Jump to content

Modemin Adsl Ve Lan Işıkları Devamlı Yanıp Sönüyor

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba. Bir gariplik var ama ne? Şimdi bilgisayar ve modem açık bilgisayardan hiçbir şekilde indirme ve güncelleme yapmadığım halde Modemin ADSL ve LAN ışıkları devamlı yanıp sönüyor ve site açamıyorum. Antivirüs ve benzeri bir programın güncellemesi ile ilgili değil bu durum. Çünkü hepsini test ettim. Acaba birileri benim internetimi mi kullanıyor gizli yoldan? İnternetimi wifi'den abimin netbook'una veriyor sadece ve bu modemdeki ADSL ve LAN ışıkları devamlı yanıp sönerken hızlı bir şekilde wireless ışığı sabit bazende çok az veri iletişimi yapıyor yani yanıp sönüyor ama wifi ile alakası yok eminim. Çünkü wifi ışığı değil ADSL ve LAN ışıkları devamlı ve hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Bu sorundan çoktandır muzdaripim ve böyle yaptığı zamanlarda modemi kaptıp açmaktan başka bir çarem olmadı. İlla böyle olduğunda modemi kapatıp açmam mı gerekecek? Sizce sorun nedir? Aydınlatırsanız sevinirim.

adsl ışığı için

gerilim düşüklüğü olabilir deniliyor

bir rivayete göre ise veri alamıyormuş modem.

elektrikle mi alakalı yani? Modem önce 3'lü prize sonra ordan 10'lu prize takılı..

Normal bir durum. Modem arada bir ISS'ne ve bilgisayarına ping yapar.

Durum buysa çekeceğimiz var desene..

Edited by sere

muhtemel guc beslemesı yetersılıgı olabılır modemı ayrı bır sıgortaya baglı pırıze takıp deneyın sorun devam edıyorsa dahılı modem arızası olabılır yada tel kullanılıyorsa ayırıcı sorunlu olabılır korkmanıza gerek yok adsl sınyalı yokken ınternete cıkmak mumkun olmaz