Jump to content

Limtsiz Hosting Firması Arıyorum

yagcim
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar natro.com da Kurumsal Plan paketini kullanıyorum.

Disk alanı LİMİTSİZ,

Ftp alanı LİMİTSİZ,

Trafik LİMİTSİZ, 

Subdomain LİMİTSİZ,

MySql LİMİTSİZ  yani kısacası herşey limitsiz.

Bende Limitsiz diye bu paketi tercih ettim ve forum sitesi tarzı devarsiv.net sitesini kurdum ve sitemde yayınladığım programları ftp sunucuma upload ettim. Yaklaşık 1 yıl olacak siteyi açalı. Bu süre zarfında hiç sorun yaşamadım fakat şimdi siteye eklediğim bütün dosyaları benim iznim ve bilgim olmadan benden habersiz silmişler.

Hosting fimasına şikayette bulundum bana verdikleri cevap komedi.

"devarsiv.net hostunuzun FTP alanını dosya yedekleme alanı olarak kullandığınızdan dolayı sunucu departmanımız tarafından bilgileriniz yedeklenerek silinmiş gözükmektedir. Sitenizin ftp alanında sadece sitenizin ftp alanında sadece site içerik dosyalarınız yer alabilir. FTP alanını yedekleme alanı yada depolama alanı olarak kullanamazsınız."

Ben siteyi depolama alanı olarak kullanmadım. Sadece siteye eklediğim haberlerin dosyalarını yükledim.Sadece site içerikli dosyalarım var. Zaten yüklesem de benim paketimde limitsiz alan yok mu.

Sizden ricam Natro.com dan hosting paketi alırken 2 kere düşünmeniz çünkü ben destek talebi oluşturduktan sonra bir de müşteri hizmetlerini telefonla aradım bana paketin adı limitsiz.Fakat hizmetlerimiz sınırsız değil dedi. Sözleşmeyi okuyun diye telkinde bulundular. Bu ne perhiz ne lahana hem limitsiz hizmet verecek.Hem de limit doldu diye dosyalarımı silecek. O limitsiz paket için 2 katı para verdim sırf limitsiz diye. Her şeyi geçtim ben siteye yaklaşık 1 yıl boyunca emek verdim 4250 üye sayısına ulaştım google'da ilk sıralara yükseldim şimdi siteye girip dosya indiremeyenler haklı olarak şikayette bulunuyor.

Bu tarz dosya yükleyebileceğim sıkıntı çıkarmayacak hosting firması var mı. 

Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın.Bunu okuyan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Edited by yagcim

Merhaba arkadaşlar natro.com da Kurumsal Plan paketini kullanıyorum.

Disk alanı LİMİTSİZ,

Ftp alanı LİMİTSİZ,

Trafik LİMİTSİZ, 

Subdomain LİMİTSİZ,

MySql LİMİTSİZ  yani kısacası herşey limitsiz.

Bende Limitsiz diye bu paketi tercih ettim ve forum sitesi tarzı devarsiv.net sitesini kurdum ve sitemde yayınladığım programları ftp sunucuma upload ettim. Yaklaşık 1 yıl olacak siteyi açalı. Bu süre zarfında hiç sorun yaşamadım fakat şimdi siteye eklediğim bütün dosyaları benim iznim ve bilgim olmadan benden habersiz silmişler.

Hosting fimasına şikayette bulundum bana verdikleri cevap komedi.

"devarsiv.net hostunuzun FTP alanını dosya yedekleme alanı olarak kullandığınızdan dolayı sunucu departmanımız tarafından bilgileriniz yedeklenerek silinmiş gözükmektedir. Sitenizin ftp alanında sadece sitenizin ftp alanında sadece site içerik dosyalarınız yer alabilir. FTP alanını yedekleme alanı yada depolama alanı olarak kullanamazsınız."

Ben siteyi depolama alanı olarak kullanmadım. Sadece siteye eklediğim haberlerin dosyalarını yükledim.Sadece site içerikli dosyalarım var. Zaten yüklesem de benim paketimde limitsiz alan yok mu.

Sizden ricam Natro.com dan hosting paketi alırken 2 kere düşünmeniz çünkü ben destek talebi oluşturduktan sonra bir de müşteri hizmetlerini telefonla aradım bana paketin adı limitsiz.Fakat hizmetlerimiz sınırsız değil dedi. Sözleşmeyi okuyun diye telkinde bulundular. Bu ne perhiz ne lahana hem limitsiz hizmet verecek.Hem de limit doldu diye dosyalarımı silecek. O limitsiz paket için 2 katı para verdim sırf limitsiz diye. Her şeyi geçtim ben siteye yaklaşık 1 yıl boyunca emek verdim 4250 üye sayısına ulaştım google'da ilk sıralara yükseldim şimdi siteye girip dosya indiremeyenler haklı olarak şikayette bulunuyor.

Bu tarz dosya yükleyebileceğim sıkıntı çıkarmayacak hosting firması var mı. 

Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın.Bunu okuyan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Normalde Programlar Sitede Varsa Ftp ye Yüklenmesinde Sakıncası Olmaz Siteye Ait Bilgidir.HostingDegiş Kardeşim En İyi Çözüm Olur...

Normalde Programlar Sitede Varsa Ftp ye Yüklenmesinde Sakıncası Olmaz Siteye Ait Bilgidir.HostingDegiş Kardeşim En İyi Çözüm Olur...

Bende hosting firmasını değiştireceğim ama firma bulamıyorum. Bu işleri yapan sorunsuz firma bilen varsa yardımcı olsun lütfen

Hocam sorun yaşamak istemiyorsanız alın vps hostinglerde karışmaları normal tabkide sınırsız dedikleri normal site dosyaları + resimler olur ama siz yüklerseniz yüksek boyutta dosyaları bunu hiç bir firma kabul etmez (merdiven altı haric)

Hocam sorun yaşamak istemiyorsanız alın vps hostinglerde karışmaları normal tabkide sınırsız dedikleri normal site dosyaları + resimler olur ama siz yüklerseniz yüksek boyutta dosyaları bunu hiç bir firma kabul etmez (merdiven altı haric)

Hostinger Diye Hosting Firması Var Bu Tür FTP Uploadlarına İzin Verirler Mi Bilmiyorum Ama Hostinger Yetkililerine Sorabilirim Silinme İhtimali Olur mu İzin Veriliyormu Diye ?

Hocam hostingerın hangisinden bahsediyorsunuzki free versiyonu derseniz sanmıyorum gerçi premium olanındada dosya barındırmak için izin vereceklerini hiç sanmıyorum.

ozkula.com.tr 

öneririm.

Ozkula ile çalıştım bende hizmetin ücretlerine göre çok kaliteli bir firma bende öneririm.

Hostinger Diye Hosting Firması Var Bu Tür FTP Uploadlarına İzin Verirler Mi Bilmiyorum Ama Hostinger Yetkililerine Sorabilirim Silinme İhtimali Olur mu İzin Veriliyormu Diye ?

bir zahmet soruverin site yönetisine

Hocam hostingerın hangisinden bahsediyorsunuzki free versiyonu derseniz sanmıyorum gerçi premium olanındada dosya barındırmak için izin vereceklerini hiç sanmıyorum.

Ozkula ile çalıştım bende hizmetin ücretlerine göre çok kaliteli bir firma bende öneririm.

Özkulayı inceliyeyim teşekkürler

Limitsiz diyenlere inanma bence bi server kirala yada server al önerim

En son çare olarak server kiralayabilirim

Korsan içerik yüklediniz mi sunucunuza?

Korsan içerikten kastınız programlar ise evet ama bu şekilde dosya upload eden onlarca site var. 

Korsan içerik yüklediğiniz TIB tarafından tespit edilseydi mahkemelik olurdunuz. Kaldırmaları iyi olmuş bence.

Bundan sonra dosya silmeyen bulut sitelerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Edited by reyiz

Korsan içerik yüklediğiniz BTK tarafından tespit edilseydi mahkemelik olurdunuz. Kaldırmaları iyi olmuş bence.

Bundan sonra dosya silmeyen bulut sitelerini kullanmanızı tavsiye ederim.

reyiz kardeş bana korsan içerik yüklediğiniz BTK tarafından tesit edilirse mahkemelik olursunuz demişsiniz ama aynısını siz burada yapmışsınız. Sizin yaptığınızdan veya başkasının yaptığından benim ne farkım var. Ben yaptığım doğru demiyorum yasal olmayabilir ama hosting firması vermiş olduğu LİMİTSİZ pakette hem de benden habersiz ve iznim olmadan site içeriğimi silmiş. Konu bu lütfen bana yasalmış değilmiş mevzusundan bahsetmeyin. Bende biliyorum dosya uploadın tehlikelerini onun için de bana karışmayacak benim için özel olacak hosting firması arıyorum. 

Tavsiyen için Teşekkürler. Bahsettiğiniz dosya silmeyen bulut siteleri nelerdir bilgi verirseniz sevinirim

Edited by yagcim

Free Kime Yetecek Acaba Arkadaş FTP ye Yüklü Miktarda Dosya Upload Edecek Ya Premium Yada Business
 olur Ben Business ı Kasteddim...

Tnctr'nin sunucusunda hiçbir korsan içerik yok ya da en azından ben öyle biliyorum.

Birçok hosting hizmetinin kullanım sözleşmesine baktım, hepsinde warezin yasak olduğu belirtiliyor.

Böyle bir hosting firması buldum ama sözleşmesi meydanda yok ve güvenlirliğini araştırmanızı öneririm.

http://www.hostingsatinal.net.tr/linuxbayihosting.php

Eğer üyelerinize FTP kalitesinde hizmet vermek istiyorsanız Dev-Host gibi FTP hızında downloada izin veren siteler var. Bunları kullanabilirsiniz.

Örnek dosya: http://fs1.d-h.st/download/00041/4Vu/PROLITE64.part1.rar

Edited by reyiz

Tnctr'nin sunucusunda hiçbir korsan içerik yok ya da en azından ben öyle biliyorum.

Birçok hosting hizmetinin kullanım sözleşmesine baktım, hepsinde warezin yasak olduğu belirtiliyor.

Böyle bir hosting firması buldum ama sözleşmesi meydanda yok ve güvenlirliğini araştırmanızı öneririm.

http://www.hostingsatinal.net.tr/linuxbayihosting.php

Eğer üyelerinize FTP kalitesinde hizmet vermek istiyorsanız Dev-Host gibi FTP hızında downloada izin veren siteler var. Bunları kullanabilirsiniz.

Örnek dosya: http://fs1.d-h.st/download/00041/4Vu/PROLITE64.part1.rar

Tnctr sunucusunda korsan yazılım bulunduğunu söylemedim zaten. Sizin kendi kişisel mesajlarınızda programlar paylaşmışsınız ondan bahsettim. Neyse sizin http://www.hostingsatinal.net.tr/linuxbayihosting.php sitesini ayrıntılı olarak yarın incelerim ama  
Dev-Host hizmeti güzelmiş bunu kullanabilirim 20 GB ücretsiz depolama alanı veriyor. 
20 GB'da yandex de disk alanı ve

50 GB'da MediaFire sitesinden disk alanım varmış. Toplam 90 GB  fazlasıyla yeterli şuan. Şimdilik işimi görür bunlar teşekkürler.

Edited by yagcim

Sitenin sözleşmesini buldum: http://www.karatashosting.com/sozlesmeler.php

Hosting işiyle ilgilenen bir tanıdığım var ondan da bilgi veririm size.

reyiz kardeş ilgin için teşekkür ederim bunları da göz önünde bulunduracağım. Siz hosting işi ile ilgilenen arkadaşınızdan bilgi alırsanız lütfen bana dönüş yapın onu da değerlendireyim

bir zahmet soruverin site yönetisine

İletişime Geçiyorum,Böyle Yüksek Hızlı FTP İndirmeleri Olan Site Çok Tutulur.Ne Bileyim Uploaderlar Olursa Siteniz Daha Güncel ve Zengin İçerikli Olur Üye Rütbeleri Eklenebilir Web Sitesinide Geliştirirseniz 10 numara Olur.Bagış,Reklam vb. Yollarlada Para Kazanmanızda Mümkün...

Böyle Bir Siteyle Piyasayı Sallayabilirsiniz Ama Riskleride Var.

Edited by Ex_treme

ilginenen arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

Çözümü geçici olarak yandex ve diğer upload sitelerinde buldum. Kendi sunucuma dosyaları yüklemiyorum artık. 

20 GB Dev-Host  Ücretsiz depolama alanı,

50 GB'da MediaFire sitesinden disk alanım varmış. Toplam 90 GB  fazlasıyla yeterli şuan. Şimdilik bunlar işimi görür teşekkürler.

Edited by yagcim

ilginenen arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

Çözümü geçici olarak yandex ve diğer upload sitelerinde buldum. Kendi sunucuma dosyaları yüklemiyorum artık. 

20 GB Dev-Host  Ücretsiz depolama alanı,

50 GB'da MediaFire sitesinden disk alanım varmış. Toplam 90 GB  fazlasıyla yeterli şuan. Şimdilik bunlar işimi görür teşekkürler.

yandex te ref linkinden birini üye yaparsan 5GB daha alan verir.yani 10 kişi felan üye yapsan +50GB alan daha olur

yandex te ref linkinden birini üye yaparsan 5GB daha alan verir.yani 10 kişi felan üye yapsan +50GB alan daha olur

Arkadaşıma gönderdim davetiyemi kabul etmiş. 

Kabul edip Disk kullanmaya başladığı için Disk alanınıza 512 MB eklendi. diye mail geldi.  

Artık 5 GB vermiyor galiba 

Yandex'de davetiye gönderme bölümünde aşağıdaki açıklama yazıyor.

Davet ettiğiniz her arkadaşınız için ek 0,5 GB alana sahip olacaksınız.
Arkadaşınız ise 1 GB*.

*Yandex disk programını kurulu ise

Eğer destek olmak isteyen olursa : https://disk.yandex.com/invite/?hash=XRD791ZD referans kodu ile yandex disk'e üye olabilirler.

Edited by yagcim