Jump to content

Lumia Modelleri Için Amber Güncellemesi Başladı

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

Nokia’nın Windows Phone 8 platformunda yer alan Lumia modelleri için uzun zamandır merakla beklenen Amber güncellemesinin dağıtımına nihayet başlandı. Microsftcephesinden gelen GDR2 güncellemesi üzerine inşa edilen Amber güncellemesi, aynı zamanda Nokia tarafından eklenen bazı özel içerikler de barındırıyor.

Güncelleme kapsamında; Lumia 925 modelinde ilk olarak yer alan “Smart Camera” özelliği şimdi WP8 platformunda yer alan tüm Lumia modellerinde kullanıcılara sunulacak. Lumia 1020 modelinde ilk olarak yer alan “Pro Camera” uygulaması ise Nokia’nın üst sınıf modelleri Lumia 920, Lumia 925 ve Lumia 928 modelleri için yayımlanacak.

1376652892_gsmarena001-1.jpg

Amber güncellemesindeki yenilikler sadece kamera tarafında yapılan optimizasyonlarla sınırlı değil. Gürültü azaltma, daha iyi renk oluşturma, gelişmiş otofokus özellikler, Lumia 920 modelinde daha iyi ISO ayarı, Lumia modellerde video düzenleme ve paylaşmaya yardımcı olacak Nokia Video Trimmer ve Nokia Video Upload uygulamalar, harita güncellemeleri, bekleme ekranında saat (Lumia 520 ve Lumia 625 modellerinde yer almayacak), kilit ekran için yeni duvar kağıtları, telefonu yüz üstü çevirerek susturma, FM radyo ve ekrana çift dokunma ile telefonun aktif hale geçmesi, güncelleme kapsamında yer alan diğer yenilikler olarak karşımıza çıkıyor.

1376652924_gsmarena003.jpg

Güncelleme dağıtımı bölge ve cihazlara göre kademeli olarak sağlanacaktır. Ayarlar menüsü altında yer alan güncelleme sekmesinden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz.

Edited by lavigne-61

Olmaz olur mu kullanmıyan :)
skynet43@@ amber güncellemesi 5 ağustosta nsu düştü zaten o günde Microsoft serverlerinden çekti güncellemeyi procam uygulaması sadece üst seviyeli telefonlara şimdilik gelicek dediğin lumia620 gelmesi şuan mümkün değil(Windows Phone sistemi unlock değilse) amberi 2 haftada eskiten ilk insan sensin :)

Edited by lavigne-61

Slm.Güncellemenin ismini değiştirmişiniz....

Bende ağustos başında yükliyenlerdenim.Tek sıkıntım turkcell romlu olduğu için datasense uygulamasını olmayışı.Onuda işallah mağzadan verirlerse 920 lumia on numara telefon olacak...

Edited by Dervisim

http://www.tnctr.com/topic/228369-windows-phone-gdr2-guncellemesi-bathlady-cykty/?view=findpost&p=1347329

gdr2 ile amber güncelleştirmesi aynı şey diyebiliriz tek farkı gdr 2 yi Microsoft Nokia, veriyor nokiada kendisi artı özellikler ekliyor ve ismini amber olarak değiştiriyor öteki konumda birkaç kişiden eleştiri aldım bu seferde amber yazıyım dedim.gdr2=amber guncelleştirmesi

Olmaz olur mu kullanmıyan :)
skynet43@@ amber güncellemesi 5 ağustosta nsu düştü zaten o günde Microsoft serverlerinden çekti güncellemeyi procam uygulaması sadece üst seviyeli telefonlara şimdilik gelicek dediğin lumia620 gelmesi şuan mümkün değil(Windows Phone sistemi unlock değilse) amberi 2 haftada eskiten ilk insan sensin :)

Pro cam'i doğal yollardan değil bir kaç hile ile kurdum :shiftyninja:

Kısaca amberin varsa istediğini kurabilirsin :) Arkadaş 820'de kurdu..

Hocam sanırım sende 620 kullanıyon nasıl tekrardan kurmaya değecek bir şey var mı ? :whistle:

görsellikte extra özelliklerde değişen bir şey yok.
değişen pek bir şey göremedim lakin önceki amberi attığımda telde tarayıcıda ilk kez donmalara rastladım(amberden önce yoktu) son çıkan amberi attığımda ise donmalar gitti sistem daha kararlı daha hızlı çalışmaya başladı.Sonuç olarak amber candır :)

Lumia 520'ye ne zaman çıkacak acaba

maalesef net bir tarih vermek mümkün değil.amber kademeli olarak her ülkeye dağıtılmaya başlandı amber güncellemesi ülkemizde dağıtılmaya başlandığında 520-620-820 aynı anda gelmesi büyük olasılık tahminimce en geç 1 hafta içerisinde ülkemize gelmesi muhtemel.

arkadaşlar ben bugun amber guncelemesini kurdum telefonuma lumia 920 ama ayarlarda biraz sıkıntı var bazı ayarlara giremiyorum bu sorunla karşılasan arkadaş var mı acaba kapasite kontroluna falan giremiyorum nokıa care indirdim kurdum. ondan mı bi sorun var acaba .

amber güncellemesi aldığında magzadan bir şey indirdin mi ben magzadan program ındırmeye çalışıyorum 8032000f gıbı bir sorun ile karşılasıyorum

amber güncellemesi aldığında magzadan bir şey indirdin mi ben magzadan program ındırmeye çalışıyorum 8032000f gıbı bir sorun ile karşılasıyorum