Jump to content

Eski Cpu Sistemlere Windows8-8.1 Kurmak....

istanbul82
 Share

Recommended Posts

n3fm.png

1.1 ci şart live bir sistem şartı vardır hiren boot cd deki win7 port. oneririm..
2.win7 portable modunda açılıp win8 isosu mount edilip temiz kurulum yapılır bittiğinde resstart atar ..
3.0*00000xxx li bir işlemci hatası geliyo haliyle...
4..win7 portable modunda tekrar açıp pc yi jan patchi çallıştırıyoruz..
5.sırayla 2 3 4 6 seçenekleri yapıyoruz işlemci pae destekli değilsede 1 cide yapıyosunuz ama çopu p4 de pae vardır..(windows system 32 içindeler)
6.win8 isosunu yine mount edip install ekranında sift+f10 basıyoruz cmd ekranına bu komutu giriyoruz...
7.bcdedit /set {default} NoIntegrityChecks Yes
8.resstart atıp kuruluma devam ediyoruz keyifle.....

patch linki...
http://forums.mydigitallife.info/attachment.php?attachmentid=22943&d=1375563637

......

eski masa üstü pc me kurulduğunun ispatı
pre_1377952179__ekran_alnts.jpg

Üstad benim evdek notebook umda 1 gb ram var celeron işlemci 1,6 ghz 598 mhz idi sanırım bir türlü kuramadım 4 gb ram hatası veriyor nasıl kurabilirim. Hatta Windows 8 Embembed sürümlerini bile kuramadım. Yanlış yaptığım bir durum mu var yoksa konfig yetersiz mi?

Edited by recruit44

• 2 hafta sonra ...

Üstad benim evdek notebook umda 1 gb ram var celeron işlemci 1,6 ghz 598 mhz idi sanırım bir türlü kuramadım 4 gb ram hatası veriyor nasıl kurabilirim. Hatta Windows 8 Embembed sürümlerini bile kuramadım. Yanlış yaptığım bir durum mu var yoksa konfig yetersiz mi?

işlemcinde pae desteiği varsa bu yöntemle 32 biti sorunsuz kurman lazım..

bizim kayınço eski laptopunu kızıma verdi xp yüklüydü virüs var diye format atayım derken yanlış parmak belleği takmışım nasıl oldu anlayamadım w8 kuruldu :) tek çekirdek işlemcili sonra sürücüleri yok diye w7 kurdum gene sürücüler yok daha doğrusu desteklemiyor. 

• 3 hafta sonra ...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...