Jump to content

Laptop Tavsiyese Edermisiniz

Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar kendime yeni bir laptop alıcam ama almışken iyi bişi olsun oyunları rahatça oynaya bileceğim sürekli güncel oyun oynuyorum yani bugün crysis3 varsa seneye crysis4 de oynamak isterim iyi bi laptop arıyorum sıfır bütçem 1500-1600tl civarı nvdia ekran kartı tercihim atilerde ısınmadan dolayı çok problem çıkıyor bazı modellere baktım ama ekran kartıları hep düşükdenmiş oyunlarda performans alabilceğim bi laptop tavsiye ederseniz çok sevinirim :) 

merhaba arkadaşlar kendime yeni bir laptop alıcam ama almışken iyi bişi olsun oyunları rahatça oynaya bileceğim sürekli güncel oyun oynuyorum yani bugün crysis3 varsa seneye crysis4 de oynamak isterim iyi bi laptop arıyorum sıfır bütçem 1500-1600tl civarı nvdia ekran kartı tercihim atilerde ısınmadan dolayı çok problem çıkıyor bazı modellere baktım ama ekran kartıları hep düşükdenmiş oyunlarda performans alabilceğim bi laptop tavsiye ederseniz çok sevinirim :)

Oyuncular için masaüstü bilgisayar almak daha mantıklı sanırım.

laptop almakta kararlımısınız laptoplar performans ıcın uretılmezler ve bu paraya uzun vade kullanacagınız bır masa ustu pc alabılırsınız

pc alırken ılk bakılacak yongasetı vga ıcın gpu hızı bunlar grafık performansını belırler dıger parcalar ıhtıyaca gore belırlenır bunlara bakarak hızlı bır pc secebılırsınız

dediğinizde haklısınız ama laptopta kararlıyım performansta masaüstü herzaman iyi ama laptopta kararlıyım marka model laptoplarda belirtirseniz sevinirim performans alabilceğim 

dediğinizde haklısınız ama laptopta kararlıyım performansta masaüstü herzaman iyi ama laptopta kararlıyım marka model laptoplarda belirtirseniz sevinirim performans alabilceğim 

Oyun bilgisayarı denince genelde akla ilk monster markası gelir. Biraz tuzludur. Diğer markalarda da bulursun ama ısınma proplemi çok yaşanıyor genelde. Monsterlerde ısınma sorunu var mı yok mu emin değilim.

Edited by yasak_ask

Laptop alacaksan kesinlikle Monster almanı öneririm. Alalı 1 ay oldu. Tüm oyunları oynayabiliyorum. Isınma hiç yok. Aksine odayı soğuttu çok güzel yapıyorlar Monster'ları. Ama yine de oyun için Masaüstü daha iyidir.

Monsternotebook.com'u biraz gezindim ama 1500'lerde Notebook (laptop) yok. Masaüstü olarak istiyorsan toplayabilirim teknobiyotik'ten.

Edited by denizduac5

evet monsterde 1500tl civarında laptop yok masaüstüde istemiyorum laptopta kararlıyım bide şu laptopbu buldum sizce nasıl 
LENOVO59-352524[/size]
Teknik Bilgiler[/size]

CPU Ailesi

INTEL CORE I5

İşlemci Modeli

INTEL CI5-3210M 2,5GHZ

Cache Bellek

3 MB

Ekran Tipi

HD LED

Ekran Boyutu (Inch)

15,6

Dogal Ekran Cozunurlugu

1366X768

Ekran Kartı Bellek Kapasitesi

2 GB HARICI

Sistem belleği türü

DDR III 1066 MHZ

Standart Sistem Belleği

6GB

Maks. Sistem Belleği

8.192

Sabit Disk (Gb)

500,0

Sabit Disk Devir Hızı (rpm)

5.400

Optik sürücü tipi

SUPERMULTI DVD-R/RW

Ses

DAHILI HOPARLOR

Ses Bağlantıları

KULAKLIK,MIC

Seri Port

YOK

Paralel Port

YOK

HDMI Çıkışı

YOK

Irda portu

YOK

Bluetooth

VAR

WLAN/Wi-Fi

VAR

Network

10/100/1000 MBIT

Modem

Yok

Tuş Dizimi

Q TR

Fare türü

TOUCHPAD

Parmak İzi Okuyucu

YOK

Kamera

VAR

Pil Ömrü Cinsi

6-cell Li-lon Battery

Tasınabilir Bilgisayar Türü

NOTEBOOK

Net Agırlık Aralıgı KG

2 - 2,5

İşletim Sistemi

DOS

Satış Garanti Süresi (ay)

24

Product Series
Z
Base unit
Z580A
Earliest Ship Support
Current Product
Z580-2G-Gray
i5-3210M+HM76
6G DDRIII 1066/1333
500G 5400rpm
DOS
BT
Metal Gray
LCD Panel
15.6W HD LED Wedge
LCD Type
HD 1366x768
Chipset
HM76
GPU
DedicatedGPU
GPU RAM
2G
GPU Brand
nVidia Geforce GT 630M
ODD
Tray in RAMBO
Camera
1.0M
Battery
6 Cell
Connectoin & Other
HDMI, Card reader
Product Series
Z
Base unit
Z580A
Earliest Ship Support
Current Product
Z580-2G-Gray
i5-3210M+HM76
6G DDRIII 1066/1333
500G 5400rpm
DOS
BT
Metal Gray
LCD Panel
15.6W HD LED Wedge
LCD Type
HD 1366x768
Chipset
HM76
GPU
DedicatedGPU
GPU RAM
2G
GPU Brand
nVidia Geforce GT 630M
ODD
Tray in RAMBO
Camera
1.0M
Battery
6 Cell
Connectoin & Other
HDMI, Card reader

oyun için nasıl sizce ekran kartı gt630m

Edited by HaXeM

Ekran kartı düşük, tüm oyunları oynayamazsın. Seçim konusunda, tabii ki senin kararın önemli fakat ben masaüstü'den yanayım  :whistle:
Masaüstü topladım bile (isteğe bağlı ister laptop al ister masaüstü al - laptop alırsan Crysis 3 vs. düşük ayarlarda oynarsın ama Crysis 4'ün çıkacağı zamanlardaki oyunları falan düşükte bile oynayamazsın, önerdiğim masaüstü ile Crysis 4'ü vs. High ayarda oynarsın ama Very High'da oynayamazsın. ayrıca AMD Ekran kartlarında bir ısınma vs. yok.)

Kasa

1 x Aerocool Strike-X One 2 x USB 2.0, 12cm Fan, SSD Ready Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası 96,77 TL+KDV

Güç Kaynağı

1 x Akasa ES 600W 12cm Ultra Sessiz Fanlı Güç Kaynağı(AK-P600AG8-SLEU) 124,99 TL+KDV

İşlemci

1 x AMD FX-6100 Bulldozer AM3+ 14MB 3.3GHz Altı Çekirdekli İşlemci 228,25 TL+KDV

Anakart

1 x Gigabyte GA-780T-D3L AMD 760G AM3+ DDR3 ATX Anakart 131,33 TL+KDV

Bellek

1 x Hi-Level 8GB DDR3 1333 MHz PC Belleği (Soğutuculu) 117,60 TL+KDV

Ekran Kartı

1 x Asus HD7850 DirectCU II 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (HD7850-DC2-2GD5) 491,64 TL+KDV

HDD

1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 154,83 TL+KDV

Kart Okuyucu

1 x Team MicroSD/SD Dönüştürücü 8,06 TL+KDV

Optik Sürücü

1 x SAMSUNG 24X SH-S224BB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 39,19 TL+KDV

Klave+Fare

1 x A4 Tech KM-72620 Q Klavye Fare Set PS2 21,77 TL+KDV

Monitör

1 x Acer G196HQLB 18.5" 5ms Wide Screen LED Monitör 185,07 TL+KDV

Hoparlör

1 x Creative SBS A35 2W 1+1 Hoparlör 21,12 TL+KDV

Edited by denizduac5

performans konusunda haklısınız masaüstü ama alptopu aktif olarak gezdiriyorum masaüstünde bu imkan yok birde şu laptop var bu nasıl ASUS K56CB
K56CB-XO029D işlemci hızı düşük ama ekran kartı gt740m

performans konusunda haklısınız masaüstü ama alptopu aktif olarak gezdiriyorum masaüstünde bu imkan yok birde şu laptop var bu nasıl ASUS K56CB
K56CB-XO029D işlemci hızı düşük ama ekran kartı gt740m

Laptop'un linkini verir misiniz ? Ayrıca Asus önermem. BIOS'u kilitliyor ve Boot etmenizi engelliyor.

Arkadaşım, ülkede notebook kalmamış.. Bu fiyata en iyi bunu buldum  (Tekrar söyleyeyim, Crysis 4 oynayamazsın... süşük ayarlarda Crysis 3 vs. oyunları oynayabilirsin):

http://www.electroworld.com.tr/p/samsung-np370r5e-s06tr-intel-core-i5-3230m-windows8-notebook/

Asus olanın özellikleri çok iyi, Crysis 4 vs. oynarsın bununla fakat Asus Boot'u kapatarak gönderiyor notebook'u. + Aşırı ısınma oluyor.

Edited by denizduac5

butceye gore bu pc ıyı

Lenovo
İşlemci Intel® Core™ i7-3632QM Processor (6M Cache, up to 3.20 GHz) BGA Yonga Seti   Ekran Tipi 15.6” HD Led Ekran 1366 x 768 Bellek 6GB (1x 4GB + 1x 2GB) 1600MHz DDR3 Sabit Disk 1 TB S-ATA HDD Ekran Kartı 2GB NVIDIA® GT630 grafik kartı Ses Kartı Tümleşik ses kartı, Dahili Stereo hoparlörler Optik Sürücü DVD±RW DL Fax / Modem   Ağ Kartı Tümleşik 10/100 Kablosuz İletişim 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.0 Batarya 6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil Genişleme 5-in-1 card reader (SD, SD-Pro, MMC, MS-Pro, XD) Giriş/Çıkış 2 x USB 3.0, 2 USB 2.0, 1 x VGA, 1 x HDMI İşletim Sistemi Dos Klavye / Fare Q Türkçe Klavye, Touchpad, Entegre sayısal tuş takımı Boyutlar 376 x 250 x 32.9mm / 2,65 kg Dahili Web Kamerası var Garanti 2 Yıl

evet şuan en iyisi asus k56cb xo029d olarak gözüküyor tek kötü yani işlemci hızı ama güncel o fiyatlara ekran kartı eniyisi o diğerleri hep 600 sersisi gpu kullanmış link istemişsiniz asusun linki 

http://www.n11.com/asus-k56cb-xo029d-i5-3317u-6gb-750gb-2gb-vga-ultrabook-P12699622

birde bu asus makinadan kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim :) 

Edited by HaXeM

evet şuan en iyisi asus k56cb xo029d olarak gözüküyor tek kötü yani işlemci hızı ama güncel o fiyatlara ekran kartı eniyisi o diğerleri hep 600 sersisi gpu kullanmış link istemişsiniz asusun linki 

http://www.n11.com/asus-k56cb-xo029d-i5-3317u-6gb-750gb-2gb-vga-ultrabook-P12699622

birde bu asus makinadan kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim :)

Reyiz diyor ki ;

İsterlerse 20 Ghz çıkarırlar. Önemli olan daha küçük boyutlarda, kararlı, güç tasarrufu sağlayan ve ısınma sorunu olmayan bir işlemci üretmek.

Zaten de uzun zamandır hız için önemli olan tek faktör işlemcinin frekansı değil. İşlemcinin önbellek modülü, çekirdek, frekansı birlikte hızlı bir işlemciyi ortaya çıkartıyor.

Örnek vermek gerekirse bundan 4-5 sene önceki 3 Ghz işlemciler, şu anki 2 Ghz işlemcilerden çok yavaş kalıyor. 

2 sene Asus notebook kullandım, Casper'dan daha çok ısınıyor. Hele ki yaz aylarında... Çalıştırıldığından itibaren ısınmaya başlıyor, 10 dakika sonra fırın gibi oluyor. Bir sürü soğutucu denedim, fazla fayda etmediler. Çok iyi bir soğutucu alman gerekecek... 

evet haklısın diğer forumlarda yazmışlar birde oyun için hiç gelmez demişler başka alternatifte laptop bulamadım 

birde bu arkadaşın dediği laptop nasıl crysis3 yada seneyeki lerki oyunlar için 

http://www.teknosa.com/urunler/125032554/asus-k55vj-sx235h-notebook

Asus KB6CB'dan daha kötü (Asus KB6CB kötü değil) + daha fazla fiyat. Kazık yani. En iyisi Monster ya da Asus KB6CB... Ama 1600 TL'ye Monster yok. O yüzden Asus KB6CB'yi almak en iyisi olacaktır...

birde bu laptop'u buldum ikisi arasında kaldım şimdide 

ASUS K56CB-XX274D  http://www.pcdepo.com/asus-k56cb-xx274d-notebook-urun9914.html

Samsung ATIV Book NP-550P5C-S05TR   http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?uid=125479

iksi arasında kaldım birisnin işlemcisi iyi diğerinin ekran kartı sanırım ikisinide değerlendirirmisiniz arkadaşlar hangisini alırsam iyi performans alırım oyunlarda vs 

Şu boot kilidi olayına ancak gülüyorum
Asus kilitlemiyor sadece bir iki ayar gerekli
Oda windows 8 in uefisi yüzünden

Sana dell 5521 öneririm ısınma sorunu yok vede hd8730m var

Edited by tutuklu8