Jump to content

Tsk Üyesi İçin Uçak Bileti Bedava'mı ?

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

THY-u%C3%A7ak-476129774896337906999.jpg

Forumda belki asker arkadaşlarımızda vardır,bu soruya bilgisi dahilinde olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Arkadaşım asker uçak bileti ücretsiz diye nette duydum acaba doğrumudur? bu ne zaman yürürlüğe girecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=wCloXqg3jn4

KAYNAK:

Geçtiğimiz aylarda Türk Askeri konvoylarına düzenlenen saldırılar sonucu kayıplar verilmesinin ardından artık askeri sevkiyatların uçaklarla yapılacağı devlet tarafından açıklandı. Askeri sevkiyatların uçaklarla sağlanması hem askerler için hemde güvenlik açısından çok iyi olacak.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım terör saldırıları yüzünden böyle bir karar alındığını açıkladı. Ayrıca sözlerine şu şekilde devam etti, askerimizin sevkiyatlarını Türk Hava Yolları ve diğer özel hava yolu şirketlerinin üstleneceğini, askerler için tahsis edilen uçaklar için askerlerden ücret alınmayacağını, uçak biletlerinin devlet bütçesinden karşılanacağını açıkladı.

Bu sistem sayesinde Askerler bulundukları bölgeden uçak ile birliklerine en yakın hava alanına sevk edilecekler. Ancak bu sistem ile askere verilen yol izinleri ne gibi bir şekil alacak tartışılır tabiki.

Edited by Anarchosa

er isen bedava devlet ulaşım masrefını doğu illeri için öyle karşılıyor diye biliyorum er üstü pozisyonda ise indirim yok

Evet bende sizin gibi tam olarak okadarını biliyorum.Askere yeni başladı,yaklaşık 21 gün oldu 2 ay sonra gelecek,acaba ordan batmana veya siirte gelebilme şansı varmıdır ücretsiz olarak.

Evet bende sizin gibi tam olarak okadarını biliyorum.Askere yeni başladı,yaklaşık 21 gün oldu 2 ay sonra gelecek,acaba ordan batmana veya siirte gelebilme şansı varmıdır ücretsiz olarak.

bildiğim kadarıyla hiç bir kurum sağlamıyor yani şoyle ilk once odemini çatır çatır yapıcan iznin bitince biletinin makpuzuyla dekontuyla bölük başçavuşuna verip bir süre sonra iade alıcak yok ben thyden bedava bilet alırım diye brişey yok..çünkü kuzenin geçen sene şırnakta yaptı çatır çatır odedi ist thyde...

Edited by istanbul82

Bu sene yürürlüğe girdi diye biliyorum.

artık thy ozel sayılır bedava bilet verceklerini sanmıyorum hem oyle bir şey olasa yok şu ildeki arkadaşıma yok şu ildeki manitama gidiyim diye herkes sömürürdü karşılıyolar doğru askeri birliğine ailenin yanına gittiğini ıspatlamak şartıyla komutanlar askerlerden daha uyanık meraketme..

Edited by istanbul82

Bu sene yürürlüğe girdi diye biliyorum.

askerler için tahsis edilen uçaklar için askerlerden ücret alınmayacağını,

yani tutpda normal vatandaşın bindiği uçak zaten değil hani bolgelerde kafaya gore izin vemiyolar toplu aktarma anlayacağın...gittiğin yer belli gideceğin yer belli yani...oyle kafaya gore thye gidiyim beleş bilet alıyım olayı yok..