Jump to content

Bu Laptoba Hangi İşletim Sistemi Daha Stabil Olur?

Bırak Gitsin...
 Share

Recommended Posts

Herkese günaydın arkadaşlar :) başlıktanda anlaşılacağı üzere benim abimin eşinin laptobuna format atıcam işletim sistemi xpydi ben win7 ultimate x86 sp1 yükledim birkaç hızlandırıcı ayar yapmama rağmen kasılmalar gene oluyor bana xp demeyin driver sorunu ile uğraşmak istemiyorum win7 yada win8 bu forumda hangi sürümü daha iyi gider yada bana tavsiye edeceğiniz hızlandırıcı ayarlar varmı ben laptobun özelliklerinide aşağıda belirteyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür eder iyi tatiller dilerim :)

Laptobun özellikleri:

- İşlemci: Dual Cpu T2370 1.73 GHz

- Ram: 1 GB

- Ekran Kartı: Intel GMA x3100 256 MB

Bence Forumdaki lite xp lerden birini kurun boşuna kendinize iş çıkarmayın stabil ve hızlı çalışanlar var
driver sorununuda  slimdrivers ile halledebilirsin.

aslında bende tncxp sp3 var cd olarak onu taktım önyükleme için bir tuşa basın yazısı geldikten sonra bir tuşa bastıktan sonra karşıma yükleme ekranı gelmiyor ne kadar beklediysem fakat win7 cdsi olsun yada usb win7 sürümlerini kurmaya kalksam görüyor başka xp sürümüde denedim gene olmadı o yüzdende uğraşmak istemiyorum aslında ama xpyi usbye yazdırarak denemedim öyle yapsam görürmü acaba?

Herkese günaydın arkadaşlar :) başlıktanda anlaşılacağı üzere benim abimin eşinin laptobuna format atıcam işletim sistemi xpydi ben win7 ultimate x86 sp1 yükledim birkaç hızlandırıcı ayar yapmama rağmen kasılmalar gene oluyor bana xp demeyin driver sorunu ile uğraşmak istemiyorum win7 yada win8 bu forumda hangi sürümü daha iyi gider yada bana tavsiye edeceğiniz hızlandırıcı ayarlar varmı ben laptobun özelliklerinide aşağıda belirteyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür eder iyi tatiller dilerim :)

Laptobun özellikleri:

- İşlemci: Dual Cpu T2370 1.73 GHz

- Ram: 1 GB

- Ekran Kartı: Intel GMA x3100 256 MB

http://www.tnctr.com/topic/221700-windows-7-embedded-standard-sp1-x86-tr-en/

arkadaşım bende daha eski bir laptop var; takabiliyorsan kendin takamıyorsan bir teknik servise götür 1 GB daha ram ekle ister W7ister W8 kur işinini fazlasıyla görür. yeni uygulamalar epeyce ram tükettiği için en mantıklısı bu

offf arkadaşlar laptop arada bir kendi kendine kapanıyor acaba fanlarındanmıdır dedim temizleyince bu sefer daha çok olmaya başladı napıcam ben yav dünde durduk durmadık yere kapanıyordu süpürgeyle fan tarafını temizledim daha kötü oldu sorun işletim sistemi yüklemekten çıktı  :pc:

Süpürge ile laptop mu temizlenir :facepalm:

Izgara taraflarını pamuklu çubukla temizleyebilirsin. Tabii daha iyi bir temizlik için içini açmak gerekiyor ama sakın içini süpürgeyle temizleyeyim deme.

İşletim sistemi konusunda Windows 7 Starter yükleyebilirsiniz. Starter olsa bile Windows'un bir çok gereksiz servisi var, hizmetlerden devre dışı bırakarak daha iyi bir performans alabilirsiniz. Antivirüs yerine Deep Freeze kurmanızı öneririm. Deep Freeze'i yüklemeden önce disk temizleme ve disk birleştirme işlemlerini yapmalısınız.

Başlıkta XP istemiyorum derken XP önerenlere diyecek sözüm yok :D.

win7 starter sp1 x86 yükledim çok güzel stabil ama arkadaşlar bu seferde durduk durmadık yerde aniden kapanıyor çok ısınıyor altına soğutucu fan koydum gene olmuyor biraz bekliyorum ısınma geçiyor tekrar açıyorum bu seferde 10 dk sonra gene ısınınca çat geri kapanıyor bunu nasıl bi çözüme kavuşturabilirim ?

Edited by Bırak Gitsin...