Jump to content

Hat Güncellemesini Bizler Yapabilir Miyiz? (Ttnet)

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Konuda belirttiğim gibi hat değerlerini şu an itibariyle hala daha sadece ttnet (isp)'ler tarafından yapılmakta :( Bunun bir çözümü var mı? Kendimden örnek vereyim. Hızımı 1 mbit'e güncellediğimde, bir dosya indirmesi işkence oluyor. Lakin 2 mbit'e güncelleyince dosya hız aktarımı 180-190 kb arası oluyor ama bu seferde video izleyemiyorum çok donuyor. 1 mbitteylen video 2 mbit'e oranla daha verimli oluyor ama gel görelim bu kezde dosya indiremiyorum :(

Hattımı 2 mbit'e güncellediğimde kopmalar çok sık yaşanıyor. Ayrıyeten Airties modemler dışında hiçbir modem 2 mbitteyken hiçbir şekilde siteleri açmıyor. Download yapmıyor. 56 k'ya bile yetişemiyor. (TP-Link, Zyxel vb. Modemlerde...) Ama 1 mbit'e güncellediğimde hattı Hem airties hem de diğer modemler şakır şakır çalışıyor.

Durum böyleyken işte Asıl meselemize geldi. İşte bu yüzden ben hattımı her zaman TTNeti arayarak bazen 1 mbite bazen de 2 mbit'e güncellemek durumunda kalıyorum. :(

Sizce bu iş sadece TTNet'in elinde mi? TTNet'e mahkum muyuz?

aslında öyle bir durum yok o hattının sinyal kalitesi düşük olmasından kaynaklanıyor mümkünse fiber internet al (süperonline, metronet, vs) mümkün değilse Oger Telekomdan (eski adıyla Türk Telekom) dan hattını kontrol etmelerini iste ve ttnet değilde d-smart net(smile adsl) gibi bir firmaya geç. TTnet kendini tekel sandığı için biraz vurdumduymaz.

• 2 hafta sonra ...

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Türktelekom varsa Smile adsl(D-smart net) gibi diğer dsl firmaları da hizmet sağlayabilir, ara müşteri hizmetlerini bir konuş ama ilk olarak direk türktelekomu ara ttneti değil alt yapı kontrolü yaptır. smile gibi firmaların üye yükü daha az olduğundan daha rahat bir hizmet sağlayabiliyorlar ;)

4440375 ara hat değerlerimi güncelleme ve kontrol edilmesini iste

ve internetspeed sitelerinden birinden kontrol yap müşteri hizmetleri ile konuşurken

yada alt yapısını kontrol edilmesini taleb et

bendede oluyorduda benden sıkılınca yapmak zorunda kaldılar

yada en yakın telekom müdürlüğüne git hat değerlerini sor

onlar sana bilgi vereceklerdir