı değiştirebilmek için güvenlik şifresi istiyor bunu herhangi bir sifre secip aktifleştirebilirsiniz)

Bios Advanced bölümünden ( Boot Speed ) sekmesi Disable veya Normal yapılır. 

Bios Advanced / System Configuration bölümünden ( Boot Mode ) sekmesi CSM Boot yapılır. 

Bios Boot Bölümünden 1. sıraya ( USB ) veya ( ODD CD ROM ) alınır.

Bütün ayarlar doğru bir şekilde yapıldıysa F10 ile kayıt yapılır. 

Ve format işlemine başlanır. 

PC yi CD ile başlattıktan sonra Ön yükleme yapmak için bir tuşa 
basın yazısı gelmiyor ve windows direk açılıyorsa 
Ya CD nin Boot özelliği yok yada CD bozuktur 

USB ile format işleminde ön yükleme yapmak için bir tuşa basın 
yazısı gelmiyor ve windows direk açılıyorsa USB nin Boot özelliği 
yok yada USB bozuktur.. 

- I Buraya kadar doğru anlattım umarım halledersiniz. Saygılar.

yasak_ask

peki yaparsam öyle kendiliginden biosu açarmı ? bu yöntemi bilgisayrı ilk aldıgımda denedim kendiliginde bios açılıyodu yeni ürün verdiler

Açar adam bak farklı markalara göre anlatımları resimli yapmış. Sen uefi biosu kapatıp gpt korumasını kaldır. sorun kalmaz. AMA İLK ÖNCE recovery nin yedeğini al farklı bir diske veya dvd lere

Bak yine 50 tane konu açmaya başladın :facepalm:

http://www.tnctr.com/topic/222103-win8-yuklu-win7-yukluyemiyorum/  :rant:

Yaptığın hiçbir şey işe yaramıyorsa sizde bir sorun var demektir. Bir adımı yanlış uyguluyor olabilirsiniz. Kimse siz yanlış bilgi vermez.

Ayrıca millet sistemini Win8'e yükseltmeye çalışır siz Win7'e düşürmeye çalışıyorsunuz. Win8 ile derdiniz nedir?