Jump to content

Windows 8 Kullanıcı Yetkilendirme

chexernobil
 Share

Recommended Posts

Merhabalar herkese iyi forumlar diliyorum...

İşletim sistemim Windows 8 Pro. X64   Sistemimde tek hesap var ve administrator yönetici hesabında.

Sorunuma gelecek olursak malumunuz şu meşhur 'UAC' gerçekten de son zamanlarda çok canımı sıkmaya başladı :) Örnek olarak sıralamak gerekirse ProgramFiles veya ProgramFilesx86 klasörü içerisinde yeni klasör ekleme, silme, yeniden adlandırma v.b işlemleri yapmak için sürekli yetki istiyor..Bir oyun veya uygulama yüklediniz diyelim crack yapacaksınız crack dosyasını ProgramFilesx86 kopyalamak istediğinizde yine yönetici izni istiyor.

Herneyse bu sıkıntıları daha fazla uzatmayacağım, bu problemlerin çözümü UAC yi kapatmak ;

UAC yi iptal  etmek için Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesaplarından  kontrol barını en aşağıya alıyor ama alsak dahi  UAC'yi tam anlamıyla iptal etmiş olamıyoruz. UAC yi tam anlamıyla kapatmak için ;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"EnableLUA"=1 değerini 0 yapmanız yeterli.

Bu şekilde yaptığımızda UAC tam anlamıyla kapanıyor ve yukarıda bahsettiğim bütün sorunlar ortadan kalkıyor buraya kadar herşey mükemmel ancak bu seferde METRO arayüzdeki uygulamalar çalışmıyor ve Kullancı hesabı denetimi hatası veriyor.

Daha farklı işlemlerde denedim Sürücüler ( C ) üzerinde yetkilendirme yapmaya çalışıyorum ama nafile..Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim